Dni dzielą nas od terminu wymiany najstarszych pieców wyprodukowanych przed wejściem w życie tzw. “uchwały antysmogowej”, przyjętej przez Sejmik Województwa Śląskiego w 2017 roku. Oznacza to, że do końca grudnia część z nas będzie musiała dostosować się do wymogów, bezwzględnie wymieniając swój piec. Co z konsekwencjami w przypadku niedostosowania się do zapisów uchwały?
Woda, którą wodzisławianie piją i używają do codziennych celów, regularnie poddawana jest badaniom, aby ustalić, czy jej jakość jest odpowiednia do spożycia. Sprawdźcie, z których punktów ostatnio zostały pobrane próbki.
Od lipca można składać obowiązkową deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Cel? Zebranie wszystkich danych na temat źródeł ciepła oraz spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niezamieszkałych.
27 grudnia o godzinie 16:00 w Centrum Aktywności Społecznej (ul. Styczyńskiego 2) odbędzie się spotkanie informacyjne dot. Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze".
Przypominamy, że zakup i montaż kotła na węgiel w ramach programu "Czyste Powietrze" będzie możliwy tylko do końca bieżącego roku. Wyłącznie do 31.12.2021 r. można złożyć wniosek o dofinansowanie kotła węglowego z automatycznym podajnikiem.
Służby Komunalne Miasta w Wodzisławiu Śląskim informują, że od 23 grudnia 2021 r. do 1 stycznia 2022 r., Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Wodzisławiu Śląskim (PSZOK) przy ul. Marklowickiej 21 F będzie nieczynny dla klientów z powodu inwentaryzacji oraz konserwacji urządzeń.
W 2019 roku został przyjęty Program ograniczenia emisji "Czyste powietrze dla miasta Wodzisławia Śląskiego na lata 2019-2022", którego beneficjentami są osoby fizyczne będące właścicielami lub posiadaczami innego tytułu prawnego do budynku/lokalu mieszkalnego położonego na terenie miasta. To ostatni moment, aby złożyć wniosek o dofinansowanie wymiany źródeł ciepła.