Dla seniora

Przyłącz się do Wodzisławskiej Karty Seniora

Prowadzisz działalność gospodarczą? Chciałbyś przystąpić do naszego programu i razem z nami wspierać wodzisławskich seniorów? Wodzisławska Karta Seniora to program, który daje osobom po 60. roku życia wiele zniżek, nie tylko na terenie Wodzisławia Śląskiego. Aczkolwiek, skierowany jest on wyłącznie do wodzisławskich seniorów.

Nabór do Rady Seniorów przedłużony

W celu zapewnienia seniorom wpływu na sprawy dotyczące lokalnej społeczności w naszym mieście powołana zostanie Wodzisławska Rada Seniorów. Właśnie został wydłużony termin składania dokumentów.

Wybrali nowy zarząd i komisję rewizyjną WUTW

11 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 miało miejsce zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podczas którego podsumowano mijającą kadencję, a także wybrano nowy zarząd i komisję rewizyjną.

Trwa nabór do Rady Seniorów

W celu zapewnienia seniorom wpływu na sprawy dotyczące lokalnej społeczności w naszym mieście powołana zostanie Wodzisławska Rada Seniorów. Właśnie trwa nabór na członków Rady.

Seniorze, skorzystaj z kolejnych zniżek

Województwo Śląskie oferuje dodatkowe uprawienia, usługi oraz zniżki dla wszystkich osób 60+. W wybranych instytucjach wystarczy, że okażecie swoje dowody osobiste potwierdzające ukończenie 60 lub więcej lat.

Seniorzy w centrum zainteresowania

Opieka, szansa na integrację w szerszej grupie – takie możliwości między innymi daje seniorom wodzisławski projekt. Adresowany głównie do osób po 65 roku życia przedsięwzięcie okazało się być strzałem w dziesiątkę. Realizowany przez Śląskie Centrum Medyczne projekt „Dzienny Dom Opieki Medycznej Maja” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i koncentruje się wokół kompleksowej opieki dla seniorów.

Znasz wolontariusza 60+? Zgłoś go do konkursu

Fundacja Park Śląski zaprasza wszystkie organizacje, w których działają wolontariusze-seniorzy, by pochwaliły się ich działaniami. Spośród zgłoszonych jury wybierze Wolontariusza-Seniora 2017 roku. Wręczenie nagrody (m.in. tablet) na początku grudnia w czasie gali w Chorzowie.