Edukacja

IV Wodzisławski Festiwal Kreatywności

IV Wodzisławski Festiwal Kreatywności przeszedł do historii. Kurz emocji jeszcze nie opadł po wczorajszej gali podsumowującej pracę 49 zespołów i ponad 60 trenerów. Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbyło się w wypełnionej po brzegi sali Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Uczniowie SP2 zwiedzają schron w parku miejskim

W ramach szkolnych obchodów Święta 100 – lecia Niepodległości uczniowie klas piątych ze Szkoły Podstawowej Nr 2 spotkali się w Parku Miejskim z panem Kazimierzem Piechaczkiem – prezesem Wodzisławskiej Grupy Historyczno – Rekonstrukcyjnej.

SP28 na spektaklu w WCK

9 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 28 zobaczyli przedstawienie pokazujące okoliczności włączenia Wodzisławia Śląskiego do Polski po I wojnie światowej .

Rambit dla klas siódmych w ZSP 7

8 listopada w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 7 w Wodzisławiu Śląskim odbył się Rambit dla klas siódmych - konkurs z zakresu wiedzy o profilaktyce, zdrowym stylu życia i bezpiecznych zachowaniach. Uczestnicy współzawodniczyli w konkurencjach wiedzy, sportowych, kreatywnych i kulinarnych.

Kompetentnie wykształceni

"Kompetentnie wykształceni" to właśnie realizowany projekt edukacyjny, na który miasto pozyskało dofinansowanie unijne w wysokości blisko 1,8 mln zł. W ramach projektu od września 2017 r. w wodzisławskich szkołach organizowane są różnego rodzaju zajęcia, m.in. dydaktyczno-wyrównawcze, rozwijające kreatywność czy szachowe.