Fundusze zewnętrzne

Biblioteka otrzymała dofinansowanie

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim otrzymała dofinansowanie w ramach tegorocznej edycji programu dotacyjnego Kultura-Interwencje, finansowanego ze środków MKiDN. Kwota wsparcia opiewa na kwotę 24 tys. zł.

20 lat Polski w UE: WPWD „Dziupla”

Wodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego „Dziupla” to miejsce, gdzie cała rodzina może uzyskać pomoc i wsparcie. Dziupla organizuje: pomoc w opiece, wychowaniu dziecka i pracę z rodziną. To miejsce, bez pomocy którego wiele osób nie wyobraża sobie funkcjonowania. Dzięki 3,25 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej "Dziupla" może realnie wspierać wodzisławian. Zapoznaj się z kolejną z kilkuset inwestycji, która powstała w mieście dzięki środkom z UE.

20 lat Polski w UE: dworzec kolejowy i Centrum Przesiadkowe

To jeden z najpiękniejszych budynków w mieście, o którym niejednokrotnie mówiło się nie tylko w Wodzisławiu Śląskim, ale i w całym kraju. W 2019 roku wodzisławski Dworzec kolejowy został zrewitalizowany i zaadaptowany pod Centrum Przesiadkowe Wodzisław Śląski oraz pod Centrum Aktywności Społecznej. Między innymi dzięki 11,65 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej ten obiekt zachwyca dziś wyglądem oraz funkcjonalnością. Zapoznaj się z jedną z kilkuset inwestycji, która powstała w mieście dzięki środkom z UE.

20 lat Polski w UE: Rodzinny Park Rozrywki "Trzy Wzgórza"

Rodzinny Park Rozrywki "Trzy Wzgórza" to niezwykłe i urokliwe miejsce, w którym można kreatywnie i aktywnie spędzić czas ze swoimi najbliższymi. Od 26 lipca 2015 roku wodzisławianie nieprzerwanie korzystają z tej ogromnej strefy rekreacji, która została zrealizowana dzięki 20,05 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej. Zapoznaj się z kolejną z kilkuset inwestycji, która powstała w mieście dzięki środkom z UE.

20 lat Polski w UE: Pałac Dietrichsteinów

Pałac Dietrichsteinów to jedna z najstarszych klasycystycznych budowli w Polsce. Perełka ziemi wodzisławskiej. Ten zabytek odzyskał swój dawny blask wskutek pozyskanych środków zewnętrznych. Między innymi dzięki 13,53 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej dziś z dumą możemy się chwalić się tym zmodernizowanym obiektem. Zapoznaj się z jedną z kilkuset inwestycji, która powstała w mieście dzięki środkom z UE.

Świętujemy 20 lat Polski w UE

Wczoraj tj. 1 maja 2024 świętowaliśmy 20-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Ten wyjątkowy okres wciąż zapisuje się w historii naszego kraju jako czas dynamicznego rozwoju i współpracy międzynarodowej. Z okazji tego jubileuszu w całym kraju, a także za granicą, w ciągu najbliższych tygodni organizowane będą różne wydarzenia. Miasto Wodzisław Śląski również dołączy do świętowania tej ważnej również dla naszej lokalnej społeczności rocznicy.

Uzyskaj dotację z Unii Europejskiej

Po dłuższej przerwie wraca oferta dotacyjna dla przedsiębiorców. Już w środę o nowych funduszach unijnych na założenie lub rozwój firmy oraz tworzenie nowych miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych opowiedzą doradcy Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich z Katowic oraz Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS. Spotkanie odbędzie się w budynku wodzisławskiego dworca kolejowego (ul. Rybnicka 2A). Początek o godz. 10:00.

Otrzymaliśmy dofinansowanie z Programu Ciepłe Mieszkanie

Miasto Wodzisław Śląski otrzymało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w wysokości do ok. 1,3 mln zł na realizację zadania pn. "Modernizacja źródeł ciepła w lokalach mieszkalnych w ramach II edycji Programu Ciepłe Mieszkanie w Gminie Wodzisław Śląski".