UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Ekologia

Uchwała antysmogowa wchodzi w życie. Co od 1 stycznia?

Dni dzielą nas od terminu wymiany najstarszych pieców wyprodukowanych przed wejściem w życie tzw. “uchwały antysmogowej”, przyjętej przez Sejmik Województwa Śląskiego w 2017 roku. Oznacza to, że do końca grudnia część z nas będzie musiała dostosować się do wymogów, bezwzględnie wymieniając swój piec. Co z konsekwencjami w przypadku niedostosowania się do zapisów uchwały?

Kolejne badania próbek wody - sprawdź, co pijesz

Woda, którą wodzisławianie piją i używają do codziennych celów, regularnie poddawana jest badaniom, aby ustalić, czy jej jakość jest odpowiednia do spożycia. Sprawdźcie, z których punktów ostatnio zostały pobrane próbki.

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

Od lipca można składać obowiązkową deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Cel? Zebranie wszystkich danych na temat źródeł ciepła oraz spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niezamieszkałych.

Wycofanie dotacji na kotły węglowe w "Czystym Powietrzu"

Przypominamy, że zakup i montaż kotła na węgiel w ramach programu "Czyste Powietrze" będzie możliwy tylko do końca bieżącego roku. Wyłącznie do 31.12.2021 r. można złożyć wniosek o dofinansowanie kotła węglowego z automatycznym podajnikiem.

PSZOK: okresowe wstrzymanie przyjmowania odpadów

Służby Komunalne Miasta w Wodzisławiu Śląskim informują, że od 23 grudnia 2021 r. do 1 stycznia 2022 r., Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Wodzisławiu Śląskim (PSZOK) przy ul. Marklowickiej 21 F będzie nieczynny dla klientów z powodu inwentaryzacji oraz konserwacji urządzeń.

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie wymiany źródeł ciepła

W 2019 roku został przyjęty Program ograniczenia emisji "Czyste powietrze dla miasta Wodzisławia Śląskiego na lata 2019-2022", którego beneficjentami są osoby fizyczne będące właścicielami lub posiadaczami innego tytułu prawnego do budynku/lokalu mieszkalnego położonego na terenie miasta. To ostatni moment, aby złożyć wniosek o dofinansowanie wymiany źródeł ciepła.