Ekologia

W sobotę ostatni listopadowy Ekobazar

W sobotę, 26 listopada br. od godz. 9:00 będzie można nabyć ekologiczne produkty od lokalnych wystawców. Pieczywo, kiszonki, wędliny, sery, pasty, miód, to tylko niektóre z nich.

Świeć przykładem: gotuj potrawy pod przykryciem

Ile razy przygotowując potrawy, zdarzyło się Wam nie przykryć ich pokrywką? Ta na pozór mało istotna rzecz jest jednym ze sposobów, dzięki któremu zaoszczędzimy pieniądze. Zapoznaj się z czwartą zasadą oszczędzania prądu w gospodarstwie domowym.

Świeć przykładem: wymień żarówki na energooszczędne

Czym są żarówki energooszczędne? To nic innego, jak lampy halogenowe, świetlówki i LED-y. Prawdą jest, że zwykłe żarówki są znacznie tańsze niż energooszczędne źródła zasilania, jednak taka inwestycja zwróci się w postaci rachunku za prąd, który otrzymamy. Lampy energooszczędne pobierają nie tylko mniej mocy, ale także nie nagrzewają się tak, jak tradycyjne żarówki. Oznacza to, że częstsze gaszenie światła jest dla nas zdecydowanie bardziej opłacalne. Zapoznaj się z trzecią zasadą oszczędzania prądu w gospodarstwie domowym.

W sobotę Wodzisławski Ekobazar

W sobotę, 19 listopada od godz. 9:00 będzie można nabyć ekologiczne produkty od lokalnych wystawców. Pieczywo, kiszonki, wędliny, sery, pasty, miód to tylko niektóre z nich.

Świeć przykładem: Pamiętaj o wyłączaniu światła

Popularne stwierdzenie krążące w przestrzeni publicznej mówi o tym, że nie warto gasić światła, gdy wychodzi się z pomieszczenia na krócej niż pięć minut. Jest to mit, który jednak zawiera w sobie ziarno prawdy. Zapoznaj się z drugą zasadą oszczędzania prądu w gospodarstwie domowym.

Świeć przykładem: Wykorzystuj światło dzienne

Korzystanie ze światła dziennego wpływa nie tylko na nasze zdrowie i samopoczucie, ale przynosi także znaczące oszczędności, dzięki zmniejszeniu zużycia energii elektrycznej. Zapoznaj się z pierwszą zasadą oszczędzania prądu w gospodarstwie domowym.

Chcesz oszczędzać energię elektryczną? Pobierz poradnik

W Polsce energia elektryczna wytwarzana jest w elektrowniach i elektrociepłowniach opalanych węglem kamiennym i brunatnym. W wyniku spalania wspomnianych paliw powstaje energia, która dostarczana jest bezpośrednio do naszych domów. Obecnie wielu z nas nie wyobraża sobie codziennego życia bez elektryczności. Każdego dnia używamy jej do najbardziej podstawowych czynności domowych, pracy czy nauki. Trudno doszukać się działań, które nie wymagają od nas użycia prądu, co świadczy o istotności tego elementu w funkcjonowaniu społeczeństw.

W sobotę Wodzisławski Ekobazar

W sobotę, 5 listopada od godz. 9:00 będzie można nabyć ekologiczne produkty od lokalnych wystawców. Pieczywo, kiszonki, wędliny, sery, pasty, miód to tylko niektóre z nich.