UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Fundusze zewnętrzne

Wymiana polsko-czeska w ramach projektu

Kolejne działania wodzisławskiej placówki w ramach projektu „Nowoczesne technologie bez granic”. Po trzech tygodniach od wizyty wodzisławian w Czechach, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Košaře w Ostrawie złożyli rewizytę.

Przedszkola bez granic - zwierzęta w mieście

Miasto realizuje nowy program. Mowa o projekcie "Przedszkola bez granic - zwierzęta w mieście". Ekologiczne warsztaty teatralne, budowa budek lęgowych dla jerzyków i hoteli dla pszczół, zasianie łąki kwietnej, kreatywne zajęcia i wycieczki - to tylko część z atrakcji, z których skorzystają uczestnicy polsko-czeskiej współpracy.

W Pałacu Dietrichsteinów powstanie SOWA

SOWA, czyli Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, powstanie w Wodzisławiu Śląskim. To wyjątkowe miejsce będzie mieścić się w Pałacu Dietrichsteinów. SOWA to program, który ma na celu popularyzację i upowszechnianie nauki. To znakomita okazja do rozwijania wiedzy i wyobraźni poprzez odkrywanie zjawisk i praw rządzących światem.

Wycieczka do Budisova nad Budisovkou - zapisz się

Prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wycieczce do Budisova nad Budisovkou 30 września (wyjazd o godz. 11:20, okolice stadionu MOSiR w Wodzisławiu Śląskim) organizowanej w ramach projektu „Silesianka - szlak wież i platform widokowych w Euroregionie Silesia”.