UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Ekologia

Kontrole Straży Miejskiej: kolejne mandaty

Od 21 listopada strażnicy miejscy na polecenie prezydenta miasta Mieczysława Kiecy prowadzą codzienne, wyrywkowe kontrole palenisk i spalanych w nich materiałów, towarzyszące kampanii "Zdemaskuj Smog". W ostatnich dniach osobom działającym na szkodę środowiska zostały wlepione mandaty. Poniżej prezentujemy dwa, opisane przez Straż Miejską, przypadki.

Kolejne badania próbek wody - sprawdź, co pijesz

Woda, którą wodzisławianie piją i używają do codziennych celów, regularnie poddawana jest badaniom, aby ustalić czy jej jakość jest odpowiednia do spożycia. Sprawdźcie, z których punktów ostatnio zostały pobrane próbki.

Projekt uchwały antysmogowej - wyraź opinię w konsultacjach

W styczniu marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa poinformował, że projekt uchwały antysmogowej jest gotowy. W myśl założeń uchwały od września na terenie Śląska ma obowiązywać zakaz stosowania paliw niskiej jakości, a w nowych domach będą mogły być instalowane tylko kotły klasy V. Czy to dobry krok? Swoją opinię może wyrazić każdy, biorąc udział w konsultacjach społecznych projektu.

Jak zdemaskować smog?

Zdemaskuj smog - to nie tylko hasło towarzyszące ekologicznej kampanii Wodzisławia Śląskiego. Przy pomocy podjętych działań chcemy, zwrócić Waszą uwagę na groźny problem niskiej emisji i smogu oraz wskazać gotowe rozwiązania na to, jak z nim walczyć.

Straż Miejska podsumowuje kontrole palenisk

Od 21 listopada strażnicy miejscy na polecenie prezydenta miasta Mieczysława Kiecy prowadzą codzienne, wyrywkowe kontrole palenisk i spalanych w nich materiałów, towarzyszące kampanii "Zdemaskuj Smog". Straż Miejska dokonała właśnie zbiorczego podsumowania wszystkich kontroli przeprowadzonych do 23 stycznia.

Czym możesz palić? - sprawdź infografikę

Spalanie śmieci to jedna z najważniejszych przyczyn powstawania niskiej emisji. W ramach "Zdemaskuj Smog" - trwającej właśnie ekologicznej kampanii informacyjnej Wodzisławia Śląskiego - podpowiadamy, czym można bezpiecznie palić w domowych kotłowniach, a jakich odpadów spalać w piecach nie wolno.

"Zdemaskuj smog" - czym jest smog?

Programy informacyjne, znajomi, a może i Ty sam... Tyle mówimy o smogu i niskiej emisji, ale czy na pewno wiemy, czym są, jakie są przyczyny tych zjawisk, jak można im zapobiegać? Smog możesz zdemaskować tylko, jeżeli wiesz, na czym polega ten problem.