Edukacja

Nowy plac zabaw w SP 10

W tym roku prezydent miasta Mieczysław Kieca już po raz czwarty ogłosił konkurs dla wszystkich szkół i placówek oświatowych podlegających miastu na doposażenie placu zabaw oraz na organizację lub doposażenie siłowni „pod chmurką”. Tym sposobem Szkoła Podstawowa nr 10 już teraz może pochwalić się całkiem nowym placem zabaw.

Smart Plac w ZS nr 1

Już 2 września w Zespole Szkół nr 1 zostanie otwarty jedyny w naszym mieście płaski plac zabaw z miasteczkiem ruchu drogowego.

Zmiany w Żłobku Miejskim i PP 18

We wrześniu najmłodsi wodzisławianie wrócą do właśnie wyremontowanego budynku Żłobka Miejskiego i Publicznego Przedszkola. W okresie wakacyjnym przeprowadzono tam prace termomodernizacyjne.

Wodzisławskie przedszkola z dotacjami WFOŚiGW

Siedmiu publicznym przedszkolom i jednemu zespołowi szkolno-przedszkolnemu przyznano dotacje i udzielono pożyczek z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Środki przeznaczono na modernizację instalacji centralnego ogrzewania w placówkach.

Bractwo VENATUS" w Gimnazjum nr 2

W Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim dobiega końca realizacja projektu „Bractwo VENATUS – klub gier planszowych dla młodzieży”. Projekt ten jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Ostatni dzwonek i wakacje!

24 czerwca to ostatni dzień roku szkolnego 2015/2016. To dzień, w którym dla niektórych kończy się etap wytężonej pracy.

A latem w przedszkolach...

Już tylko dwa dni pozostały do upragnionych wakacji. A w placówkach oświatowych na terenie naszego miasta lipiec i sierpień zostaną przeznaczone na prace remontowe. Przyjrzyjmy się, co w planach mają wodzisławskie przedszkola na te letnie miesiące.