Fundusze zewnętrzne

Wodzisławianie na konferencji w Ostrawie

14 maja w ramach projektu „Urzędy bez granic” miała miejsce konferencja w Ostrawie, która była pierwszą próbą zintensyfikowania bezpośrednich kontaktów osób odpowiedzialnych za wdrażanie usług publicznych w Wodzisławiu Śląskim i miejskim obwodzie Ostrava-Jih.

Metamorfoza sześciu terenów zielonych

Sześć terenów zielonych w różnych dzielnicach Wodzisławia Śląskiego zmienia właśnie swoje oblicze. To tam powstają m.in. nowe parki, skwery. Przebudowa wybranych lokalizacji o łącznej powierzchni ponad 12 ha realizowana jest dzięki projektowi, na który miasto zdobyło kilkumilionowe dofinansowanie.

12 miejskich kamienic do termomodernizacji!

Mamy kolejną dobrą wiadomość! Miasto pozyskało ponad 1,7 mln zł dofinansowania na termomodernizację kilkunastu miejskich nieruchomości. Niemal wszystkie przeznaczone do remontu kamienice zlokalizowane są w okolicach wodzisławskiego rynku. Starówka będzie jeszcze piękniejsza.

Weź udział w konferencji w Ostrawie-Jih

Prezydent Mieczysław Kieca zaprasza mieszkańców naszego miasta do wzięcia udziału w konferencji w Ostrawie-Jih, zaplanowanej na 14 maja. Konferencja zostanie zorganizowania w ramach projektu „Urzędy bez granic”, którego głównym celem jest podniesienie jakości świadczonych usług publicznych. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Miasto pozyskało 150 tys. zł na Klub "Senior+"

W budynku byłej restauracji „Syrenka”, zlokalizowanym na ul. Brackiej 13D, przy Ośrodku Rekreacyjnym „Balaton”, powstanie Klub "Senior+". Utworzenie i wyposażenie miejsca dedykowanego osobom starszym z Wodzisławia Śląskiego jest możliwe dzięki 150 tys. zł, jakie miasto pozyskało ze środków zewnętrznych.

Ponad 11 milionów na remont Pałacu!

Po wymagających staraniach miasta o kompleksową modernizację Pałacu Dietrichsteinów, marzenia nareszcie się spełniły. Jedna z pierwszych budowli w stylu klasycystycznym w Polsce zostanie wyremontowana dzięki zdobytym środkom unijnym. Dofinansowanie z uwzględnieniem budżetu państwa wynosi 11 150 445,72 zł. To 95% kosztów całej inwestycji.