Fundusze zewnętrzne

Metamorfoza sześciu terenów zielonych

Sześć terenów zielonych w różnych dzielnicach Wodzisławia Śląskiego zmienia właśnie swoje oblicze. To tam powstają m.in. nowe parki, skwery. Przebudowa wybranych lokalizacji o łącznej powierzchni ponad 12 ha realizowana jest dzięki projektowi, na który miasto zdobyło kilkumilionowe dofinansowanie.

Budowa łącznika na ukończeniu

W ramach budowy Centrum Przesiadkowego w Wodzisławiu Śląskim tworzona jest ścieżka, dzięki której mieszkańcy w ułatwiony sposób będą mogli przemieszczać się pomiędzy Starym Miastem, precyzyjniej: ul. Pośpiecha i Rodzinnym Parkiem Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Prace są na ukończeniu. Ostatnio na ścieżce montowano już elementy małej architektury.

Powstaje Centrum Usług Społecznych

Przed miejską jednostką – Wodzisławską Placówką Wsparcia Dziennego „Dziupla” przedsięwzięcia związane z rozszerzeniem usług społecznych. W tym celu przebudowywany jest budynek byłego hotelu przy ul. Czyżowickiej 29b. Na oba projekty miasto zdobyło dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

Wodzisławianie na konferencji w Ostrawie

14 maja w ramach projektu „Urzędy bez granic” miała miejsce konferencja w Ostrawie, która była pierwszą próbą zintensyfikowania bezpośrednich kontaktów osób odpowiedzialnych za wdrażanie usług publicznych w Wodzisławiu Śląskim i miejskim obwodzie Ostrava-Jih.

12 miejskich kamienic do termomodernizacji!

Mamy kolejną dobrą wiadomość! Miasto pozyskało ponad 1,7 mln zł dofinansowania na termomodernizację kilkunastu miejskich nieruchomości. Niemal wszystkie przeznaczone do remontu kamienice zlokalizowane są w okolicach wodzisławskiego rynku. Starówka będzie jeszcze piękniejsza.

Weź udział w konferencji w Ostrawie-Jih

Prezydent Mieczysław Kieca zaprasza mieszkańców naszego miasta do wzięcia udziału w konferencji w Ostrawie-Jih, zaplanowanej na 14 maja. Konferencja zostanie zorganizowania w ramach projektu „Urzędy bez granic”, którego głównym celem jest podniesienie jakości świadczonych usług publicznych. Udział w konferencji jest bezpłatny.