Inwestycje

Trzy wodzisławskie ulice zyskają nowe oświetlenie

Trzy ulice na terenie miasta zyskają nowe oświetlenie uliczne, w tym m.in. ulice Paderewskiego i Kosynierów. Inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi. Właśnie ruszył przetarg na wykonanie tego zadania. Termin składania ofert upływa 21 października br.

Ulica Sportowa została przebudowana

Zadanie polegające na przebudowie ulicy Sportowej zostało zrealizowane. Nowa nawierzchnia to większe bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz poprawa komfortu jazdy. Koszt realizacji tej inwestycji to ok. 92 tys. zł.

Trwa modernizacja Balatonu

Kompleksowa modernizacja Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton" trwa. Aktualnie prace prowadzone są na drodze dojazdowej oraz wokół jeziorka. Ciężki sprzęt pojawił się również na plaży. Przebudowa wspomnianego terenu jest możliwa dzięki prawie 12,8 mln zł, jakie miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Polski Ład. To 100 proc. kwoty, o którą Wodzisław Śląski wnioskował.

Inwestycje drogowe w Wodzisławiu Śląskim

Jak informuje powiat wodzisławski, dzięki środkom własnym, dobrej współpracy z gminami powiatu wodzisławskiego, a także funduszom zewnętrznym, w tym m.in. z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg czy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na terenie powiatu wykonywanych jest szereg inwestycji drogowych. Wszystko po to, aby poprawić komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. W tym roku do użytku oddano już m.in. przebudowaną ulicę Radlińską w Wodzisławiu Śląskim. Wiele remontów jest w trakcje realizacji, kolejne są na etapie planowania i pozyskiwania środków zewnętrznych na ich wykonanie.

Termomodernizacji budynku warsztatowo-socjalnego SKM

Budynek warsztatowo-socjalny należący do Służb Komunalnych Miasta w Wodzisławiu Śląskim czeka termomodernizacja. Przedsięwzięcie wykonane zostanie w ramach projektu pn. „Eko Wodzisław - kompleksowa modernizacja energetyczna budynków miasta Wodzisławia Śląskiego - budynek SKM”. Ruszył przetarg na wykonanie tego zadania. Termin składania ofert upływa 30 września br. o godz. 8:00.