Dla seniora

Weź udział projekcie Akademia Zdrowego Seniora II

Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza wodzisławskich seniorów 60+ do udziału w projekcie pn. „Akademia Zdrowego Seniora II”. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach zadania publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia. W czwartek, 25 kwietnia br. na wodzisławskim dworcu kolejowym odbędzie się wykład z warsztatami pt. "Demencja - nasz problem".

Wyjątkowa konferencja dla seniorów w naszym mieście

26 marca br. w Pałacu Dietrichsteinów odbędzie się konferencja pn. "Miasto dla seniora, senior dla miasta", której organizatorem jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim. W programie m.in. występy chóru pod batutą dyrygent prof. d hab. Izabelli Zieleckiej-Panek, zespołu Kokoszyczanki, prelekcje i wykłady. Chcesz wziąć udział w wydarzeniu? Zgłoś swój udział do 21 marca telefonicznie: 32 45 90 675 lub e-mailowo na adres: kancelaria@mops.wodzislaw-slaski.pl.

Dołącz do Wodzisławskiej Karty Seniora

W naszym mieście wydawana jest Wodzisławska Karta Seniora. Jest to specjalny program, skierowany do mieszkańców Wodzisławia Śląskiego, którzy ukończyli już 60 rok życia. Osoby legitymujące się kartą mogą korzystać z wielu ulg.

Seniorzy zmierzą się w konkursie znajomości śląskiego

Wodzisławscy seniorzy już 4 stycznia zmierzą się w konkursie znajomości języka śląskiego. Zwycięzca otrzyma wyjątkową nagrodę, jaką jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Organizatorzy wydarzenia zapraszają wszystkich tych, którzy kochają kulturę śląska do wspólnego oglądania zmagań nestorów. Start o godzinie 12:00 w Pałacu Dietrichsteinów.

Wodzisławska Rada Seniorów podsumowała 2023 rok

Wodzisławska Rada Seniorów podsumowała pierwszy rok działalności na rzecz środowiska starszych mieszkańców naszego miasta. Od chwili uformowania się Rady, jej nadrzędnym celem było stworzenie przestrzeni do wymiany myśli, zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym oraz reprezentowanie potrzeb seniorów.

Darmowe warsztaty kulinarne dla seniorów

Seniorze, jesteś smakoszem? Lubisz gotować? Chcesz wspólnie z innymi seniorami przygotować smaczny poczęstunek? Nie masz jeszcze planów na nadchodzący czwartek?, a chętnie spędziłbyś ten czas w ciekawy sposób?