Ekologia

Woda przebadana

Kolejna kontrola wody za nami. I po raz kolejny, opinia jest taka sama.

Zostań twarzą nowej kampanii Wodzisławia Śląskiego

Na okres jesienno-zimowy miasto Wodzisław Śląski zaplanowało nową, ekologiczną kampanię reklamową. Cel? Walka ze smogiem. Miasto szuka osób, które chciałyby zostać twarzami kampanii i pojawić się m.in. na wodzisławskich billboardach.

Pamiętaj o obowiązku deratyzacji

Przypominamy o obowiązku jesiennej deratyzacji. Jej głównym celem jest zapobieganie chorobom zakaźnym przenoszonym na ludzi i zwierzęta przez gryzonie.

Woda bez zastrzeżeń

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wodzisławiu Śląskim, po raz kolejny przebadał wodę w jednej ze studni wodomierzowych na terenie naszego miasta. I po raz kolejny, okazało się, że nie ma do niej zastrzeżeń.

Problem z dotacjami. Program KAWKA wycofany

W październiku 2015 roku Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego złożył wniosek w ramach programu „KAWKA” o dofinansowanie inwestycji mieszkańców, polegających na modernizacji systemów grzewczych. Program ten uznano za najkorzystniejszy, gdyż gwarantował dla miasta część dotacyjną, a dla właścicieli nieruchomości wysokie dofinansowania.

Badanie wody z naturalnych źródeł

W sierpniu zostało przeprowadzone badanie jakości wody z naturalnych źródełek znajdujących się w naszym mieście. Próbki pobrano ze źródeł znajdujących się przy ulicy Batalionów Chłopskich, Dębowej, Łużyckiej oraz przy zbiorniku wodnym "Balaton".

Miasto oczyściło rowy melioracyjne

Zgodnie z ustawą Prawo wodne obowiązek utrzymania rowów melioracyjnych we właściwym stanie należy do właścicieli gruntu. Miasto Wodzisław Śląski systematycznie konserwuje rowy melioracyjne, położone na gruntach miejskich.