UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Edukacja

Balik karnawałowy w SP5

25 lutego w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się balik karnawałowy dla klas I – III. Uczniowie zaprezentowali pomysłowe kreacje. Były wróżki, księżniczki, czarownice oraz piłkarze i wiele innych ciekawych bohaterów ulubionych bajek.

Konkurs z Doradztwa Zawodowego ZSP3

"W przyszłości zostanę..." Z takim tematem w dniu 27.02.2020 roku zmagali się nasi uczniowie klasy szóstej: Agata Kolorz, Alicja Pieczka i Dawid Chromik w konkursie z Doradztwa Zawodowego.

Dzień Logiki i Łamigłówki w SP10

Rozwiązywanie łamigłówek i składanek uczy logicznego myślenia, rozwija kreatywność oraz wyobraźnię. Warto więc poświęcić im trochę czasu, nawet kosztem serialu czy gry komputerowej!

SP 5 z wizytą w pralni chemicznej

25 lutego uczniowie klasy II c Szkoły Podstawowej nr 5 w ramach doradztwa zawodowego wybrali się na wycieczkę do Zakładu Aktywności Zawodowej – Zakładu Usług Pralniczych w Wodzisławiu Śląskim.

PP3 gotuje z Remigiuszem Rączką

W ramach realizacji programu “Mój wymarzony zawód” -rozwijanie preorientacji zawodowej dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 - grupa “Rybki” zapoznała się z zawodem kucharza.

„Jedynka” szkołą bez dzwonków!

Po dwutygodniowym eksperymencie, który polegał na wyłączeniu dzwonków, Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 1 podjęła uchwałę o wprowadzeniu innowacji organizacyjnej pt. „Przyjazna przestrzeń szkoły”, której częścią jest „Szkoła bez dzwonków”. Innowacja dotycząca dźwięku będzie trwała do końca roku szkolnego z możliwością przedłużenia na kolejny.

Baśnie, bajeczki, teatr w PP6

W dniach 17- 21 lutego grupa Motylków z Publicznego Przedszkola nr 6 realizowała podczas zajęć blok tematyczny: Bajki, bajeczki, teatr.