Edukacja

SP 10 przystąpiła do realizacji projektu ABC Empatii

Szkoła Podstawowa nr 10 w Wodzisławiu Śląskim została zaproszona do realizacji projektu edukacyjnego fundacji Czepczyński Family Fundation "ABC Empatii". Celem projektu jest likwidacja barier i stereotypów związanych z osobami niepełnosprawnymi, a także zmiana myślenia i negatywnych postaw.

TVP3 na warsztatach w PP13

27 października w Przedszkolu Publicznym nr 13 odbyły się krótkie warsztaty z malarstwa dla dzieci z grupy 5-6 latków. Zajęcia poprowadził znany artysta z Kokoszyc - Pan Zygmunt Łaciok. Przedszkolaki miały możliwość poczuć się jak prawdziwi artyści, tworząc rysunki na podstawie rzeźb Pana Zygmunta Łacioka, a to wszystko pod czujnym okiem telewizji TVP3 Katowice.

„Pszczółki” z PP13 z Certyfikatem Freblowskiej Grupy

7 października 2023 roku w Lublinie odbył się Kongres Freblowski EduWizje 2023. Podczas imprezy wręczono Certyfikaty Freblowskie. Jeden z nich: „Freblowska Grupa”, trafił do „Pszczółek” z Publicznego Przedszkola nr 13. To pierwsza placówka w mieście wyróżniona tym certyfikatem.

Job shadowing w SP15

Od poniedziałku 16 października do piątku 20 października 2023 roku w ramach projektu Erasmus+ "Job shadowing" Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Wodzisławiu Śląskim gościł panie ze szkoły z Republiki Czeskiej w miejscowości Humpolec.

Zielona Pracownia w ZS1

25 października w Zespole Szkół nr 1 nastąpiło uroczyste otwarcie Zielonej Pracowni. Na uroczystości byli obecni: zastępca prezydenta miasta Izabela Kalinowska, przedstawiciel urzędu miasta Sylwia Elsner, była dyrektor szkoły Barbara Kowol oraz przedstawiciele rady rodziców.

Publiczne Przedszkole nr 19 ma już 40 lat

Od 40 lat tworzą miejsce, w którym dzieci rozwijają się i odkrywają swoje ukryte talenty. Od 40 lat poza edukacyjną przestrzenią kreują ciepłe i kochające środowisko, w którym wodzisławskie maluchy czują się po prostu szczęśliwe. Publiczne Przedszkole nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi w Wodzisławiu Śląskim świętowało dziś, tj. 27 października, swoje 40-lecie istnienia.

Wodzisławskie dyrektorki na Bilignual Future Forum

Wczoraj tj. 18 października w Uniejowie odbyło się Bilingual Future Forum - Forum Powszechnej Dwujęzyczności, w którym udział wzięły dyrektorki trzech wodzisławskich placówek oświatowych. W ramach spotkań z ekspertami rozmawiano m.in. o wychowaniu dzieci w dwujęzyczności, wyzwaniach współczesnej edukacji i technologiach XXI wieku.

Obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej w WCK

Stefan Żeromski porównał naukę do niezmiernego morza, zauważając, że „im więcej jej pijemy, tym bardziej jesteśmy spragnieni”. Człowiek przez całe życie uczy się czegoś nowego, a wraz z poszukiwaniem nowości chce wiedzieć jeszcze więcej. Dzień Edukacji Narodowej to ważne święto dla wszystkich osób związanych z oświatą - Nauczycieli, Dyrektorów, Pracowników administracji i obsługi oraz samych uczniów. Z tej okazji dziś tj. 11 października w Wodzisławskim Centrum Kultury odbyły się miejskie obchody tego święta.