Dla seniora

Przyłącz się do Wodzisławskiej Karty Seniora

Prowadzisz działalność gospodarczą? Chciałbyś przystąpić do naszego programu i razem z nami wspierać wodzisławskich seniorów? Wodzisławska Karta Seniora to program, który daje osobom po 60. roku życia wiele zniżek, nie tylko na terenie Wodzisławia Śląskiego. Aczkolwiek, skierowany jest on wyłącznie do wodzisławskich seniorów.

Seniorzy w centrum zainteresowania

Opieka, szansa na integrację w szerszej grupie – takie możliwości między innymi daje seniorom wodzisławski projekt. Adresowany głównie do osób po 65 roku życia przedsięwzięcie okazało się być strzałem w dziesiątkę. Realizowany przez Śląskie Centrum Medyczne projekt „Dzienny Dom Opieki Medycznej Maja” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i koncentruje się wokół kompleksowej opieki dla seniorów.

Znasz wolontariusza 60+? Zgłoś go do konkursu

Fundacja Park Śląski zaprasza wszystkie organizacje, w których działają wolontariusze-seniorzy, by pochwaliły się ich działaniami. Spośród zgłoszonych jury wybierze Wolontariusza-Seniora 2017 roku. Wręczenie nagrody (m.in. tablet) na początku grudnia w czasie gali w Chorzowie.

Poruszą tematy bliskie seniorom

23 listopada o godz. 10.00 odbędzie się VIII konferencja „Przeszłość dla Przyszłości” połączona z debatą Senior w przestrzeni publicznej. Celem spotkania jest zwrócenie uwagi na kształtowanie polityki senioralnej uwzględniającej lokalne uwarunkowanie i potrzeby oraz integracja polityki senioralnej na terenie powiatu wodzisławskiego. Oprócz wystąpień naukowych w debacie wezmą udział m.in. przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz osoby odpowiedzialne za podejmowanie kluczowych decyzji w regionie.

Szczepienia dla seniorów jeszcze w czterech placówkach

W maju Radni Rady Miejskiej przyjęli program szczepień ochronnych przeciwko grypie, skierowany do mieszkańców Wodzisławia Śląskiego w wieku 60+. Obecnie, w związku z dużym zainteresowaniem wśród seniorów, z dofinansowanych szczepień można korzystać jeszcze w czterech z sześciu biorących udział w programie podmiotów leczniczych w różnych częściach miasta.