Edukacja

Egzaminy w szkołach podstawowych

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się egzamin ósmoklasisty. W Wodzisławiu Śląskim w poniedziałek, 15 kwietnia przystąpi do niego 551 uczniów szkół podstawowych.

Egzaminy gimnazjalne w Wodzisławiu Śląskim

Wydział Edukacji Urzędu Miasta poinformował, że egzaminy gimnazjalne w naszym mieście odbędą się w dniach od 10 do 12 kwietnia. Podejmowane są działania, by zapewnić pełną obsadę komisji egzaminacyjnych na każdy z tych dni.

Strajk nauczycieli - informacje

Środowiska nauczycielskie nie doszły do porozumienia z rządem i rozpoczęły strajk w oświacie. Jak poinformował Wydział Edukacji, do protestu dołączyły wszystkie placówki oświatowe prowadzone przez miasto Wodzisław Śląski, poza Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej nr 1. Zajęcia w tych placówkach nie odbywają się.

Tydzień z technologią w PP6

Podczas „Tygodnia z technologią” starszaki z grupy Rybek uczyły się jak ciekawie, bez siedzenia przed komputerem korzystać z dobrodziejstw nowoczesnych technologii.

Mali szachiści z Zawady

3 kwietnia w szkole podstawowej nr 1 odbył się III Wodzisławski Festiwal Szachowy Szkół Podstawowych Klas I - III.

Wizyta klasy V z SP2 w Pol-Eko-Aparatura

1 kwietnia 2019 roku uczniowie klasy 5b Szkoły Podstawowej nr 2 w ramach preorientacji zawodowej zwiedzali firmę Pol-Eko-Aparatura. Od Pani Magdaleny, zajmującej się promocją firmy, dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji związanych z funkcjonowaniem firmy. Zapoznały się z cyklem produkcyjnym od projektu, przez poszczególne etapy produkcji, do pakowania gotowych produktów do wysyłki. W czasie zwiedzania hal produkcyjnych usłyszały wiele interesujących informacji na temat specyfiki pracy w różnych zawodach. Na własne oczy przekonały się jak wygląda praca programistów, testerów oprogramowania, ślusarzy, spawaczy, specjalistów do spraw zakupów. B.Wolańczyk

SP 5 poznaje twórczość R. Pankiewicza

25 marca w MiPBP w Wodzisławiu Śląskim odbyło się spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem, który jest podróżnikiem i pisarzem. Celem spotkania autorskiego było rozwijanie zainteresowań czytelniczych.