UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Koronawirus - Dla mieszkańca

Odbiór zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Uwzględniając prośby mieszkańców naszego miasta, w zakresie odbioru zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, dzisiejszy termin odbioru ww. frakcji pozostaje bez zmian. Zużyty sprzęt zostanie odebrany z dzielnicy Starego Miasto (parking przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Pszowskiej). Odbiór będzie następował z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Jak spędzić czas podczas kwarantanny

Trwa akcja #zostajewdomu, która ma zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wiele osób nie wie, co zrobić z taką ilością nieplanowanego czasu. Propozycji na wykorzystanie wolnych chwil jest wiele. Jest tyle wspaniałych rzeczy do zrobienia w domu, na które nigdy nie mamy czasu.

Koronawirus w mieście - oficjalna informacja

Z przykrością informujemy, że sytuacja epidemiczna w Wodzisławiu Śląskim w ciągu ostatnich godzin pogorszyła się. Prezydent miasta Mieczysław Kieca, za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że na chwilę obecną jest 45 potwierdzonych przypadków koronawirusa na Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala w Wodzisławiu Śl.

Święta Wielkanocne w czasie epidemii

Bez stołu pełnego najbliższych, bez wyjazdów i rodzinnych spotkań, bez koszyczka ze święconką - takie będą tegoroczne Święta Wielkanocne. Inne niż przyszło nam obchodzić. Inne - ale to nie oznacza, że gorsze. Watykańska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydała dekret, zawierający wytyczne dla kościołów katolickich i ich wiernych ws. sprawowania Triduum Paschalnego w czasie epidemii koronowirusa. Jakie? Sprawdźcie w artykule.

Apel #zostańwdomu w wersji wideo

Zostań w domu - to informacja płynący od kilku tygodni zewsząd. Urząd Miasta w Wodzisławiu Śląskim wtóruje tym apelom za pośrednictwem miejskich social mediów, plakatów, billboardów, komunikatów dźwiękowych Straży Miejskiej.

Szyjesz maseczki ochronne? Zgłoś się do MOPS-u!

Szyjesz maseczki ochronne i chcesz pomóc osobom, które nie mają możliwości zapewnienia sobie środków technicznych do walki z koronawirusem? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi twierdząco, to koniecznie skontaktuj się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim (tel. 531 668 677).