Edukacja

Kropka kolorowa i patriotyczna w SP 28

Tegoroczne obchody Dnia Kropki w Szkole Podstawowej nr 28 przypadły na piątek 14 i poniedziałek 17 września. A wszystko zaczęło się od opowiadania wydanego w 2003 roku przez amerykańskiego pisarza Petera H. Reynoldsa wydał on opowieść THE DOT. (Kropka).

Uczniowie z ZS1 na wykładach z fizyki

17 września 2018 roku uczniowie III klasy gimnazjum i VIII szkoły podstawowej uczestniczyli w cyklu wykładów zatytułowanych "Osobliwości Świata Fizyki". Wykłady, jak co roku, zostały zorganizowane przez Pracownię Dydaktyki Fizyki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Piątek w kropki w SP 10

Dlaczego Szkoła Podstawowa nr 10 ubrała się w kropki? Dlaczego uczniowie podjęli wyzwania związane z kropkami? Aby uzyskać odpowiedź, należy sięgnąć do początków.

Sportowe pożegnanie lata na Balatonie.

Od 10 rano na terenie ośrodka wodnego „Balaton” w Wodzisławiu Śląskim odbyło sportowe pożegnanie lata w mieście. Projekt został współfinansowany przez miasto Wodzisław Śląski, zorganizowany przy współudziale ZS nr 1 , ZSP nr 2, TKKF "Karlik" oraz MOSiR. Podczas tego wydarzenia przedszkolacy oraz uczniowie szkół podstawowych mogli miło spędzić czas w rodzinnym gronie oraz uczestniczyć w licznych konkurencjach sportowych.

Bogata oferta Ogniska Pracy Pozaszkolnej

Rozwijające zajęcia z rękodzieła, mechatroniki, nauka gry na gitarze, spotkania chóru i orkiestry… To tylko przykład tego, co po wakacjach będzie działo się w ramach Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1. Zapraszamy dzieci do korzystania z oferty placówki.