Fundusze zewnętrzne

Aplikujemy o kolejne dofinansowania projektów

Nasze miasto aplikuje o środki z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022–2024” na modernizacje czterech przejść dla pieszych. Mowa o tych, które znajdują się przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7, Szkole Podstawowej nr 5, w okolicach Szpitala, a także na ul. Armii Krajowej.

Wodzisław Śląski przygotowuje się na zmiany klimatu

Miasto Wodzisław Śląski aktywnie przygotowuje się do złożenia wniosku dotyczącego opracowania Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu (MPA) w naborze ogłoszonym przez NFOŚiGW. Uchwała w sprawie przystąpienia do opracowania planu została przyjęta na sesji Rady Miejskiej 29 listopada.

W mieście powstanie nowy żłobek

W styczniu ogłoszono nabór wniosków w ramach Programu MALUCH+ 2022-2029, który trwał do 19 lutego 2023 roku. W kwietniu otrzymaliśmy informacje, że zostaliśmy beneficjentem wspomnianego programu. W związku z tym miasto planuje utworzenie 46 miejsc żłobkowych, które powstaną na parterze obecnego Przedszkola Publicznego nr 9 wchodzącego w Zespół Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim.