Edukacja

Jedynkowy Klub Czytelniczy w PP1

W miniony czwartek w Przedszkolu Publicznym nr 1 gościł Jedynkowy Klub Czytelniczy. Uczniowie klasy Vb zorganizowali zajęcia dla najstarszej grupy Kocurków. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia teatrzyku kamishibai.

Pierwszaki z SP 5 w Tworkowie

Wioska indiańska „Mato” usytuowana jest w Tworkowie koło Raciborza. Jest to miejsce, w którym według indiańskich zwyczajów, uczymy się szacunku do przyrody i życia w zgodzie z naturą.

Festyn Rodzinny w ZSP nr 5

Tradycją lat ubiegłych 1 czerwca 2019 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 5 odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany dzięki współpracy Dyrekcji i Rady Rodziców.

XII edycja Powiatowego Konkursu Matematyczno-Ekonomicznego "Ekonomat"

Konkurs odbył się 30 maja Zespole Szkół nr 1. Uczestnicy wykazali się wiedzą w zakresie działań na zbiorze liczb wymiernych, zastosowaniem obliczeń procentowych w życiu codziennym, umiejętnością wypełniania obowiązujących druków bankowych oraz znajomością podstawowych pojęć ekonomicznych.

Goście z Krasnego Pola w ZSP1

30 maja 2019 r. w ramach projektu „Europa po obu stronach granicy" Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Wodzisławiu Śląskim gościł przyjaciół, czyli uczniów i nauczycieli z Krasnego Pola koło Ostrawy w Czechach.

Bzik Matematyczny w ZSP5

W dniu 31.05.2019 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 już po raz dwunasty odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla kl. IV „ Bzik matematyczny”. Do konkursu zgłosiło się 23 uczestników z całego powiatu wodzisławskiego.