Inwestycje

Trwa remont ulic przy KWK 1 Maja

Trwa przebudowa ulic przy KWK 1 Maja w Wodzisławiu Śląskim w kierunku Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, firm i przychodni weterynaryjnej oraz realizacja innych udogodnień, które pozwolą użytkownikom tej drogi na bezproblemową i bezpieczną podróż samochodem, pieszo, czy innymi środkami transportu.

Droga Główna Południowa - przetarg na wykonanie PFU

Trwa drugie postępowanie na wykonanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego, który do końca roku będzie gotową dokumentacją dla marszałka województwa śląskiego do rozpoczęcia budowy Drogi Głównej Południowej. Rozstrzygnięcie przetargu odbędzie się 6 czerwca br.

Będzie bezpieczniej na pasach przy ul. 26 marca

Ponad 180 tys. zł dofinansowania otrzymało miasto Wodzisław Śląski na poprawę bezpieczeństwa drogowego w mieście. Dzięki przyznanym środkom Zmodernizowane zostaną dwa przejściach dla pieszych przy ul. 26 marca. Inwestycja przyczyni się do stworzenia jeszcze bardziej przyjaznej przestrzeni w mieście oraz wesprze bezpieczne poruszanie się mieszkańców.

Miejsca postojowe za Manhattanem. Umowa na projekt podpisana

25 kwietnia br. w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim podpisano umowę z firmą KSK Sp. z o.o z Trzebini, która podejmie się zadania pn. "Wykonanie dokumentacji projektowej utworzenia miejsc postojowych na terenie pomiędzy ul. Wyszyńskiego a ul. Armii Krajowej za targowiskiem (tzw. "Manhattan")".

30 mln zł na remonty miejskich dróg

Aż 30 mln zł z Polskiego Ładu miasto pozyskało na rozbudowę, przebudowę i remont gminnych dróg publicznych. Złożony przez miasto wniosek o korektę zakresu inwestycji został zaakceptowany przez Prezesa Rady Ministrów. Co to oznacza? Wkrótce kilkanaście ulic w mieście zostanie wyremontowanych. Jakich? Przebudowane mają zostać m.in. ulice Mendego, Wiejska czy PCK, ale to nie wszystko. Rozbudowie ulec ma także ul. Rozwojowa. Inwestycja ta pozwoli na rozwój strefy gospodarczej, w której działają m.in. takie firmy jak Eko-Okna, InPost czy KNS.

DGP: wyłoniono firmę, która wykona PFU

Pod koniec marca ogłoszony został przetarg na wykonanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego, który do końca roku ma być gotową dokumentacją dla marszałka województwa śląskiego do rozpoczęcia budowy Drogi Głównej Południowej. Wiadomo już, kto zrealizuje wspomniane opracowanie.

Starówka w nowym wydaniu? Zobacz koncepcję zmian

Wodzisławska starówka pamięta odległe stulecia. Wodzisławska starówka ma średniowieczny układ niczym ta w Krakowie. Wodzisławska starówka składa się z wielu urokliwych miejsc i zabytkowych obiektów. Wodzisławska starówka stanowi wizytówkę miasta. Wodzisławska starówka jest wyjątkowym skarbem nas wszystkich. O takie skarby bez wątpienia należy dbać. Właśnie dlatego opracowana została „Starówka w nowym wydaniu. Koncepcja zmian w samym sercu Wodzisławia Śląskiego”.

Strefa saun na „Mancie” w nowym wydaniu? Sprawdź!

Strefa saun na Krytej Pływalni „Manta” w dzielnicy Wilchwy to miejsce dla wszystkich spragnionych odpoczynku. Sauna daje idealne możliwości zrelaksowania organizmu, tak fizycznego, jak i psychicznego. Teraz ta wodzisławska strefa regeneracji ma zyskać nowe oblicze. MOSiR "CENTRUM" zlecił wykonanie projektu modernizacji tej przestrzeni. Jak wygląda nowa koncepcja? Sprawdź poniżej.