Edukacja

Koncert Kolęd w zawadzkiej szesnastce

19 stycznia br. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 w Wodzisławiu Śl. odbył się piękny i wzruszający koncert kolęd. Uczniowie szkoły zaprosili swoich rodziców, dziadków, babcie i innych krewnych, aby zaprezentować się w niezwykle bogatym programie artystycznym.

Wodzisław Śląski stanie się edukacyjną stolicą Polski

Konferencja WNET - Zacznijmy od edukacji! odbędzie się 1-2 marca 2024 w Wodzisławiu Śląskim. Tematem konferencji jest "Edukacja jako przestrzeń zmian". Zaproszenie do udziału w wydarzeniu przyjęli między innymi: Ewa Radanowicz, Oktawia Gorzeńska, prof. dr hab. Roman Leppert, dr Tomasz Szwed, Przemysław Staroń i Marta Młyńska. Trwa rejestracja na to wydarzenie.

Jan Kaintoch w ZSP7

16 stycznia 2024 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 7 w Wodzisławiu Śląskim odbyła się niecodzienna lekcja języka polskiego, a w zasadzie śląskiego, którą poprowadził znany poeta Jan Kaintoch.

O wodzisławskiej edukacji na konferencji w Toruniu

Wodzisławska strategia rozwoju oświaty na lata 2022-2026 nadal wzbudza duże zainteresowanie w całym kraju. O jej celach i założeniach opowiadał prezydent Mieczysław Kieca podczas konferencji "Innowacje w edukacji. Realizacje, plany, propozycje", która 15 stycznia br. odbyła się w Toruniu.

Wyniki Miejskiego Festiwalu Widowisk Jasełkowych

Wyniki XXIV Miejskiego Festiwalu Widowisk Jasełkowych – 9 stycznia 2024 r. Zespoły teatralne: I miejsce – Zespół Szkół nr 1 II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 15 III miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 i Szkoła Podstawowa nr 3 Wyróżnienie aktorskie: - Adam Oleksy – Szkoła Podstawowa nr 3 - Mateusz Błędowski – Zespół Szkół nr 1 Nagroda publiczności – Szkoła Podstawowa nr 3

W „Dziesiątce” rozmawialiśmy o przemocy rówieśniczej

Przemoc rówieśnicza to zjawisko z jednej strony potępiane, z drugiej często traktowane jako nieodłączny element codzienności placówek oświatowych. O tym, z czym wiąże się wspomniana sytuacja, jakie są jej konsekwencje oraz gdzie szukać pomocy, opowiadali uczniom wodzisławskiej Szkoły Podstawowej nr 10 w Wodzisławiu Śląskim policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim.