Edukacja

Świąteczny koncert w SP10

W czwartek, 12 stycznia, w Szkole Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka w Wodzisławiu Śląskim odbył się świąteczny koncert przygotowany przez uczniów i nauczycieli szkoły. Dzieci wprowadziły licznie zebraną publiczność w wyjątkowy nastrój, grając i śpiewając kolędy oraz pastorałki przy akompaniamencie muzyki.

5 nagród w konkursie powiatowym SLEEVEFACE dla SP28

Pod koniec grudnia w Bibliotece Miejskiej rozstrzygnięto VII edycję Powiatowego Konkursu Czytelniczo-Plastycznego Ubierz się w książkę. Konkurs zorganizowany został przez II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera i Liceum Plastyczne oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Rekrutacja do szkół podstawowych

W środę, 8 marca o godz. 8:00 startuje nabór do wodzisławskich szkół podstawowych. Potrwa on do 22 marca, do godz. 15:00. Nabór będzie realizowany przy pomocy systemu elektronicznego oraz dotyczyć będzie przyjęć do szkół podstawowych, klas sportowych oraz oddziałów dwujęzycznych.

Rekrutacja do publicznych przedszkoli

W środę, 1 marca o godz. 8:00 ruszy elektroniczna rekrutacja do wodzisławskich publicznych przedszkoli. Potrwa ona do 15 marca, do godz. 15:00. Nabór będzie realizowany przy pomocy systemu elektronicznego.

Światowy Dzień Logiki w SP10

14 stycznia obchodzony jest Światowy Dzień Logiki. Obchody tego święta mają na celu zwrócenie uwagi zastosowania logiki, której znaczenie dla rozwoju wiedzy, nauki i technologii jest zdecydowanie niedoceniane. Ten wyjątkowy dzień świętowała cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka w Wodzisławiu Śląskim.

Bal karnawałowy w PP3

Organizacja balu karnawałowego dla przedszkolaków stała się już tradycją w Publicznym Przedszkolu nr 3, dlatego nie mogło go zabraknąć również i w tym roku. Bal przeznaczony jest dla dzieci uczęszczających do przedszkola i mających ochotę pobawić się przy wspaniałej muzyce w przepięknie udekorowanej sali wśród kolorowych balonów i serpentyn. W tym roku wielka zabawa karnawałowa odbyła się 10 stycznia.

Dzień Babci i Dziadka w Czwórce

Mieć babcię i dziadka to wielkie szczęście, bo to właśnie oni mają dla swoich wnucząt najwięcej czasu, ciepła i miłości. To dla nich 16 stycznia Biedronki, Żuczki, Liski i Sówki z Publicznego Przedszkola nr 4 zaprezentowały bogaty program artystyczny.