Inwestycje

Nieruchomości gruntowe przy ul. Mieszka na sprzedaż

Prezydent miasta Mieczysław Kieca ogłosił pierwszy przetarg na sprzedaż niezabudowanych działek przy ul. Mieszka w Wodzisławiu Śląskim, o łącznej powierzchni ponad 3682 m kw. Nieruchomości gruntowe położone są w otoczeniu terenów usługowych, zabudowy mieszkaniowej oraz terenów zieleni.

Działki pod zabudowę mieszkaniową - przetargi

14 czerwca odbędą się pierwsze przetargi na sprzedaż nieruchomości przy ul. Żwirki i Wigury, poza strefą centralną Wodzisławia Śląskiego. Mowa o pięciu niezabudowanych działkach, przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.

Miasto realizuje program rozwoju dróg. Gdzie trwają remonty?

W różnych miejscach w Wodzisławiu Śląskim trwają bądź zakończyły się kolejne ważne inwestycje realizowane w ramach Programu Rozwoju Sieci Dróg Miejskich na lata 2016-2018. W tym momencie remonty prowadzone są m.in. na os. Dąbrówki oraz przy ul. Gołębiej i Emilii Plater.

44 ha nowych terenów inwestycyjnych

Miasto chce wybudować drogę, która umożliwi dostęp do 44 hektarów terenów inwestycyjnych na obszarze po Kopalni 1 Maja. Urząd podjął kroki, by uzyskać na ten cel dofinansowanie z Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych.

Miasto realizuje program rozwoju dróg. Gdzie trwają remonty?

W różnych miejscach w Wodzisławiu Śląskim trwają bądź zakończyły się kolejne ważne inwestycje realizowane w ramach Programu Rozwoju Sieci Dróg Miejskich na lata 2016-2018. W tym momencie remonty prowadzone są m.in. na os. Dąbrówki oraz przy ul. Emilii Plater i Melchiora Wańkowicza.

W mieście powstaje Centrum Przesiadkowe

Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Łódź, Poznań… Najbardziej rozwinięte miasta w Polsce, ale również oczywiście na świecie, podejmują coraz więcej działań, by integrować przystanki różnych linii i rodzajów transportu w funkcjonalne węzły przesiadkowe. Do wymienionych miast dołączył także Wodzisław Śląski, w którym, dzięki pozyskanemu dofinansowaniu unijnemu, budowane jest Centrum Przesiadkowe.

Sygnalizacja świetlna na Młodzieżowej

We wtorek, 8 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 odbyło się spotkanie z mieszkańcami, w którym uczestniczył I zastępca prezydenta miasta Dariusz Szymczak. Spotkanie dotyczyło budowy sygnalizacji świetlnej na remontowanej drodze wojewódzkiej - ul. Młodzieżowej w Wodzisławiu Śląskim. O budowę miasto stara się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.