UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Inwestycje

Budowa oświetlenia przy Pszowskiej i Starowiejskiej – właśnie trwa przetarg

Na BIP-owskiej stronie Wodzisławia Śląskiego, w zakładce Zamówienia Publiczne możecie znaleźć ogłoszenie dotyczące zadań inwestycyjnych pn. „Budowa oświetlenia przy ulicy Pszowskiej na odcinku od nr 109a do nr 111d w Wodzisławiu Śląskim” oraz „Budowa oświetlenia drogowego odcinka ulicy Starowiejskiej w Wodzisławiu Śląskim”. Na dokumenty związane z ich realizacją czekamy do 14 lipca.

Renowacja oświetlenia

Oświetlenie na Rynku nabierze nowego blasku. I to w dosłownym tego słowa znaczeniu – bowiem poszukiwany jest wykonawca, który dokona renowacji słupów i opraw oświetlenia ulicznego na płycie Rynku.

Nowa droga z dofinansowaniem

Budowa nowej drogi dojazdowej pomiędzy ulicą Młodzieżową a Olszynami jest kluczowa dla dalszego rozwoju zlokalizowanej w tej okolicy strefy inwestycyjnej. Koszt inwestycji wynosi ponad 3 mln zł. 50 proc. kosztów budowy miasto otrzyma z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Do Urzędu Miasta właśnie dotarła informacja o przyznaniu nam dofinansowania.

Co dalej z terenem wokół muszli koncertowej?

Prace nad rewitalizacją wodzisławskiego parku trwają. Aktualnie magistrat prowadzi konsultacje z wieloma architektami na temat zagospodarowania terenu, wokół muszli koncertowej, która – przypomnijmy- decyzją Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego ma zostać rozebrana.

Wodzisławskie tarasy – o co chodzi?

Właśnie startuje kolejny etap rewitalizacji Parku Miejskiego. Działania? Zagospodarowanie terenu wokół stawu parkowego oraz wokół placu zabaw. Dzięki temu w naszym mieście powstaną wodzisławskie tarasy!