Fundusze zewnętrzne

Miasto pozyskało 150 tys. zł na Klub "Senior+"

W budynku byłej restauracji „Syrenka”, zlokalizowanym na ul. Brackiej 13D, przy Ośrodku Rekreacyjnym „Balaton”, powstanie Klub "Senior+". Utworzenie i wyposażenie miejsca dedykowanego osobom starszym z Wodzisławia Śląskiego jest możliwe dzięki 150 tys. zł, jakie miasto pozyskało ze środków zewnętrznych.

Ponad 11 milionów na remont Pałacu!

Po wymagających staraniach miasta o kompleksową modernizację Pałacu Dietrichsteinów, marzenia nareszcie się spełniły. Jedna z pierwszych budowli w stylu klasycystycznym w Polsce zostanie wyremontowana dzięki zdobytym środkom unijnym. Dofinansowanie z uwzględnieniem budżetu państwa wynosi 11 150 445,72 zł. To 95% kosztów całej inwestycji.

Prawie 59,5 mln zł pozyskanych na zadania

W ciągu ostatnich czterech lat miasto pozyskało z funduszy zewnętrznych blisko 59,5 mln zł na realizację zadań dedykowanych różnym grupom społecznym. Dzięki zdobytym środkom zadania i projekty obejmują całe miasto i wszystkich jego mieszkańców.

Rozwój terenów zieleni - umowy podpisane

Pod koniec stycznia miasto podpisało umowy z wykonawcami projektu rozwoju terenów zieleni, na który nasze miasto pozyskało dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Dzięki realizacji projektu zmieni się sześć lokalizacji na terenie Wodzisławia Śląskiego, o łącznej powierzchni 12,2 ha.

Za chórami wspólne kolędowanie

Trwa realizacja projektu „Śląska muzyka”. To wspólna inicjatywa Wodzisławskiego Centrum Kultury i Stowarzyszenia Śpiewaczego Ostrawskich Nauczycielek. Projekt dotyczy wspólnych działań, mających na celu kultywowanie tradycji chóralnych, wodzisławskiego Chóru Jadwiga i Chóru Stowarzyszenia Śpiewaczego Ostrawskich Nauczycielek, aktywnych w obszarze polsko-czeskiego pogranicza.