UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Edukacja

Smart Plac w ZS nr 1

Już 2 września w Zespole Szkół nr 1 zostanie otwarty jedyny w naszym mieście płaski plac zabaw z miasteczkiem ruchu drogowego.

Zmiany w Żłobku Miejskim i PP 18

We wrześniu najmłodsi wodzisławianie wrócą do właśnie wyremontowanego budynku Żłobka Miejskiego i Publicznego Przedszkola. W okresie wakacyjnym przeprowadzono tam prace termomodernizacyjne.

Wodzisławskie przedszkola z dotacjami WFOŚiGW

Siedmiu publicznym przedszkolom i jednemu zespołowi szkolno-przedszkolnemu przyznano dotacje i udzielono pożyczek z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Środki przeznaczono na modernizację instalacji centralnego ogrzewania w placówkach.

Bractwo VENATUS" w Gimnazjum nr 2

W Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim dobiega końca realizacja projektu „Bractwo VENATUS – klub gier planszowych dla młodzieży”. Projekt ten jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Ostatni dzwonek i wakacje!

24 czerwca to ostatni dzień roku szkolnego 2015/2016. To dzień, w którym dla niektórych kończy się etap wytężonej pracy.

A latem w przedszkolach...

Już tylko dwa dni pozostały do upragnionych wakacji. A w placówkach oświatowych na terenie naszego miasta lipiec i sierpień zostaną przeznaczone na prace remontowe. Przyjrzyjmy się, co w planach mają wodzisławskie przedszkola na te letnie miesiące.

Najlepsi zostali docenieni

Mimo że oficjalnie rok szkolny kończy się w piątek, 24 czerwca, to część uczniów miała okazję do świętowania już wczoraj, to jest 21 czerwca.