UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Edukacja

Innowacja pedagogiczna w PP 4

Pierwsze półrocze roku szkolnego 2019/2020 w Publicznym Przedszkolu nr 4 zaowocowało licznymi spotkaniami z przedstawicielami różnych zawodów, w ramach doradztwa zawodowego oraz realizacji innowacji pedagogicznej „Przedszkolak w świecie zawodów”, opracowanej przez wychowawczynie grup przedszkolnych.

Kosmiczne przygody w PP19

Mimo, że trwają ferie w Publicznym Przedszkolu Nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi w Wodzisławiu Śląskim wiele się dzieje i dzieci nie mogą narzekać na nudę. W ciągu pierwszego tygodnia ferii dzieci uczęszczające do przedszkola realizowały projekt edukacyjny „W kosmosie”.

Spotkanie z marynarzem w PP16

W styczniu przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 16 w ramach preorientacji zawodowej uczestniczyły w spotkaniu z wyjątkowym gościem - panem Piotrem Danelskim, który wykonuje niecodzienny zawód - marynarza.

Biesiada kolędowa w zawadzkiej szkole

10 stycznia późnym popołudniem w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Wodzisławiu Śląskim było gwarno i świątecznie. A to za przyczyną imprezy środowiskowej zorganizowanej w szkole przez rodziców, uczniów i nauczycieli.

Spotkanie z pielęgniarką w ZSP7

8 stycznia w ramach doradztwa zawodowego w klasie II c Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 7 gościła pani Lidia Rokicka, która wykonuje zawód pielęgniarki. Celem spotkania było poznanie zawodu – pracy pielęgniarki.

W świątecznym nastroju w ZSP 4

Nie ma w kalendarzu świat bardziej rodzinnych niż grudniowe święta Bożego Narodzenia. Wigilijny stół, przystrojona choinka, wspólnie śpiewane kolędy - to wszystko łączy i sprawia, że stajemy się lepsi i radośniejsi.

Karp w ZSP 7 nie tylko na święta!

16 grudnia uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Stowarzyszenie z wędką przez życie. Głównym celem było uświadomienie dzieciom, że warto mieć różnorodne zainteresowania. Rozwijanie ich daje człowiekowi wiele satysfakcji, a w dorosłym życiu pomaga z powodzeniem łączyć swoje pasje z pracą zawodową.