UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Ekologia

Kolejne badania próbek wody - sprawdź, co pijesz

Woda, którą wodzisławianie piją i używają do codziennych celów, regularnie poddawana jest badaniom, aby ustalić, czy jej jakość jest odpowiednia do spożycia. Sprawdźcie, z których punktów ostatnio zostały pobrane próbki.

Nowe nasadzenia w Zawadzie. Wyraź opinię

16 listopada ruszyły konsultacje społeczne na temat przygotowania terenu pod nową nasadę drzew i krzewów ozdobnych poprzez usunięcie drzew porastających teren miejski pomiędzy ulicami Młodzieżową a Długą w Zawadzie. Zapraszamy mieszkańców do wyrażania swoich opinii. Można to zrobić do 30 listopada. Przekazane propozycje zostaną przeanalizowane. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy.

Nowe nasadzenia w Zawadzie. Najpierw konsultacje

16 listopada startują konsultacje społeczne na temat przygotowania terenu pod nową nasadę drzew i krzewów ozdobnych poprzez usunięcie drzew porastających teren miejski pomiędzy ulicami Młodzieżową a Długą w Zawadzie. Miasto zaprasza mieszkańców do wyrażania swoich opinii.

Powstają pojemniki na zużyte baterie

Pracownicy Służb Komunalnych Miasta w Wodzisławiu Śląskim przygotowują własnoręczne pojemniki, gdzie będzie można wyrzucić zużyte baterie. Pojemniki wykonane będą z materiałów, które pozostały z innych zadań. Wszystko zgodnie z ideą "zero waste", która zakłada jak najmniejsze generowanie śmieci, a tym samym działanie na rzecz środowiska naturalnego.

Sprawa dzików w Wodzisławiu Śląskim

Na terenie naszego miasta ogromnym problemem staje się rosnąca populacja dzików. W związku z coraz liczniejszymi interwencjami mieszkańców związanymi ze szkodami i zagrożeniami powodowanymi przez dziką zwierzynę, szczególnie na Wilchwach, Starym Mieście oraz w Jedłowniku-Turzyczce-Karkoszce, 7 października prezydent miasta Mieczysław Kieca zwrócił się do starosty wodzisławskiego Leszka Bizonia z prośbą o podjęcie kroków mających na celu redukcję liczebności tych zwierząt. Poniżej przeczytacie o najważniejszych podjętych w tym obszarze działaniach.

Aplikacja z harmonogramem wywozu odpadów

Terminy odbioru odpadów komunalnych, opłat, wskazówki, jak segregować śmieci i wiele innych przydatnych informacji - to wszystko znajdziecie w aplikacji “Wodz. Śl. - Harmonogram wywozu”, którą możecie pobrać i z której możecie korzystać bezpłatnie.