UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Ekologia

"Zdemaskuj smog" - są pierwsze wyniki kontroli palenisk

Od poniedziałku strażnicy miejscy na polecenie prezydenta miasta Mieczysława Kiecy prowadzą codzienne, wyrywkowe kontrole palenisk, towarzyszące kampanii "Zdemaskuj Smog". Znane są już pierwsze raporty w zakresie spalania odpadów w kotłach C.O.

Billboardy z mieszkańcami w całym mieście

Wodzisław Śląski prowadzi szereg działań ukierunkowanych na zwalczanie niskiej emisji: programy związane z termomodernizacją kamienic, dotacje do modernizacji systemów grzewczych, konferencje naukowe... Kolejnym wielkim krokiem w walce z niską emisją jest kampania "Zdemaskuj smog". Kampanijne billboardy, na których pojawili się sami mieszkańcy, możecie zobaczyć w aż 6 różnych miejscach naszego miasta.

Odbiór odpadów z posesji niezamieszkałych - sprawdź zmiany

Od 1 stycznia miasto przejmie obowiązek odbierania odpadów komunalnych od właścicieli posesji, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne. Sprawdźcie, jakie obowiązki w związku z tym będzie miał właściciel, ile będzie wynosić stawka za odbiór, które nieruchomości nie zostaną objęte zmianami.

Intensywne kontrole palenisk

W Wodzisławiu Śląskim demaskujemy smog. Do wspólnej akcji, na polecenie prezydenta miasta Mieczysława Kiecy, właśnie włączyli się strażnicy miejscy. W miniony poniedziałek rozpoczęli cykl codziennych, wyrywkowych kontroli palenisk.

Spotkania ws. podłączenia do sieci gazowniczej

W naszym mieście nieustannie poszukiwane są kolejne rozwiązania, które pozwoliłyby ograniczać niską emisję i tym samym poprawiać jakość powietrza. Jednym z takich rozwiązań jest gazyfikacja różnych rejonów miasta, która umożliwiałaby zastosowanie gazowego systemu ogrzewania nieruchomości.

"Zdemaskuj smog" - nowa kampania Wodzisławia Śląskiego

Miasto Wodzisław Śląski prowadzi szereg działań mających na celu zwalczanie niskiej emisji: zaczynając od programów zw. z termomodernizacją kamienic, dotacjami do remontów systemów grzewczych, kończąc na konferencjach naukowych i materiałach edukacyjnych. Właśnie przyszedł czas na kolejny wielki krok. We wtorek, 8 listopada miasto wystartowało z nową ekologiczną kampanią „Zdemaskuj smog”.

Spotkanie z bohaterami „Zdemaskuj Smog”

Dokładnie 10 dni temu, bo 8 listopada, miasto rozpoczęło nową ekologiczną kampanię informacyjną „Zdemaskuj Smog”. Jej start poprzedziło spotkanie prezydenta miasta Mieczysława Kiecy z osobami, które użyczyły swojego wizerunku na potrzeby zaplanowanych działań.