Edukacja

Wodzisławskie przedszkola z dotacjami WFOŚiGW

Siedmiu publicznym przedszkolom i jednemu zespołowi szkolno-przedszkolnemu przyznano dotacje i udzielono pożyczek z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Środki przeznaczono na modernizację instalacji centralnego ogrzewania w placówkach.

Bractwo VENATUS" w Gimnazjum nr 2

W Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim dobiega końca realizacja projektu „Bractwo VENATUS – klub gier planszowych dla młodzieży”. Projekt ten jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Ostatni dzwonek i wakacje!

24 czerwca to ostatni dzień roku szkolnego 2015/2016. To dzień, w którym dla niektórych kończy się etap wytężonej pracy.

A latem w przedszkolach...

Już tylko dwa dni pozostały do upragnionych wakacji. A w placówkach oświatowych na terenie naszego miasta lipiec i sierpień zostaną przeznaczone na prace remontowe. Przyjrzyjmy się, co w planach mają wodzisławskie przedszkola na te letnie miesiące.

Najlepsi zostali docenieni

Mimo że oficjalnie rok szkolny kończy się w piątek, 24 czerwca, to część uczniów miała okazję do świętowania już wczoraj, to jest 21 czerwca.

W SP nr 10 jest gdzie się bawić!

Prezydent Mieczysław Kieca już po raz czwarty ogłosił konkurs dla wszystkich szkół i placówek oświatowych podlegających miastu, na doposażenie placu zabaw oraz organizację lub doposażenie siłowni „pod chmurką”. Nowe miejsce do zabawy pojawiło się już w SP nr 10.

Maluchy uczą się wielu rzeczy

W Żłobku Miejskim nr 1 w Wodzisławiu Śląskim maluchy uczą się wielu rzeczy. Nie tylko tego, jak dbać o siebie, ale również o swoich czworonożnych przyjaciół.