Edukacja

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w ZSP 7

3 maja 2019 obchodziliśmy 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, która była pierwszą w Europie, a drugą na świecie po Stanach Zjednoczonych ustawą rządową zmieniającą ustrój naszego państwa. W miejskich obchodach tego święta wzięli udział uczniowie wodzisławskich szkół dumnie prezentujący Poczty Sztandarowe. Nie mogło zabraknąć też reprezentacji ZSP nr 7 z Wodzisławia Śląskiego.

Dzień Ziemi w SP9

26 kwietnia w Publicznym Przedszkolu nr 9 z okazji obchodów „Dania Ziemi” przedszkolaki z grupy „Muchomorki” zaprezentowały swoim rówieśnikom „Zieloną bajkę”.

Konkursy na kandydatów na stanowiska dyrektorów

Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 10, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 i Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 być może będą miały nowych dyrektorów. To, kto nimi zostanie, okaże się po rozstrzygnięciu ogłoszonych przez prezydenta Mieczysława Kiecę konkursów na kandydatów na stanowiska dyrektorów tych placówek.

Akcja „Wielka mapa Polski” w SP 5

Wielka mapa Polski to akcja zorganizowana przez Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne, skierowana dla uczniów klas I – III. Ma ona na celu wymianę pocztówkową między szkołami, przede wszystkim promowanie własnego regionu, poznawanie innych miejscowości, prezentowanie działań dzieci.

Złoto dla ZSP 2

26.04.2019 odbył się III Ogólnopolski Konkurs Tańca Nowoczesnego School Dance.