UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Dla seniora

Przyłącz się do Wodzisławskiej Karty Seniora

Prowadzisz działalność gospodarczą? Chciałbyś przystąpić do naszego programu i razem z nami wspierać wodzisławskich seniorów? Wodzisławska Karta Seniora to program, który daje osobom po 60. roku życia wiele zniżek, nie tylko na terenie Wodzisławia Śląskiego. Aczkolwiek, skierowany jest on wyłącznie do wodzisławskich seniorów.

Seniorze bądź ostrożny, nie daj się oszukać

Niestety cały czas rośnie liczba przestępstw dokonywanych na osobach starszych. Nasi rodzice i dziadkowie są narażeni na utratę wieloletnich oszczędności. Przestępcy stosują rozmaite techniki, mające na celu oszukanie seniorów. Funkcjonariusze wodzisławskiej Policji dają nam wskazówki, jak bronić się przed oszustami i zachować czujność.

Kreatywna integracja

Co może wyniknąć z integracji młodszego i starszego pokolenia? Tylko same pozytywy. Przekonują się o tym sukcesywnie uczniowie z siódmej klasy Szkoły Podstawowej nr 3 oraz seniorzy korzystający ze wsparcia Domu Bez Barier „Maja”.

Wodzisławscy seniorzy będą mieli swój klub

Dawna siedziba Wodzisławskiej Placówki Wsparcia Dziennego "Dziupla", zlokalizowana przy ul. Św. Jana 17, została przeobrażona w Klub "Senior +". To właśnie tu, już niebawem, wodzisławscy seniorzy będą mogli spędzać wolny czas.

Dzień Aktywnego Seniora

Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim organizuje 26 listopada Dzień Aktywnego Seniora. Wydarzenie odbędzie się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim w godz. 9:00-11:00.

14 listopada: Światowy Dzień Seniora

W kalendarzu pojawia się coraz więcej dni, które mają stanowić okazję do celebrowania dojrzałego czy starszego wieku: 1. października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 15. czerwca ustanowiono Światowym Dniem Praw Osób Starszych, 14. listopada przypada Światowy Dzień Seniora.