Edukacja

Spotkanie z seniorami w PP6

Ja potrzebuję ciebie –Ty potrzebujesz mnie –każdy jest ważny –mały, duży i starszy”. Pod takim hasłem odbyło się w grupie maluszków Publicznego Przedszkola nr 6 spotkanie z seniorami z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP10

4 października br. Szkoła Podstawowa nr 10 im. Janusza Korczaka, uczestniczyła w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Dni Profilaktyki w ZSP6

W dniach od 26 września do 5 października w Szkole Podstawowej nr 15 odbywały się Dni Profilaktyki.

Gang słodziaków z wizytą u pierwszaków w SP5

Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 5 biorą udział w akcji promującej czytelnictwo. Ich klasę odwiedził „gang słodziaków”. Dzięki pluszowym maskotkom dzieci dowiedziały się jak ważne jest czytanie na głos.

Preorientacja zawodowa w PP18

W minionym tygodniu w ramach program własnego z preorientacji zawodowej pt. Przedszkolna Akademia Zawodów, naszą placówkę odwiedził Pan Grzegorz Świerczyński z Koła Łowieckiego „Pod Klonem”

Bezpieczeństwo w PP13

W dniu 30 września do rezolutnych przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 13 trafiła maskotka policyjna Sznupek wraz z Panem Policjantem młodszym aspirantem Patrykiem Błasikiem.

1 miejsce SP10 na V Wodzisławskim Festiwalu Kreatywności

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka zajęli 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej (klas 4-6) na V Wodzisławskim Festiwalu Kreatywności. Nie tylko „zgarnęli” główną nagrodę, ale także zapewnili sobie wyjazd na XV Ogólnopolski Festiwal Kreatywności Destination Imagination we Wrocławiu.