UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Inwestycje

Przetarg na Radlińską ogłoszony

Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śląskim ogłosił przetarg na modernizację osiemsetmetrowego odcinka ulicy Radlińskiej, od skrzyżowania z ulicą Leszka do skrzyżowania z ulicą Kokoszycką. To ostatni etap przebudowy tej drogi.

Budowa dróg na terenach po KWK 1 Maja

- W ramach zadania pt. „Budowa dróg na terenach po KWK 1 Maja wraz z oświetleniem i odwodnieniem” prowadzone są obecnie roboty związane m.in. z zabudową studzienek, profilowaniem poboczy i obsianiem ich trawą- przekazują pracownicy Zarządu Dróg Miejskich.

Miasto dofinansuje przebudowę dróg powiatowych

Na sesji w marcu wodzisławscy radni zadecydowali, że miasto ze swojego budżetu przekaże powiatowi wodzisławskiemu przeszło 1,2 mln zł na remonty dróg powiatowych - ulic Czarnieckiego i Oraczy. Przebudowa ulicy Czarnieckiego zostanie dofinansowana przez miasto w kwocie 980 tys. zł, natomiast przebudowa nawierzchni ul. Oraczy - 230 tys. zł. Pomoc finansowa zostanie udzielona w formie dotacji celowych z budżetu miasta na rok 2021.

Leszka, Mieszka i Radlińska do przebudowy

Dobra informacja. Miasto pozyskało właśnie 1,08 mln zł na przebudowę ulic Leszka i Mieszka. Szacunkowy koszt tej inwestycji to ponad 1,97 mln zł. To oznacza 55 proc. dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzięki środkom zewnętrznym przebudowana zostanie także droga powiatowa - ulica Radlińska.