Edukacja

Dzień Kropki w SP 15

„Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna”- Kreatywny Dzień Kropki w Szkole Podstawowej nr 15.

Nauczycielki z Jedynki ponosiły kwalifikacje na Malcie w ramach Erasmusa+

Dzięki Funduszom Europejskim, w ramach projektu Erasmus+ Akcja KA1 nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim, pani Katarzyna Horwacik oraz Danuta Patalita, zrealizowały jedno z głównych zadań określonych w projekcie zatytułowanym "Różnorodność kompetencji nauczyciela drogą do sukcesu" - szkolenie ICT for Collaborative, Project-Based Teaching and Learning. Szkolenie odbyło się w pierwszym tygodniu września na Malcie

„Nie ma śmieci – są surowce”

15 września dzieci z Publicznego Przedszkola nr 5 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 7 wzięły udział w 24 edycji Sprzątania Świata pod hasłem „Nie ma śmieci - są surowce".

Nauczyciele kształcili umiejętności zawodowe

Od 20 do 26 sierpnia nauczyciele Gimnazjum nr 2 im. Ziemi Wodzisławskiej uczestniczyli w kursie doskonalącym „ICT for Collaborative, Project-Based Teaching and Learning.” Kurs odbywał się na Malcie.

Nowy rok szkolny rozpoczęty!

Uczniowie pożegnali wakacje i powrócili do swoich klas, by rozpocząć nowy rok szkolny. Wszystkim dzieciom, młodzieży, a zwłaszcza 401 wodzisławskim pierwszoklasistom życzymy licznych sukcesów oraz tego, by szkoła była dla nich nie tylko nauką, ale i wielką przygodą!