UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Edukacja

Zabawy karnawałowe w ZSP2

Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Toteż szalonej zabawy nie zabrakło w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2. W pięknie udekorowanej sali szkolnej pojawiły się dzieci w kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie.

Rząd dofinansuje pobyt dziecka w żłobku

Rząd dofinansuje pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym, u dziennego opiekuna. To nawet 400 zł wsparcia miesięcznie. Pieniądze trafią bezpośrednio do podmiotu prowadzącego instytucję opieki. Z rozwiązania w 2022 roku skorzysta ok. 110 tys. dzieci.

mPotęga w ZSP2

Nadszedł czas podsumowania VIII – edycji grantowego programu „mPotęga” pod tytułem „Zakodowana matematyka”, do którego to zakwalifikowała się Szkoła Podstawowa nr 8 im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wodzisławiu Śląskim. Projekt realizowany był od 13.09.2021 do 31.12.2021.

Wolontariusze ZS1 znowu w akcji

Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół nr 1 przygotowali życzenia i słodkie niespodzianki dla pensjonariuszy przebywających w Święta Bożego Narodzenia w Domu Bez Barier „Maja”