UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Edukacja

Wodzisław Śląski "Samorządowym Liderem Edukacji"

Miastu Wodzisławiowi Śląskiemu zostały przyznane certyfikat "Samorządowy Lider Edukacji" oraz wyróżnienie "Primus", natomiast Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliana Tuwima w Wodzisławiu Śląskim otrzymała certyfikat "Edukacyjnej Doskonałości" - tak zadecydowała Komisja Certyfikacyjna XI edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw "Samorządowy Lider Edukacji 2022".

Sukces z SP15 na Politechnice Śląskiej

Uczniowie klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 15 od października 2021 do kwietnia 2022 wykonywali szereg zadań, realizując projekt ekologiczny. Zostali najwyżej ocenieni przez profesorów Politechniki Śląskiej w Gliwicach i zdobyli pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Bezpieczne wakacje w PP9

Zbliża się okres wakacji, dlatego do Publicznego Przedszkola nr 9 zaproszono pana policjanta - Piotra Kaniuka. Spotkanie odbyło się dzięki zaangażowaniu pani Moniki Kwilman i pani Angeliny Winiarskiej.

Dzień Brytyjski w PP16

„Hello” takimi słowami witały się dzieci w Publicznym Przedszkolu nr 16 w poniedziałek 13 czerwca. Tego dnia w przedszkolu był obchodzony Dzień Brytyjski. W ubiorze i wystroju dominowały kolory niebieski, czerwony i biały. Od samego rana przy wejściu do przedszkola można było słyszeć znane piosenki angielskie dla dzieci, a także był zorganizowany kącik, gdzie znajdowały się zdjęcia, dekoracje oraz przedmioty związane z Wielką Brytanią.

Klocowy zawrót głowy w ZSP3

W roku szkolnym 2021/ 2022 od października do maja uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną brali udział w innowacji pedagogicznej „Klocowy zawrót głowy”

Za nami tegoroczna Gala Laureatów

Za nami tegoroczna Gala Laureatów - święto najbardziej utalentowanych i odnoszących sukcesy uczniów wodzisławskich szkół. Wydarzenie odbyło się we wtorek, 14 czerwca w Wodzisławskim Centrum Kultury.

II Powiatowy Konkurs Retoryczny - Słowa jak promienie

Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa. Słowa Juliusza Słowackiego towarzyszyły uczestnikom II Powiatowego Konkursu Retorycznego, który odbył się 8 czerwca 2022 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Wodzisławiu Śląskim.