Fundusze zewnętrzne

Szlakiem polskiej rewitalizacji

W dniach 10-12 października 2022 r. w ramach działania kluczowego projektu „Nowe wyzwania-nowe możliwości” odbył się wyjazd studyjny szlakiem polskiej rewitalizacji. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020.

Miasto beneficjentem projektu „Dostępny samorząd - granty”

W ramach naboru do projektu „Dostępny samorząd - granty” samorządy mogły składać wnioski o granty w wysokości do 100 tys. zł lub do 250 tys. zł na poprawę dostępności urzędów oraz jednostek im podległych, czyli przedszkoli, żłobków, szkół, domów kultury czy bibliotek. Na liście wniosków, które otrzymały grant znalazł się Wodzisław Śląski, który stał się beneficjentem "małego grantu" w wysokości 100 tys. zł.

Podsumowaliśmy projekt Silesianka

Wczoraj, tj. 14 września wraz z partnerami w Pałac Dietrichsteinów po 3 latach pracy podsumowany został projekt Silesianka - szlak wież i platform widokowych Euroregionu Silesia. W trakcie konferencji uczestnicy wzięli udział m.in. w debacie z ekspertami z dziedziny turystyki.

Za nami spotkanie w ramach projektu „5 lat wspólnie”

Wczoraj, tj. 12 września w Wodzisławskiej Placówce Wsparcia Dziennego „Dziupla” odbyło się szkolenie polsko-czeskie w ramach projektu „5 lat wspólnie”. W trakcie spotkania uczestnicy poruszali tematy związane z profilaktyką uzależnień behawioralnych dzieci i młodzieży oraz zagrożeniami w cyberprzestrzeni.

Pozyskaliśmy dodatkowe środki na wymianę kotłów

Miasto uzyskało dofinansowanie dla projektu pn. "Wymiana źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych na terenie miasta Wodzisławia Śląskiego" w rozstrzygniętym 15 grudnia br. naborze z poddziałania 4.6.1. Czyste powietrze - konkurs, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.