FIS

Podsumowanie Funduszu Inicjatyw Społecznych

W 2018 r. w Wodzisławiu Śląskim powstał Fundusz Inicjatyw Społecznych. Od 19 marca mieszkańcy, nieformalne grupy mieszkańców, kluby czy fundacje mogły zgłaszać się do miasta po wsparcie realizacji swoich pomysłów. Zobaczcie jakie wydarzenia odbyły się w ramach FIS-u w 2019 roku.

Sztuka zawarta w trzech żywiołach

Nie o to chodzi, by sztukę rozumieć. Chodzi o to, by odbierać ją emocjami. I bez wątpienia wszelakie zmysły poruszało to, co 1 września usłyszeliśmy i zobaczyliśmy podczas wydarzenia „Poezja w wierszach, malarstwie i muzyce”.

Wydarzenie dedykowane sztuce

Czy jesteśmy otwarci na słowo, obraz i muzykę? Na to pytanie odpowiedź znajdziemy już 1 września. Wtedy to w budynku dworca kolejowego swoimi artystycznymi spostrzeżeniami, wizjami i wrażliwością podzielą się twórcy: Grażyna Zarzecka, Izabela Gardian i Henryk Krótki z Kurcbend Evergreens Orchestra.

Przed nami interesujące wydarzenia w ramach FIS

Od marca trwa druga edycja Funduszu Inicjatyw Społecznych, w ramach którego mieszkańcy ponownie mogą starać się o wsparcie realizacji swoich pomysłów. W tym roku w puli FIS-u także znalazło się 100 tys. zł.

Wydarzenia, które odbyły się w ramach FIS-u

Od marca trwa druga edycja Funduszu Inicjatyw Społecznych, w ramach którego mieszkańcy ponownie mogą starać się o wsparcie realizacji swoich pomysłów. W tym roku w puli FIS-u także znalazło się 100 tys. zł.

Start nowej edycji Funduszu Inicjatyw Społecznych

Trwa druga edycja Funduszu Inicjatyw Społecznych, w ramach którego mieszkańcy ponownie będą mogli starać się o wsparcie realizacji swoich pomysłów. W tym roku w puli FIS-u także znalazło się 100 tys. zł.

Zakończenie projektu "Kobiety mają moc"

Spotykały się systematycznie od 12 czerwca dzieląc się pasjami, artystyczną wrażliwością i po części swoim życiowym doświadczeniem. Jak wspomina inicjatorka spotkań, Halina Socha, każda minuta spędzona razem była dla nich swoistą terapią, która ośmielała, zachęcała do działania i dodawała niemalże anielskich skrzydeł.

Malowały anioły w Bibliotece

20 listopada br. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim odbyły się warsztaty pn. Mój Anioł - malowanie na desce z Elą Kosiec.