UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Edukacja

„EKODyszka w dyszkę” – ekologiczny filmik uczniów z SP10

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Janusza Korczaka wzięła udział w ogólnopolskim konkursie „Pokażcie nam jak Wasza szkoła może być eko!”. Uczniowie wraz z panią Zuzanną Konsek, podjęli wyzwanie i stworzyli film, który przedstawia ekologiczną działalność Dziesiątki.

Spotkanie opłatkowe władz oświatowych w ZSP2

17. 12. 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 odbyło się miejskie spotkanie opłatkowe władz oświatowych. Swoją obecnością szkołę zaszczycili prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca, wiceprezydent Izabela Kalinowska, naczelnik Wydziału Edukacji Ludwika Kłosińska, główny specjalista ds. szkół podstawowych Grzegorz Hajduczek oraz dyrektorzy placówek oświatowych.

Wizyta przedszkolaków z PP 15 i 16 w SP28

10 grudnia dzieci z Publicznego Przedszkola nr 15 i 16 odwiedziły Szkołę Podstawowa nr 28 w Wodzisławiu Śląskim. Celem tej wizyty było bliższe poznanie naszej placówki, która sąsiaduje z przedszkolami i majestatycznie wznosi się na wzgórzu przypominając bajkowy, magiczny zamek dzięki swojej ciekawej, niepowtarzalnej architekturze .

Świąteczne warsztaty z rodzicami w PP19

11 grudnia w Publicznym Przedszkolu nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi odbyły się świąteczne warsztaty dla dzieci i ich rodziców. Każda z grup na swój sposób rozpoczęła przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

Kiermasz świąteczny w ZSP2

13.12.2019 r. odbył się kolejny kiermasz bożonarodzeniowy, który na stałe wszedł do harmonogramu imprez środowiskowych organizowanych przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2.

Fasolella w PP6

W niemal każdym produkcie spożywczym znajduje się cukier. Co my dorośli możemy zrobić, by ograniczyć spożywanie go przez nasze dzieci i uchronić je przed uzależnieniem, a w przyszłości przed chorobami takimi jak cukrzyca, nadciśnienie itp?