Edukacja

Zapalenie lampek na zawadzkiej choince

3 grudnia 2023 na placu szkolnym Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 zebrali się zawadzianie, aby wziąć udział w niecodziennym zdarzeniu – zapaleniu szkolnej choinki.

Konkurs Gwary Śląskiej w ZSP3

01.12.2023r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 - Szkole Podstawowej nr 17 im. kard. B. Kominka w Wodzisławiu Śląskim, odbył się XIX Międzyszkolny Konkurs Gwary Śląskiej dla uczniów klas I – III pt. „Wyliczanki, rymowanki po śląsku”.

Program powszechnej nauki pływania w ZSP 5

14 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 zakończyła się realizacja programu „Umiem pływać”. Program powszechnej nauki pływania był finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Zakończenie projektu "Umiem pływać"

W wodzisławskich placówkach oświatowych zakończono projekt powszechnej nauki pływania "Umiem pływać", wspierany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Uczniowie biorący udział w projekcie m.in. uczyły się podstaw pływania, a także zasad bezpiecznego przebywania w wodzie. Zajęcia realizowane były na Krytej Pływalni "Manta".

IX Kokoszycka Jesień Artystyczna

24 listopada 2023 roku w Wodzislawskim Centrum Kultury odbyła się się IX edycja Kokoszyckej Jesieni Artystycznej. Lokalny zespół Kokoszyczanki, jak co roku, zaprosił do współpracy również uczniów Szkoły Podstawowej nr 15.

Powszechnej Nauki Pływania w SP15

Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 15 im. Kornela Makuszyńskiego uczestniczyli w Programie Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać”. Realizacja zajęć miała miejsce w terminie od 11 września do 24 listopada 2023r. na krytej pływalni „Manta”.

Szkolenie z profesor Marleną Plebańską

Nauczyciele wodzisławskich placówek oświatowych wzięli udział w szkoleniu z profesor Marleną Plebańską, prezeską Fundacji STEAM Polska, która od dwudziestu lat wdraża innowacyjne metody nauczania w dziesiątkach polskich szkół.