Fundusze zewnętrzne

Uzyskaj dotację z Unii Europejskiej

Po dłuższej przerwie wraca oferta dotacyjna dla przedsiębiorców. Już w środę o nowych funduszach unijnych na założenie lub rozwój firmy oraz tworzenie nowych miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych opowiedzą doradcy Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich z Katowic oraz Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS. Spotkanie odbędzie się w budynku wodzisławskiego dworca kolejowego (ul. Rybnicka 2A). Początek o godz. 10:00.

Otrzymaliśmy dofinansowanie z Programu Ciepłe Mieszkanie

Miasto Wodzisław Śląski otrzymało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w wysokości do ok. 1,3 mln zł na realizację zadania pn. "Modernizacja źródeł ciepła w lokalach mieszkalnych w ramach II edycji Programu Ciepłe Mieszkanie w Gminie Wodzisław Śląski".

Otrzymaliśmy dofinansowanie do Miejskiego Planu Adaptacji

Miasto Wodzisław Śląski otrzymało dotację w wysokości blisko 103 tys. zł. na opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu (MPA) w naborze ogłoszonym przez NFOŚiGW. Celem tego strategicznego dokumentu jest dostosowanie miasta do zmieniających się dynamicznie warunków klimatycznych.

Aplikujemy o kolejne dofinansowania projektów

Nasze miasto aplikuje o środki z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022–2024” na modernizacje czterech przejść dla pieszych. Mowa o tych, które znajdują się przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7, Szkole Podstawowej nr 5, w okolicach Szpitala, a także na ul. Armii Krajowej.

Wodzisław Śląski przygotowuje się na zmiany klimatu

Miasto Wodzisław Śląski aktywnie przygotowuje się do złożenia wniosku dotyczącego opracowania Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu (MPA) w naborze ogłoszonym przez NFOŚiGW. Uchwała w sprawie przystąpienia do opracowania planu została przyjęta na sesji Rady Miejskiej 29 listopada.