UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Edukacja

120-lecie ZSP nr 3

Wczoraj miały miejsce uroczyste obchody 120-lecia istnienia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3. Jednak nie był to jedyny powód do świętowania, ponieważ właśnie w tym dniu minęło 20 lat, odkąd patronem szkoły został jej absolwent- ks. kard. Bolesław Kominek.

Wodzisławian portret własny

Społeczność Gimnazjum nr 2 im. Ziemi Wodzisławskiej w Wodzisławiu Śląskim już 10 lat współpracuje z uczniami i nauczycielami z Zespołu Szkół w Wodzisławiu (powiat jędrzejowski). To nieprzypadkowy mariaż edukacyjny, bo tylko 2 miejscowości w Polsce noszą tę nazwę.

Żłobek Miejski ma 5 lat!

W tym roku Żłobek Miejski nr 1 w Wodzisławiu Śląskim obchodzi 5-lecie swojego istnienia. Wydarzenie jubileuszowe z udziałem wychowawców i pracowników placówki, kilkuletnich podopiecznych oraz prezydenta miasta Mieczysława Kiecy zaplanowano na dzisiaj, 27 października.

Piękna jesień w kokoszyckim parku

25 października, korzystając z pięknej pogody, dzieci z Publicznego Przedszkola nr 13 postanowiły pójść na spacer, by móc obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie.

Spotkanie z pielęgniarką szkolną

24 października dzieci z Publicznego Przedszkola nr 13 spotkały się z pielęgniarką szkolną - Jolantą Białas. Celem jej wizyty było uświadomienie przedszkolakom tego, jak wielką rolę odgrywa zdrowy styl życia.

Maszyny proste w przedszkolu? Tak!

Grupa IV z Publicznego Przedszkola nr 15 na zajęciach z kreatywności poznawała zasady działania maszyn prostych, przez co rozbudzały swoją ciekawość poznawczą.

A to ciekawe!

W ramach Tygodnia Kariery klasa V i VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4, uczestniczyła w warsztatach PCKiU w Wodzisławiu Śląskim.