Edukacja

Sprawdź, czy możesz skorzystać ze stypendium szkolnego

Choć wakacje jeszcze trwają już teraz warto pomyśleć o nadchodzącym nowym roku szkolnym. Osoby chcące skorzystać z pomocy w formie stypendium szkolnego o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Wodzisławia Śląskiego są zobowiązane do pobrania wniosku oraz pozostałych dokumentów.

PP18 – w czasie wakacji dzieci się nie nudzą

Z początkiem drugiego tygodnia sierpnia dzieci z grupy dzieci 4,5 - letnich miały okazję spróbować zakodowanych zabaw z kolorowymi kubeczkami. Zabawa polegały na układaniu kubeczków według wyznaczonego kodu. Później przyszedł czas na konkurs, w którym liczyła się wysokość wieży. Ważna była współpraca w parach oraz pomysł na to jak wieża powinna wyglądać. Wszystkie dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem.

Zdrowe powietrze w placówkach oświatowych

W trosce o zdrowie najmłodszych mieszkańców w budżecie miasta zabezpieczone zostały środki na zakup oczyszczaczy powietrza, które docelowo trafić miały do wodzisławskich placówek oświatowych. Tak też się stało.

PP18 – wakacyjny dyżur

„W czasie wakacji dzieci się nie nudzą”. W pierwszych dniach sierpnia dzieci z grupy 4,5,6 latki korzystając z ładnej pogody uczestniczyły na terenie ogrodu przedszkolnego w zabawach ruchowych.

Wakacje w PP 5

„Pomimo wakacji do przedszkola chodzimy, ale się wcale nie nudzimy” – takie oto motto wyznają przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 5.

Gimnazjaliści pod niebem Paryża

Gimnazjaliści z wodzisławskiej Jedynki na podsumowanie swojej trzyletniej nauki języka francuskiego mieli okazję spędzić tydzień w Paryżu, mierząc się z językiem i kulturą francuską.