Fundusze zewnętrzne

Nabór do projektu „Moja firma – mój sukces”

Pięć osób bezrobotnych z powiatu wodzisławskiego powyżej 30. roku życia otrzyma bezzwrotne dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Wszystko dzięki projektowi pn. „Moja firma – mój sukces”, który realizowany jest przez Powiat Wodzisławski i Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim. Nabór do projektu trwa do 15 września.

Duże dofinansowanie na realizację projektu edukacyjnego

"Kompetentnie wykształceni" to nowy projekt edukacyjny, który od początku września br. ma być realizowany w Wodzisławiu Śląskim dzięki środkom unijnych. Znalazł się on na liście projektów wybranych do dofinansowania. Prognozowana wartość funduszy, jakie mają zostać przyznane miastu na ten cel, to blisko 2 mln zł.

Czerwony, biały, niebieski... Dalsza współpraca z Czechami

Kolejnym wspólnym przedsięwzięciem podjętym przez miasto Wodzisław Śląski i obwód miejski Ostrava-JIh jest projekt „Czerwony, biały, niebieski: dialog polsko-czeski”, którego główny cel to kontynuacja współpracy administracji publicznej obu partnerów poprzez podniesienie jakości świadczenia usług publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem usług społecznych wykorzystywanych w pracy z dzieckiem i rodziną dysfunkcyjną.

"50 lat doświadczenia" - projekt dla osób po 50. roku życia

Rudzka Agencja Rozwoju „INWESTOR” Sp. z o. o. zaprasza do udziału w projekcie pt. „50 lat doświadczenia” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt skierowany jest do osób niepracujących powyżej 50 roku życia, którzy zamieszkują województwo śląskie i chcą rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej.

Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców (działanie 1.2). Spotkanie odbędzie się 20 kwietnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim i będzie poświęcone zasadom pozyskiwania wsparcia na badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach.

Przedszkola bez granic: współpracujemy z placówkami z Czech

Za nami kolejne działanie kluczowe projektu „Przedszkola bez granic” realizowanego dzięki środkom unijnym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy granice” w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska - Polska Fundusz Mikroprojektów 2014-2020 w Euroregionie Silesia.