Dla seniora

Seniorzy bez granic - wyjazd do Brennej

Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego zaprasza mieszkańców naszego Miasta powyżej 50 roku życia do wzięcia udziału w wyjeździe do Brennej na działanie kluczowe pn. Dni Zdrowia w ramach projektu „Seniorzy bez granic”.

Przyłącz się do Wodzisławskiej Karty Seniora

Prowadzisz działalność gospodarczą? Chciałbyś przystąpić do naszego programu i razem z nami wspierać wodzisławskich seniorów? Wodzisławska Karta Seniora to program, który daje osobom po 60. roku życia wiele zniżek, nie tylko na terenie Wodzisławia Śląskiego. Aczkolwiek, skierowany jest on wyłącznie do wodzisławskich seniorów.

Seniorzy bez granic - wyjazd do czeskich Beskidów

Prezydent Mieczysław Kieca zaprasza mieszkańców naszego miasta powyżej 50. roku życia do wzięcia udziału w wyjeździe do czeskich Beskidów. Cel wyjazdu? Działanie kluczowe pn. Dni Turystyki w ramach projektu „Seniorzy bez granic”.

Kolejny wyjazd dla seniorów

Na 20-22 maja zaplanowany został wyjazd wodzisławskich i czeskich seniorów do Międzybrodzia Żywieckiego na tzw. "Wolontariat senioralny". To już kolejne działanie kluczowe w ramach projektu "Seniorzy bez granic", na który miasto pozyskało środki unijne i z budżetu RP. Rekrutacja na wyjazd rusza 29 kwietnia o godz. 7:30.

Srebrny listek seniora-kierowcy

Województwo śląskie prowadzi akcję "Srebrny listek", mającą zmniejszyć liczbę wypadków i sprawić, żeby seniorzy poczuli się pewniej za kierownicą. Dzięki inicjatywie Wodzisławskiej Rady Seniorów również Wodzisław Śląski włączył się w akcję, a wodzisławianie 60+ już mogą odbierać znaczki i oznaczać swoje samochody.

Seniorzy bez granic - wyjazd do Ostrawy

Prezydent Mieczysław Kieca zaprasza mieszkańców powyżej 50. roku życia do wzięcia udziału w wyjeździe do Ostrawy na "Dni Gastronomii" w ramach projektu „Seniorzy bez granic”.

W marcu seniorom nie będzie się nudzić

Co seniorzy mogą robić w Wodzisławiu Śląskim? Pomysłów jest wiele, nie tylko tych autorstwa Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tylko w czerwcu wśród wydarzeń dedykowanych osobom starszym znajdziemy koncerty, warsztaty czy spotkania klubów hobbystycznych.