Inwestycje

Co słychać na największym miejskim placu budowy?

Kompleksowa modernizacja Ośrodka Rekreacyjnego „Balaton” trwa. Jest to największa prowadzona obecnie inwestycja oraz największy miejskiej plac budowy. Wykonano już m.in. wiatroizolację w magazynie sprzętu pływackiego oraz fundamenty pod pomost. Przypominamy, że ta inwestycja jest możliwa dzięki 12,8 mln zł, jakie miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Polski Ład. To 100 proc. kwoty, o którą wnioskowaliśmy.

Co dzieje się na największym miejskim placu budowy?

Kompleksowa modernizacja Ośrodka Rekreacyjnego „Balaton” trwa. Jest to największa prowadzona obecnie inwestycja oraz największy miejskiej plac budowy. Wykonano już fundamenty pod podest stały oraz nawierzchnię z podbudową i krawężnikami parkingu przy "Syrence". Przypominamy, że ta inwestycja jest możliwa dzięki 12,8 mln zł, jakie miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Polski Ład. To 100 proc. kwoty, o którą wnioskowaliśmy.

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Czarnieckiego

Jutro, tj. 27 kwietnia br. wprowadzony zostanie kolejny etap czasowej organizacji ruchu na ul. Stefana Czarnieckiego w Wodzisławiu Śląskim. Nieprzejezdny będzie odcinek od skrzyżowania z ul. Ładną do skrzyżowania z ul. Skrzyszowską.

Działka przy ul. Rybnickiej na sprzedaż

W tym roku miasto planuje ogłoszenie przetargu na sprzedaż działki u zbiegu ulic Rybnickiej i Marklowickiej, o łącznej powierzchni 7883 m2. Nieruchomość położona jest na terenie przeznaczonym pod usługi handlu, gastronomii, turystyki, komunikacji, centra wystawiennicze i instytucje finansowe.

Przetarg na opracowanie projektu modernizacji stadionu

Stadion miejski przy ul. Bogumińskiej wybudowano w 1958 roku. We wspomnianym miejscu odbywają się wydarzenia nie tylko sportowe, ale również rekreacyjne i kulturalne. Trwa przetarg na opracowanie projektu modernizacji tego obiektu wraz z zapleczem treningowym. Oferty można składać do 28 kwietnia br.