UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Edukacja

Karp w ZSP 7 nie tylko na święta!

16 grudnia uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Stowarzyszenie z wędką przez życie. Głównym celem było uświadomienie dzieciom, że warto mieć różnorodne zainteresowania. Rozwijanie ich daje człowiekowi wiele satysfakcji, a w dorosłym życiu pomaga z powodzeniem łączyć swoje pasje z pracą zawodową.

Grudniowe spotkania w SP2

Jak co roku społeczność jedłownickiej Dwójki zebrała się w grudniowy wieczór , aby wspólnie przygotować się do nadchodzących świąt. To już szkolna tradycja.

Przedszkolaki z PP18 i PP19 w SP10

5 i 18 grudnia mury Szkoły Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka odwiedziły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 18 i 19. Celem wizyty było nie tylko zapoznanie się z budynkiem szkoły i atmosferą pracy, lecz także udział dzieci w warsztatach przygotowanych przez panie: Blankę Chocyk, Katarzynę Balińską i Izabelę Pawłowską.

„EKODyszka w dyszkę” – ekologiczny filmik uczniów z SP10

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Janusza Korczaka wzięła udział w ogólnopolskim konkursie „Pokażcie nam jak Wasza szkoła może być eko!”. Uczniowie wraz z panią Zuzanną Konsek, podjęli wyzwanie i stworzyli film, który przedstawia ekologiczną działalność Dziesiątki.

Spotkanie opłatkowe władz oświatowych w ZSP2

17. 12. 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 odbyło się miejskie spotkanie opłatkowe władz oświatowych. Swoją obecnością szkołę zaszczycili prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca, wiceprezydent Izabela Kalinowska, naczelnik Wydziału Edukacji Ludwika Kłosińska, główny specjalista ds. szkół podstawowych Grzegorz Hajduczek oraz dyrektorzy placówek oświatowych.

Wizyta przedszkolaków z PP 15 i 16 w SP28

10 grudnia dzieci z Publicznego Przedszkola nr 15 i 16 odwiedziły Szkołę Podstawowa nr 28 w Wodzisławiu Śląskim. Celem tej wizyty było bliższe poznanie naszej placówki, która sąsiaduje z przedszkolami i majestatycznie wznosi się na wzgórzu przypominając bajkowy, magiczny zamek dzięki swojej ciekawej, niepowtarzalnej architekturze .