Ekodoradca

Ogrzewasz dom śmieciami? Trujesz siebie, rodzinę i sąsiadów

Poszukując taniego źródła ogrzewania, sięgamy często po rozwiązania, które mogą jednak zaszkodzić nie tylko nam samym, ale także naszym bliskim i otoczeniu. Kampania "Nie ogrzejesz domu śmieciami" to przestroga przed używaniem nieodpowiednich materiałów do ogrzewania, które nie tylko są mało efektywne, ale także mogą generować groźne dla zdrowia substancje.

Kochasz zwierzęta? Dbaj o to, czym oddychają!

Miłość do zwierząt nie kończy się na relacji z naszymi futrzanymi przyjaciółmi. To także troska o ich środowisko, w którym żyją - a kluczowym elementem jest jakość powietrza, którym oddychają. Nasza kampania to apel do wszystkich miłośników zwierząt: połączmy siły w ochronie ich naturalnego środowiska poprzez dbanie o czyste i zdrowe powietrze.

Chcesz błękitne niebo? Zacznij od swojego domu

Błękitne niebo to symbol czystości i świeżości, którego pragniemy dla naszej planety. Aby osiągnąć ten cel, nie musimy czekać na cuda - możemy zacząć od naszych własnych domów. Kampania edukacyjno-informacyjna „Bierzemy powietrze pod swoje skrzydła” zachęca do prostych, codziennych działań, które mają przyczynić się do poprawy jakości powietrza i ochrony naszego środowiska.

Skorzystaj z pomocy Ekodoradcy

Przypominamy, że nasze miasto przystąpiło do projektu realizowanego w ramach zintegrowanego programu LIFE „Śląskie - przywracamy błękit”. Jego Liderem jest województwo śląskie. W ramach wspomnianego projektu można skorzystać z porady Ekodoradcy. Pracująca w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego Patrycja Janik służy pomocą m.in. w doborze nowych źródeł ciepła i wyjaśnieniu procedur administracyjnych związanych z wymianą kotłów. Udzieli także wsparcia w przygotowywaniu wniosków o dofinansowanie.