UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Inwestycje

Szykuje się remont ul. 26 Marca

26 Marca do modernizacji? Ogłoszono nowy przetarg na wykonanie inwestycji „Rozbudowa drogi wraz z przebudową istniejącego odcinka ul. 26 Marca 27-33 w Wodzisławiu Śląskim w celu doprowadzenia do parametrów drogi pożarowej”.

Obwieszczenie ws. Drogi Głównej Południowej

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach wydał obwieszczenie dotyczące budowy Drogi Głównej Południowej na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 935 w Rydułtowach do połączenia z ulicą Wodzisławską w Mszanie.

Środki na remont Matuszczyka, Górniczej i Kokoszyckiej zaplanowane

Wodzisławscy radni zdecydowali, iż z przyszłorocznego budżetu miasto przekaże powiatowi wodzisławskiemu 2 mln zł na remont dwóch powiatowych dróg – ulic Kokoszyckiej i Radlińskiej. Drogi te wymagają gruntownych prac modernizacyjnych, co wielokrotnie było podkreślane przez licznych mieszkańców miasta.

Radlińska po modernizacji

Prace modernizacyjne na ulicy Radlińskiej trwały od końca lipca. Remont objął odcinek od skrzyżowania z ulicą Wałową do ronda Nowomiejskiego. Od początku roku szkolnego droga z wymienioną nawierzchnią i zamontowaną sygnalizacją świetlną jest już przejezdna.

W planach przebudowa Jastrzębskiej

W wyniku wielu zabiegań o poprawę stanu dróg Zarząd Dróg Wojewódzkich zlecił przebudowę drogi wojewódzkiej 933. Chodzi o ulicę Jastrzębską w Wodzisławiu Śląskim, od ronda 750-lecia Wodzisławia Śląskiego aż do granicy miasta. Na podstawie ustaleń z zarządem projekt przebudowy wpłynął do konsultacji i wniesienia uwag ze strony Urzędu Miasta.

Sauny na Mancie

Przetarg nieograniczony na wykonanie zadania inwestycyjnego „Zagospodarowanie terenu z elementami małej architektury przy Krytej Pływalni Manta” został rozstrzygnięty. Jeszcze tej jesieni na „Mancie” mają pojawić się sauny!