Edukacja

Tydzień z technologią w PP6

Podczas „Tygodnia z technologią” starszaki z grupy Rybek uczyły się jak ciekawie, bez siedzenia przed komputerem korzystać z dobrodziejstw nowoczesnych technologii.

Mali szachiści z Zawady

3 kwietnia w szkole podstawowej nr 1 odbył się III Wodzisławski Festiwal Szachowy Szkół Podstawowych Klas I - III.

Wizyta klasy V z SP2 w Pol-Eko-Aparatura

1 kwietnia 2019 roku uczniowie klasy 5b Szkoły Podstawowej nr 2 w ramach preorientacji zawodowej zwiedzali firmę Pol-Eko-Aparatura. Od Pani Magdaleny, zajmującej się promocją firmy, dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji związanych z funkcjonowaniem firmy. Zapoznały się z cyklem produkcyjnym od projektu, przez poszczególne etapy produkcji, do pakowania gotowych produktów do wysyłki. W czasie zwiedzania hal produkcyjnych usłyszały wiele interesujących informacji na temat specyfiki pracy w różnych zawodach. Na własne oczy przekonały się jak wygląda praca programistów, testerów oprogramowania, ślusarzy, spawaczy, specjalistów do spraw zakupów. B.Wolańczyk

SP 5 poznaje twórczość R. Pankiewicza

25 marca w MiPBP w Wodzisławiu Śląskim odbyło się spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem, który jest podróżnikiem i pisarzem. Celem spotkania autorskiego było rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

II Powiatowy Konkurs Plastyczny w ZSP2

26 marca w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 odbył się II Powiatowy Konkurs Plastyczny z elementami origami dla klas I-III pod hasłem "Wiosenne wzory w modzie". Wzięło w nim udział jedenaście dwuosobowych drużyn z Wodzisławia, Radlina i Rydułtów.

Miejski Konkurs Regionalny w ZSP7

22 marca w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 7 po raz kolejny został zorganizowany Miejski Konkurs Regionalny „Przeszłość i dzień dzisiejszy Wodzisławia Śląskiego i okolic” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego - Mieczysława Kiecy. Konkurs przybliżał dzieciom historię "małej ojczyzny" oraz rozbudzał poczucie przynależności do społeczności śląskiej.