Edukacja

Dzień Górnika w ZSP nr 5

Wdzięczność za ciężką i odpowiedzialną pracę okazywali świętującej Górniczej Braci najmłodsi mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego. Uroczyste obchody Dnia Górnika odbyły się m.in. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Radlinie II.

Magiczne Andrzejki w ZSP4

Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci często zastanawiają się co spotka ich w życiu. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dni, dzień pełen tajemniczych wróżb i czarów.

Andrzejki w PP9

26 i 28 listopada w przedszkolu dzieci z grup „Muchomorków” i „Stokrotek” Publicznego Przedszkola nr 9 przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych.

Dzień Pluszowego Misia w PP6

W środę 28 listopada świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Gościliśmy w naszym przedszkolu zaprzyjaźnione dzieci i opiekunów z Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży.

SP 5 w Multikinie

29 listopada klasy Va i Vd odwiedziły Multikino w Rybniku, do którego dojechały pociągiem z rozbudowywanej stacji PKP w Wodzisławiu Śląskim

Andrzejkowe wróżby w ZSP3

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.