Edukacja

Święto Teatru Małego Widza w PP9

27 marca dzieci z grupy „Biedronki” i „Motylki” z Publicznego Przedszkola nr 9 pojechały do Wodzisławskiego Centrum Kultury. Teatr Szydło przygotował dla nich spektakl zatytułowany "Oz" oraz warsztaty.

Drogowe koło fortuny w SP2

Uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 2 na zajęciach technicznych uczą się przepisów ruchu drogowego i prawidłowych zachowań na drodze.

SP5 w III Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Języku Angielskim

19 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Rydułtowach odbył się III Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim dla klas I-III. Cele konkursu to popularyzacja nauki języka angielskiego wśród uczniów szkół podstawowych, rozwijanie umiejętności poprawnej wymowy w języku angielskim, rozwijanie umiejętności recytacji z właściwym akcentem, odpowiednią dykcją i intonacją.

Berek z książką w SP 1

W ramach ogólnopolskiego programu POCZYTAJMY grupa uczniów klasy Vb ze Szkoły Podstawowej nr 1 zorganizowała w niedzielne popołudnie na lodowisku w Pszowie akcję czytelniczą. Zgromadziła ona najbardziej zagorzałych czytelników. Ważny był bowiem cel: nakręcić na czytanie!

Ekologiczne powitanie wiosny w SP 15

22 marca w Szkole Podstawowej nr 15 odbyło się „ekologiczne” przywitanie wiosny. Każda klasa wykonała swoją marzannę oraz hasło mówiące o ochronie środowiska.