Edukacja

Uczniowie SP1 Mistrzami Śląska w szachach

28 listopada w Częstochowie odbyły się Igrzyska Dzieci w Szachach. W Finale Wojewódzkim, którego organizatorami byli: Śląski Szkolny Związek Sportowy w Katowicach, Szkolny Związek Sportowy w Częstochowie oraz Uczniowski Klub Sportowy „Hetman”, wzięło udział prawie 130 uczestników.

Dyrektorki wzięły udział w Bielańskim Seminarium STEAM

Przedstawicielki grona dyrektorów wodzisławskich placówek oświatowych wzięły udział w Bielańskim Seminarium STEAM, które odbyło się na początku grudnia w Warszawie. Podczas wykładu oraz warsztatów zaprezentowane zostały inspirujące STEAMowe lekcje, korzystające z ciekawych rozwiązań i różnorodnych pomocy dydaktycznych.

Zapalenie lampek na zawadzkiej choince

3 grudnia 2023 na placu szkolnym Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 zebrali się zawadzianie, aby wziąć udział w niecodziennym zdarzeniu – zapaleniu szkolnej choinki.

Konkurs Gwary Śląskiej w ZSP3

01.12.2023r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 - Szkole Podstawowej nr 17 im. kard. B. Kominka w Wodzisławiu Śląskim, odbył się XIX Międzyszkolny Konkurs Gwary Śląskiej dla uczniów klas I – III pt. „Wyliczanki, rymowanki po śląsku”.

Program powszechnej nauki pływania w ZSP 5

14 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 zakończyła się realizacja programu „Umiem pływać”. Program powszechnej nauki pływania był finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.