Ekologia

„Gmina z (dobrą) energią!” rusza pełną parą

W czwartek, 6 października ogłoszono start projektu „Gmina z (dobrą) energią! Modelowa kampania edukacyjno-informacyjna na rzecz ograniczania niskiej emisji oraz promocji efektywności energetycznej”, a już w poniedziałek, 10 października w Rybniku odbyło się spotkanie informacyjne dla 28 miast i gmin zaangażowanych w inicjatywę koordynowaną przez Biuro Związku Subregionu Zachodniego.

Razem w walce ze smogiem

Tego jeszcze nie było! W podejmowaniu walki o czyste powietrze zjednoczyło się aż 28 miast i gmin. To wszystkie skupione w Subregionie Zachodnim jednostki samorządu terytorialnego. Razem zrealizują projekt „Gmina z (dobrą) energią! Modelowa kampania edukacyjno-informacyjna na rzecz ograniczania niskiej emisji oraz promocji efektywności energetycznej”. Wczoraj w Rybniku ogłoszono jej start oraz przedstawiono założenia.

Dzikie zwierzęta w Wodzisławiu Śląskim

Otrzymujemy sygnały, że dzikie zwierzęta stwarzają coraz więcej kłopotów mieszkańcom naszego miasta. Podpowiadamy, jak i komu zgłosić szkody wyrządzone przez dziki i sarny oraz jak ubiegać się o odszkodowanie.

Woda przebadana

Kolejna kontrola wody za nami. I po raz kolejny, opinia jest taka sama.

Zostań twarzą nowej kampanii Wodzisławia Śląskiego

Na okres jesienno-zimowy miasto Wodzisław Śląski zaplanowało nową, ekologiczną kampanię reklamową. Cel? Walka ze smogiem. Miasto szuka osób, które chciałyby zostać twarzami kampanii i pojawić się m.in. na wodzisławskich billboardach.

Pamiętaj o obowiązku deratyzacji

Przypominamy o obowiązku jesiennej deratyzacji. Jej głównym celem jest zapobieganie chorobom zakaźnym przenoszonym na ludzi i zwierzęta przez gryzonie.