Edukacja

MASKA: Spotkania z kulturą - edukacja, integracja

20 maja rozpoczęły się wyjątkowe wydarzenia w naszym mieście. Potrwają do 25 maja br. Chodzi o cykl imprez kryjących się pod nazwą „MASKA: Spotkania z kulturą - edukacja, integracja”. W pierwszym dniu Maski w Wodzisławskim Centrum Kultury zgromadzili się uczniowie naszych szkół prezentowali swoje talenty.

Rozpoczęliśmy tegoroczną odsłonę MASKI

Dziś tj. 20 maja rozpoczęliśmy wyjątkowe coroczne wydarzenie w naszym mieście, które potrwa do 25 maja br. Mowa o niebagatelnej imprezie pn. „MASKA: Spotkania z kulturą - edukacja, integracja”. Podczas kilku dni trwania imprezy w wodzisławskich instytucjach kultury na uczestników czeka spora dawka niezapomnianych przeżyć kulturalnych.

Sportowa Olimpiada w PP13

Tradycyjnie od lat z końcem roku szkolnego najstarsze przedszkolaki z Wodzisławia Śląskiego biorą udział w Sportowej Olimpiadzie. Tym razem mali olimpijczycy spotkali się 16 maja br. w Publicznym Przedszkolu nr 13 przy Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 6 w Wodzisławiu Śląskim - Kokoszycach.

Przed nami kolejna odsłona MASKI 2024

Niewiele czasu pozostało do wyjątkowego corocznego wydarzenia w naszym mieście, które rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, 20 maja i potrwa do 25 maja br. Mowa o niebagatelnej imprezie pn. „MASKA: Spotkania z kulturą - edukacja, integracja”. Podczas kilku dni trwania imprezy w wodzisławskich instytucjach kultury na uczestników czeka spora dawka niezapomnianych przeżyć kulturalnych.

VI "Let's sing" ZSP4

10 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 odbył się VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej dla Przedszkolaków "Let's sing". Organizatorami konkursu było Publiczne Przedszkole nr 4 z p. Mariolą Kozioł na czele, Szkoła Językowa "Pascal Connect" oraz Stowarzyszenie "Razem na Szybiku".

Powstanie kolejna zielona pracownia w mieście

Już niebawem w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Wodzisławiu Śląskim powstanie eko-pracownia. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął właśnie konkurs pn. "Zielona Pracownia '2024". Miejska placówka oświatowa otrzyma na ten cel dotację w wysokości 48 tys. zł.