Edukacja

Przygoda klasy 5 z SP28 z chemią i fizyką

21.10.2019 r. klasa piąta Szkoły Podstawowej nr 28 brała udział w warsztatach organizowanych w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim.

Kreatywność w PP 19

21 października, poniedziałek, godzina 9.30 … w grupie dzieci 5 – 6 letnich „Drużyna Krzysia” z Publicznego Przedszkola nr 19 poruszenie…. A, kto to? A, kto to poprowadzi dzisiejsze zajęcia?

Kodowanie Code Week 2019 w PP18

Publiczne Przedszkole nr 18 w Wodzisławiu Śląskim wzięło udział w Europejskim Tygodniu Kodowania Code Week. Celem inicjatywy jest pokazanie, że kodowanie wbrew pozorom nie jest trudne, a realizacja aktywności związanych z kodowaniem nie wymaga dostępu do stacjonarnego sprzętu komputerowego.

CodeWeek 2019, czyli spotkanie z robotem w SP 5

Uczniowie klasy Ib Szkoły Podstawowej nr 5 rozpoczęli swoją przygodę z kodowaniem. Wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania, czyli inicjatywie promującej programowanie i umiejętności cyfrowe.

Pasowanie na ucznia w ZSP 6

Każde dziecko, rozpoczynając naukę w pierwszej klasie naszej szkoły, z wielką niecierpliwością czeka na moment, gdy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Te uroczyste chwile poprzedzają przygotowania - uczniowie poznają swoją szkołę, kolegów, swoje prawa oraz obowiązki. Wspólnie z wychowawcą przygotowują również całą uroczystość. Tego dnia zdają swój pierwszy szkolny egzamin.