Edukacja

Subregion Zachodni o zmianach w systemie edukacji

Zarząd Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, w skład którego wchodzi miasto Wodzisław Śląski, a którego przewodniczącym jest prezydent Mieczysław Kieca, wydał uchwałę ws. stanowiska dot. planowanych zmian w systemie edukacji.

Mistrzowie czytania

W ramach narodowego programu rozwoju czytelnictwa w Zespole Szkół nr 1 odbył się konkurs czytelniczy dla klas II i III szkoły podstawowej pod hasłem "Mistrz czytania".

Świeżo wyciskany sok receptą na jesienne przeziębienia

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 w Wodzisławiu Śląskim – Zawadzie ostatnie październikowe dni spędzili na promocji zdrowego odżywiania. W ramach zajęć "Zmysły człowieka" uczniowie klas drugich rozpoznawali po smaku, zapachu i dotyku jesienne warzywa i owoce. Natomiast uczniowie klasy szóstej na lekcji wychowawczej wyciskali sok ze świeżych owoców i warzyw.

Rodzina przy stole

27 października grupa „starszaków” z Publicznego Przedszkola nr 6 została zaangażowana przez wychowawczynię do zajęć „Rodzina przy stole”- mających rozwijać kreatywne myślenie u dzieci.

Dzień Patronki w Gimnazjum nr 1

28 października społeczność Gimnazjum nr 1 świętowała Dzień Patronki. Z tej okazji odbył się konkurs o Marii Skłodowskiej-Curie, patronce szkoły.

Wodzik zaprasza

25 października grupa „Motylków” z Publicznego Przedszkola nr 6 bardzo zaangażowały się w organizowanie kącika patriotycznego w sali umieszczając w nim: zdjęcia ważnych miejsc i zabytków Wodzisławia Śląskiego, herb, książki, godło, flagę oraz pamiątki z wakacji.

Pomogą zwierzętom przetrwać zimę

Jak co roku w październiku, uczniowie i przedszkolaki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 włączyli się w akcję zbierania kasztanów i żołędzi. Zostaną one przeznaczone na zimowe dokarmianie zwierzyny leśnej.