Edukacja

My nie gryziemy

25 października dzieci z Przedszkola nr 9 przy Zespole Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim wzięły udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "My Nie Gryziemy", która została zorganizowana przez Fundację Ewy Naworol. Miejsce spotkania było szczególne - amerykańska ciężarówka.

„Bezpieczna +”

27 października 2016 roku na wodzisławskim rynku odbył się happening promujący styl życia wolny od agresji i środków uzależniających. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach programu „Bezpieczna +” realizowanego przez Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 4.

Zabawy badawcze przedszkolaków

Dzieci z grupy Rybek Publicznego Przedszkola nr 6 przeprowadziły w dniach 24- 26 października doświadczenie (na skorupkach jajek) mające na celu zrozumienie wpływu coca-coli, kawy oraz herbaty na przebarwienia zębów.

Moje miejsce na mapie Polski

W październiku dzieci z Publicznego Przedszkola nr 13, w ramach projektu Mała Ojczyzna, zapoznały się z historią oraz położeniem geograficznym Wodzisławia Śląskiego.

Magiczne liście

24 października Przedszkolaki z Przedszkola nr 6 po raz kolejny wspólnie z licealistami (Liceum Plastycznego) tworzyły prace plastyczne z wykorzystaniem liści i farb. Zajęcia były kontynuacją projektu: "Od smyka do plastyka".