Edukacja

Kamil Pawelec laureatem międzynarodowego konkursu literackiego

Uczeń klasy IIIe, Kamil Pawelec, został laureatem XXXIV Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej. Na konkurs nadesłano 8195 zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 521 szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych z całej Polski , Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy i Ukrainy. Mottem 34. edycji konkursu stało się porównanie: „Słowo jak witraż duszy”.

Konkursy „Ja i mój zawód w przyszłości” oraz „W przyszłości zostanę…” – rozstrzygnięte!!!

21 maja br. w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim odbył się konkurs „W przyszłości zostanę…” organizowany wspólnie z Wydziałem Edukacji w Wodzisławiu Śląskim. Konkurs, którego celem było promowanie wiedzy o zawodach oraz zachęcenie uczniów do aktywnego konstruowania własnej kariery zawodowej skierowany był do uczniów klas V i VI szkół podstawowych.

„Sprintem do maratonu” biegają w „Dziewiętnastce”!

16 maja Publiczne Przedszkole nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi dołączyło do IV Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków "Sprinter do maratonu ", organizowanego pod patronatem redakcji czasopisma "Bliżej Przedszkola". Celem akcji jest propagowanie zdrowego trybu życia oraz zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz pobicie zeszłorocznego rekordu.

Uczniowie SP 5 na wycieczce w Zakopanym

W dniach 15-17 maja klasy 6a, 6b oraz 6c wyjechały na trzydniową wycieczkę do Zakopanego. Celem wycieczki była obserwacja warunków panujących w górach, obserwacja świata roślinnego, świata zwierząt oraz przypomnienie i wykorzystanie w praktyce zasad bezpiecznego poruszania się po górach.

W hołdzie Irenie Sendlerowej

17 maja 2018 r. uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Wodzisławiu Śląskim wzięli udział w 4 Spotkaniu Rysunkowym, które odbyło się w Państwowym Ognisku Plastycznym im. L. Konarzewskiego Seniora w Rydułtowach.