UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Dla seniora

Konkurs na kampanię promującą pozytywny wizerunek seniorów

17 lipca br. ruszył konkurs, którego celem jest wyłonienie najciekawszej koncepcji kampanii partycypacyjnej, promującej pozytywny wizerunek seniorów w Wodzisławiu Śląskim i/lub powiecie wodzisławskim. Na realizację zwycięskiego pomysłu lub pomysłów przeznaczono pulę pieniężną w wysokości 10 000 zł. Formularze konkursowe z pomysłami na kampanię można przesyłać do 30 września 2020 r.

WUTW zaprasza do udziału w kolejnym seminarium

Czy ekologiczny styl życia wiąże się z wieloma wyrzeczeniami? Jak w prosty sposób możemy zmniejszyć ilość odpadów w naszych domach? Na te i na wiele innych pytań odpowie Olaf Józefoski, który już 5 sierpnia w Pubie Pilsner poprowadzi seminarium dotyczące tematu "Zero Waste". Seminarium odbędzie się o godzinie 17:00. Na spotkanie zaprasza Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Przyłącz się do Wodzisławskiej Karty Seniora

Prowadzisz działalność gospodarczą? Chciałbyś przystąpić do naszego programu i razem z nami wspierać wodzisławskich seniorów? Wodzisławska Karta Seniora to program, który daje osobom po 60. roku życia wiele zniżek, nie tylko na terenie Wodzisławia Śląskiego. Aczkolwiek, skierowany jest on wyłącznie do wodzisławskich seniorów.

WUTW ma nową prezes

Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku ustalił nowy skład osobowy Prezydium Zarządu. Jadwiga Widenka została nową prezes WUTW.

Weź udział w seminarium "Moja trudna miłość do Śląska"

15 lipca 2020 r. o godzinie 17:00 w wodzisławskim pubie Warka odbędzie się seminarium pn. "Moja trudna miłość do Śląska". Prowadzącą spotkanie będzie Lucyna Szłapka, znana i ceniona popularyzatorka śląskiej tradycji i kultury. Seminarium jest bezpłatne, ale udział w nim wymaga wcześniejszej rejestracji. Liczba miejsc jest ograniczona.

Seniorze bądź ostrożny, nie daj się oszukać

Niestety cały czas rośnie liczba przestępstw dokonywanych na osobach starszych. Nasi rodzice i dziadkowie są narażeni na utratę wieloletnich oszczędności. Przestępcy stosują rozmaite techniki, mające na celu oszukanie seniorów. Funkcjonariusze wodzisławskiej Policji dają nam wskazówki, jak bronić się przed oszustami i zachować czujność.

Rusza Szkoła Liderów Trzeciego Wieku

Będą się uczyć i podpatrywać inne organizacje działające na rzecz osób starszych, by zwiększyć uczestnictwo seniorów w życiu społecznym w Wodzisławiu Śląskim i powiecie wodzisławskim. Wszystko w ramach projektu, który uzyskał dofinansowanie w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 (ASOS).