Edukacja

Znikające śmieci w SP 5

8 maja uczniowie klasy II d Szkoły Podstawowej nr 5 wybrali się do szkolnego ogródka w celu przeprowadzenia drugiej części swojego eksperymentu. Przez pół roku czekali na ten moment. Przypomnijmy, że w listopadzie dzieci zakopały w szkolnym ogródku śmieci, by dowiedzieć się jak będą one wyglądały po zimie.

Znajdź stypendium dopasowane do Ciebie

Jesteście studentami lub doktorantami? Pasjonujecie się sportem? A może macie artystyczne dusze? Sprawdźcie możliwości finansowania swojego dalszego rozwoju. Polska i zagraniczna oferta stypendiów jest ogromna, a programy realizowane przez różnego typu instytucje, skierowane są do bardzo zróżnicowanych grup odbiorców.

Kodowanie z Ozobotem w SP 5

Programowanie, inaczej kodowanie jest jedną z niezbędnych umiejętności w świecie. Pozwala dziecku tworzyć rozwiązania problemów, przed którymi staje, uczy cierpliwości oraz rozwija wyobraźnię. Klasa Ic Szkoły Podstawowej nr 5 na zajęciach z cyklu „Woda źródłem życia” ćwiczyła orientację przestrzenną, rozbudzała swoje zainteresowania z kodowania, doskonaliła myślenie logiczne i abstrakcyjne, integrowała się jako zespół.

Wykład prof. Wiesława Grebskiego

W najbliższą niedzielę, tj. 12 maja w filii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej odbędzie się wykład profesora Wiesława Grebskiego, który przez 34 lata był pracownikiem naukowo-dydaktycznym w USA w Pennsylvania State University w Hazleton.

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w ZSP 7

3 maja 2019 obchodziliśmy 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, która była pierwszą w Europie, a drugą na świecie po Stanach Zjednoczonych ustawą rządową zmieniającą ustrój naszego państwa. W miejskich obchodach tego święta wzięli udział uczniowie wodzisławskich szkół dumnie prezentujący Poczty Sztandarowe. Nie mogło zabraknąć też reprezentacji ZSP nr 7 z Wodzisławia Śląskiego.

Dzień Ziemi w SP9

26 kwietnia w Publicznym Przedszkolu nr 9 z okazji obchodów „Dania Ziemi” przedszkolaki z grupy „Muchomorki” zaprezentowały swoim rówieśnikom „Zieloną bajkę”.

Konkursy na kandydatów na stanowiska dyrektorów

Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 10, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 i Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 być może będą miały nowych dyrektorów. To, kto nimi zostanie, okaże się po rozstrzygnięciu ogłoszonych przez prezydenta Mieczysława Kiecę konkursów na kandydatów na stanowiska dyrektorów tych placówek.