UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Inwestycje

Budowa dróg na terenach po KWK 1 Maja

- W ramach zadania pt. „Budowa dróg na terenach po KWK 1 Maja wraz z oświetleniem i odwodnieniem” prowadzone są obecnie roboty budowlane związane z wykonaniem warstw konstrukcyjnych jezdni oraz budową kanalizacji deszczowej - przekazują pracownicy Zarządu Dróg Miejskich.

Intensywne prace na terenach po KWK 1 Maja

Trwa budowa dróg na terenach po KWK 1 Maja, które będą służyć i mieszkańcom, i przedsiębiorcom. - W ramach zadania prowadzone są roboty rozbiórkowe elementów żelbetowych oraz ziemne związane z budową kanalizacji deszczowej. Ponadto na odcinku drogi, w rejonie skrzyżowania z ulicą Mszańską, ułożono warstwę wiążącą nawierzchni oraz wykonano chodniki z kostki betonowej - przekazują nam pracownicy Zarządu Dróg Miejskich.

Pałac odzyska dawny blask

Po kompleksowej modernizacji znajdą się w nim m.in. sala koncertowa z zapleczem dla artystów, sala multimedialna, kompleks sal wystawienniczych. Piętra tej budowli zostaną dostosowane do osób niepełnosprawnych. Mowa o XVIII-wiecznym Pałacu Dietrichsteinów, w którym prowadzone są intensywne prace budowlane, mające przywrócić mu dawny wygląd.

Nowy dach w Pałacu Dietrichsteinów

Wszyscy czekamy na efekty modernizacji XVIII-wiecznego Pałacu Dietrichsteinów. W zabytkowym obiekcie w przyszłości będziemy korzystać między innymi z sali koncertowej, sali audiowizualnej czy części wystawienniczej. Co obecnie słychać na placu budowy? Jak idą prace? Mamy wieści z Wydziału Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta.

Chodnik na ulicy Rogowskiej wykonany

Dobiegły końca prace związane z wykonaniem chodnika na ulicy Rogowskiej, przy cmentarzu parafialnym. Zadanie zostało wykonane przez Zarząd Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim.

Trwa przetarg na nowe oświetlenie w mieście

Właśnie trwa postępowanie przetargowe mające wyłonić wykonawcę prac związanych z wymianą opraw oświetleniowych na terenie Wodzisławia Śląskiego. Planowane otwarcie przetargu odbędzie się 7 grudnia.

Kamienice odzyskały dawny blask

W ramach projektu "Eko-Starówka" sześć kamienic, znajdujących się na Starym Mieście, przeszło kompleksową termomodernizację wraz ze zmianą źródła ich ogrzewania. Dzięki inwestycji z centrum Wodzisławia Śląskiego zniknęły 34 piece węglowe, 12 kuchenek węglowych oraz jeden kominek węglowy.