UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Fundusze zewnętrzne

Podsumowaliśmy projekt Silesianka

Wczoraj, tj. 14 września wraz z partnerami w Pałac Dietrichsteinów po 3 latach pracy podsumowany został projekt Silesianka - szlak wież i platform widokowych Euroregionu Silesia. W trakcie konferencji uczestnicy wzięli udział m.in. w debacie z ekspertami z dziedziny turystyki.

Za nami spotkanie w ramach projektu „5 lat wspólnie”

Wczoraj, tj. 12 września w Wodzisławskiej Placówce Wsparcia Dziennego „Dziupla” odbyło się szkolenie polsko-czeskie w ramach projektu „5 lat wspólnie”. W trakcie spotkania uczestnicy poruszali tematy związane z profilaktyką uzależnień behawioralnych dzieci i młodzieży oraz zagrożeniami w cyberprzestrzeni.

Pozyskaliśmy dodatkowe środki na wymianę kotłów

Miasto uzyskało dofinansowanie dla projektu pn. "Wymiana źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych na terenie miasta Wodzisławia Śląskiego" w rozstrzygniętym 15 grudnia br. naborze z poddziałania 4.6.1. Czyste powietrze - konkurs, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Dotacja dla miasta z programu „Posiłek w szkole i w domu”

Nasze miasto pozyskało dotację w ramach wieloletniego programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023. Szkoła Podstawowa nr 16 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Wodzisławiu Śląskim otrzyma 20 tys. zł dofinansowania na zakup wyposażenia do kuchni i stołków szkolnej. Jest to kwota, która stanowi 80 proc. całkowitego kosztu planowanego przedsięwzięcia, który wyniesie 25 tys. zł.

Wymiana polsko-czeska w ramach projektu

Kolejne działania wodzisławskiej placówki w ramach projektu „Nowoczesne technologie bez granic”. Po trzech tygodniach od wizyty wodzisławian w Czechach, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Košaře w Ostrawie złożyli rewizytę.