Edukacja

11 listopada w ZSP7

10 listopada w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 7 odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 11 listopada obchodziliśmy bowiem 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach niewoli nasz kraj w 1918 roku wyzwolił się spod panowania zaborców: Rosji, Prus i Austrii.

Siłownia lub piekarnia? Wybieramy zawód w SP2

15 listopada 2017 r. uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej nr 2 w ramach preorientacji zawodowej i Tygodnia Przedsiębiorczości udali się do Klubu Gosław Sport Center oraz Piekarni Państwa Kozielskich - rodziców jednej z uczennic tej klasy - Emilki.

. „Nie truj sąsiada” w PP16

15 listopada dzieci z grup "Kotki" i "Biedronki" Publicznego Przedszkola nr 16 wraz z rodzicami wzięły udział w warsztatach plastycznych pt. „Oddycham czystym powietrzem”, które zostały zorganizowane w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Gmina z dobrą energią” pt. „Nie truj sąsiada”.

Kreatywność i język angielski kluczem do przyszłości w SP2

W ramach realizacji projektu "Kreatywność i język angielski kluczem do przyszłości", finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego "Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój", czworo nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wodzisławiu Śląskim bierze udział w kursie "Teaching Creativity in Schools inspired by Edward de Bono". Gościmy w stolicy Słowenii - Ljubljanie.

Święto Niepodległości w PP3

Z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości w Publicznym Przedszkolu nr 3 gościła Pani Kinga Kłosińska - pracownik wodzisławskiego muzeum, która wspólnie z dziećmi recytowała wiersz "Katechizm małego polskiego dziecka" W. Bełzy. Następnie dzieci obejrzały, wraz z komentarzem Pani Kingi, film opowiadający o zabytkach Wodzisławia Śląskiego.

Dzień Niepodległości w PP 6

W ubiegłym tygodniu dzieci uczestniczyły w zajęciach związanych z dniem 11 listopada. Chcąc przybliżyć najmłodszym tę trudną tematykę, nauczycielki przygotowały krótką prezentację multimedialną oraz ilustracje dotyczące zarówno historii jak i symboli naszego kraju. Dzieci wysłuchały także piosenkę pt.: „Jesteśmy Polką i Polakiem”.