UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Fundusze zewnętrzne

"MUZYKON" przeniesiony na 2021 rok

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej "MUZYKON" to wydarzenie, którym Wodzisław Śląski żyje jesienią. Mając na uwadze obecną sytuację związaną z rozpowszechnianiem się koronawirusa w Polsce, tegoroczna edycja festiwalu została przeniesiona na przyszły rok.

Zabytkowa Baszta w remoncie

Baszta coraz bliżej gruntownej przemiany. Remont tego skarbu wodzisławskiej ziemi wraz z infrastrukturą towarzyszącą ruszył we wrześniu, zgodnie z przedstawionym przez wykonawcę harmonogramem. Inwestycja jest możliwa dzięki pozyskanym przez miasto i jego partnerów środkom.

Konferencja w Brennej w ramach "Seniorzy bez granic II"

Polscy - wodzisławscy i czescy seniorzy wzięli udział w dwudniowym wyjeździe do Brennej w ramach projektu "Seniorzy bez granic II", na który miasto pozyskało środki unijne i z budżetu RP. Uczestnicy wzięli aktywny udział w konferencji na temat zarządzania czasem i sposobów aktywizacji seniorów.

Zainaugurowaliśmy tegoroczny "MUZYKON"

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej "MUZYKON" po raz trzynasty! W tym roku wydarzenie zmieniło dotychczasową formułę i zostało zorganizowane w dwóch państwach, Polsce i Czechach. Tegoroczną edycję "MUZYKONU" otworzył koncert organowy Tomáša Thona. Wydarzenie miało miejsce 13 września w kościele św. Mikołaja w Ludgierzowicach.

Muzyczna wymiana doświadczeń w ramach "Muzykonu"

11 września br. w Wodzisławiu Śląskim odbyło się Spotkanie instytucji - "Poznajmy się" w ramach projektu „Muzyka ponad granicami”. W wydarzeniu wzięły udział osoby zajmujące się zawodowo i hobbystycznie szeroko pojętą muzyką klasyczną oraz goście z Czech, w tym starosta gminy Ludgierzowice - Daniel Havlík.

WCK korzysta z fotowoltaiki

Redukcja emisji dwutlenku węgla do atmosfery o 7 ton i ekwiwalent posadzenia 80 drzew, to szacowane dotychczasowe korzyści dla środowiska dzięki fotowoltaice uruchomionej na dachu Wodzisławskiego Centrum Kultury. Dzięki pozyskanym przez Miasto Wodzisław Śląski unijnym środkom, placówka od miesiąca korzysta z własnego źródła energii elektrycznej.