Edukacja

,,Cała Polska czyta dzieciom”- kampania w PP16

Jak bardzo ważne jest czytanie książek już najmłodszym dzieciom wiedzą na pewno wszyscy. Przypomina nam o tym kampania ,,Cała Polska czyta dzieciom", która na szeroką skalę propaguje czytanie w przedszkolach, szkołach, bibliotekach przez znane osoby, a także w domach przez rodziców. Nauczycielki Publicznego Przedszkola nr 16 włączają się czynnie w propagowanie kampanii poprzez organizowanie szereg imprez czytelniczych z udziałem wielu zapraszanych gości.

Bezpieczeństwo ponad wszystko w PP6

28 listopada przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 6 spotkały się z mł. asp. Piotrem Radzikiem- policjantem pracującym w III Komisariacie Policji w Gliwicach. Pan Piotr jest tatą Dominiki z gr. Muchomorków. Przyjechał do przedszkola, by nauczyć dzieci prawidłowych zachowań w domu i poza nim. Pan Piotr przyjechał do przedszkolaków ze Sznupkiem- maskotką śląskiej Policji.

„Zdrowie na talerzu” w ZSP4

Propagowanie zdrowego żywienia i wzbogacanie wiedzy o tradycyjnych owocach, towarzyszyły przez kolejne trzy miesiące dniom, których bohaterami była Śliwka, Dynia i Jabłko. W klasach I-III Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 było smacznie, zdrowo i kolorowo.