Edukacja

101 rocznica dla NIEPODLEGŁEJ

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 28 cały tydzień przygotowywali się do uczczenia 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Programowali i kodowali w programie Scratch, kodowali na wirtualnej macie flagę, godło, kontury swej ojczyzny, wykonywali kotyliony, oglądali filmy „Kto Ty jesteś” czy ”Symbole narodowe”.

Pomysłowe odkrywanie świata nowoczesnych technologii w PP18

Podczas zajęć edukacyjnego, które odbyło się 14 listopada 2019 r w Publicznym Przedszkolu nr 18 w Wodzisławiu Śląskim, dzieci 4-5 letnie z grupy Pszczółek, zapoznały się procesem projektowania nowoczesnej aparatury naukowo - badawczej. Pomysłodawcą

Święto Niepodległości w SP 1

11 listopada to nasze największe święto narodowe. W całej Polsce odbywa się z tej okazji szereg imprez: maratony, marsze, konkursy, koncerty. Wywieszamy flagi narodowe, robimy kotyliony. Wszystko, by uczcić odrodzenie się państwa polskiego.

Święto Niepodległości w SP10

8 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 10 imienia Janusza Korczaka odbyła się uroczysta akademia z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Wyjątkowymi gośćmi, którzy aktywnie włączyli się w tę uroczystość byli: pan Piotr Hojka oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Piechota”.

Uczniowie SP28 piszą kartki do powstańców warszawskich

BohaterON „Dziękuję Wam za Wasza wielką odwagę i męstwo” , „Jestem dumna , że w moim kraju żyją tacy ludzie jak Wy !”— takie ciepłe słowa znalazły się na kartkach dla powstańców warszawskich, które własnoręcznie wykonali uczniowie klasy 5 i 8 ze Szkoły Podstawowej nr 28.

III Powiatowy Konkurs Plastyczny w ZSP2

14 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 goszczono uczestników III Powiatowego Konkursu Plastycznego zatytułowanego „Jesień w parku”, przygotowanego przez Annę Czop.

Warsztaty ekologiczne w SP 16

14 listopada uczniowie klasy II, IV, V a i V b Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Wodzisławiu Śląskim uczestniczyli w dwugodzinnych warsztatach ekologicznych dotyczących życia i znaczenia pszczół w przyrodzie.