UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Inwestycje

Place zabaw oddane do użytku

Najmłodsi mieszkańcy Radlina II, Wilchw i Kokoszyc mogą korzystać z nowych placów zabaw. To efekt głosowania w ramach Wodzisławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Remont Leszka i Mieszka coraz bliżej

W lipcu Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę z wykonawcą inwestycji obejmującej przebudowę nawierzchni, chodników oraz miejsc postojowych na Leszka i Mieszka. Na realizację zadania wyłoniona w przetargu firma będzie miała dziesięć miesięcy od momentu przekazania terenu robót. Koszt inwestycji to ok. 1,96 mln zł, ale na jej realizację miasto pozyskało 55 proc. dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Leszka i Mieszka - umowa podpisana

Remont ulic Leszka i Mieszka coraz bliżej. W lipcu Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę z wykonawcą inwestycji obejmującej przebudowę nawierzchni, chodników oraz miejsc postojowych. Na realizację zadania wyłoniona w przetargu firma będzie miała dziesięć miesięcy od momentu przekazania terenu robót. Koszt inwestycji to ok. 1,96 mln zł, ale na jej realizację miasto pozyskało 55 proc. dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Boczna Tysiąclecia do remontu

Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę z wykonawcą modernizacji ulicy bocznej Tysiąclecia 1-23. Koszt inwestycji to ok. 402,5 tys. zł. Zadanie ma zostać wykonane w ciągu pięciu miesięcy od przekazania terenu wykonawcy.

Budynek OSP Jedłownik przed termomodernizacją

Obiekt OSP Jedłownik czeka termomodernizacja. Do wykonania są roboty budowlane i instalacyjne związane z wymianą kotłowni węglowej na gazową, prace ociepleniowe i tynkarskie oraz wymiana okien. O budynku Straży wspominaliśmy w naszych kanałach wiosną, w związku ze startem prac dotyczących przyłączenia OSP do sieci gazowej. W tamtym czasie Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta zapowiadał rozpoczęcie robót termomodernizacyjnych właśnie jeszcze na ten rok.

Oświetlenie w mieście do wymiany

Duża zmiana, jeśli idzie o oświetlenie w mieście. 297 opraw sodowych jest wymienianych właśnie na oprawy LED wraz z częściową wymianą słupów i systemem sterowania oświetleniem.

Remont Sasankowej i Magnoliowej - umowa podpisana

Remont odwodnienia kanalizacji deszczowej wraz z robotami odtworzeniowymi i zmiana konstrukcji nawierzchni - na tym polegać będą modernizacje ulic Sasankowej i Magnoliowej. W lipcu została podpisana umowa z wykonawcą inwestycji.

Bezpieczniej na Pszowskiej. Miasto na liście rankingowej

Budowa chodnika przy Pszowskiej oraz poprawa bezpieczeństwa przy przejściach dla pieszych w obrębie tej ulicy – to dwie planowane inwestycje w Wodzisławiu Śląskim, które znalazły się na liście rankingowej zadań zgłoszonych w ramach programu zadań na drogach wojewódzkich współfinansowanych przez jednostki samorządu terytorialnego – PROGRAM WID 2021+.