Ekologia

Kolejne badania próbek wody - sprawdź, co pijesz

Woda, którą wodzisławianie piją i używają do codziennych celów, regularnie poddawana jest badaniom, aby ustalić, czy jej jakość jest odpowiednia do spożycia. Sprawdźcie, z których punktów ostatnio zostały pobrane próbki.

Bądźmy wyrozumiali dla rolników

Prowadzenie produkcji rolnej w niektórych obszarach coraz częściej wywołuje napięcia ze względu na pewne naturalne uciążliwości, które od zawsze jej towarzyszą i będą towarzyszyć nadal. Śląska Izba Rolnicza podkreśla, że konieczna jest jednak akceptacja takich spraw jak ruch maszyn rolniczych na naszych drogach w okresach robót polowych czy uciążliwości zapachowe towarzyszące niektórym gałęziom produkcji rolnej.

Informacje o zagrożeniu suszą rolniczą

Ze względu na możliwość wystąpienia suszy rolniczej na terenie Polski, Śląski Urząd Wojewódzki przekazuje pakiet informacyjny dla rolników wraz z aktualnym trzecim komunikatem Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB

Urząd Statystyczny prowadzi badania rolnicze

Do 10 lipca potrwa prowadzone przez Urząd Statystyczny w Katowicach badanie pogłowia bydła, owiec, drobiu oraz produkcji zwierzęcej, a także pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego. Badanie ma charakter obowiązkowy.

Kolejne badania próbek wody - sprawdź, co pijesz

Woda, którą wodzisławianie piją i używają do codziennych celów, regularnie poddawana jest badaniom, aby ustalić czy jej jakość jest odpowiednia do spożycia. Sprawdźcie, z których punktów ostatnio zostały pobrane próbki.

Wymiana urządzeń grzewczych - są listy zakwalifikowanych

Zgodnie z Regulaminem naboru wniosków i realizacji projektu „Gminy z dobrą energią” wymiana urządzeń grzewczych w budynkach mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego poniżej przedstawiamy listy rankingowe osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie.