Fundusze zewnętrzne

12 miejskich kamienic do termomodernizacji!

Mamy kolejną dobrą wiadomość! Miasto pozyskało ponad 1,7 mln zł dofinansowania na termomodernizację kilkunastu miejskich nieruchomości. Niemal wszystkie przeznaczone do remontu kamienice zlokalizowane są w okolicach wodzisławskiego rynku. Starówka będzie jeszcze piękniejsza.

Weź udział w konferencji w Ostrawie-Jih

Prezydent Mieczysław Kieca zaprasza mieszkańców naszego miasta do wzięcia udziału w konferencji w Ostrawie-Jih, zaplanowanej na 14 maja. Konferencja zostanie zorganizowania w ramach projektu „Urzędy bez granic”, którego głównym celem jest podniesienie jakości świadczonych usług publicznych. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Miasto pozyskało 150 tys. zł na Klub "Senior+"

W budynku byłej restauracji „Syrenka”, zlokalizowanym na ul. Brackiej 13D, przy Ośrodku Rekreacyjnym „Balaton”, powstanie Klub "Senior+". Utworzenie i wyposażenie miejsca dedykowanego osobom starszym z Wodzisławia Śląskiego jest możliwe dzięki 150 tys. zł, jakie miasto pozyskało ze środków zewnętrznych.

Ponad 11 milionów na remont Pałacu!

Po wymagających staraniach miasta o kompleksową modernizację Pałacu Dietrichsteinów, marzenia nareszcie się spełniły. Jedna z pierwszych budowli w stylu klasycystycznym w Polsce zostanie wyremontowana dzięki zdobytym środkom unijnym. Dofinansowanie z uwzględnieniem budżetu państwa wynosi 11 150 445,72 zł. To 95% kosztów całej inwestycji.

Prawie 59,5 mln zł pozyskanych na zadania

W ciągu ostatnich czterech lat miasto pozyskało z funduszy zewnętrznych blisko 59,5 mln zł na realizację zadań dedykowanych różnym grupom społecznym. Dzięki zdobytym środkom zadania i projekty obejmują całe miasto i wszystkich jego mieszkańców.

Rozwój terenów zieleni - umowy podpisane

Pod koniec stycznia miasto podpisało umowy z wykonawcami projektu rozwoju terenów zieleni, na który nasze miasto pozyskało dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Dzięki realizacji projektu zmieni się sześć lokalizacji na terenie Wodzisławia Śląskiego, o łącznej powierzchni 12,2 ha.