Dla seniora

Zostań partnerem Śląskiej Karty Seniora

Zapraszamy przedsiębiorców i inne zainteresowane podmioty do przystąpienia w charakterze partnera do projektu Śląskie dla Seniora – Śląska Karta Seniora. Udział w projekcie wiąże się z nieodpłatnym przyznaniem osobom starszym tj. w wieku 60 lat lub więcej specjalnej oferty usług i/lub ulg i uprawnień.

Przyłącz się do Wodzisławskiej Karty Seniora

Prowadzisz działalność gospodarczą? Chciałbyś przystąpić do naszego programu i razem z nami wspierać wodzisławskich seniorów? Wodzisławska Karta Seniora to program, który daje osobom po 60. roku życia wiele zniżek, nie tylko na terenie Wodzisławia Śląskiego. Aczkolwiek, skierowany jest on wyłącznie do wodzisławskich seniorów.

Seniorzy bez granic

Miasto Wodzisław Śląski kolejny raz wychodzi naprzeciw potrzebom seniorów. Wiosną 2019 roku ruszy kolejny projekt, którego celem jest stworzenie najstarszym mieszkańcom miasta możliwości poszerzenia wiedzy w zakresie zdrowia, gastronomii, turystyki oraz zacieśnienia relacji z czeskimi sąsiadami.

Tego tematu nie można przemilczeć

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim realizuje projekt socjalny, w centrum którego znalazły się osoby starsze. Pomysł, którego inicjatorem są pracownicy socjalni Ośrodka koncentruje się na kwestiach ważnych i uniwersalnych prawach każdego człowieka. Pokazuje je jednak z nieco innej, równie istotnej strony.

Zakończenie ważnego dla seniorów projektu

Wczoraj w Wodzisławiu Śląskim odbyło się uroczyste zakończenie współfinansowanego ze środków unijnych projektu Dzienny Dom Opieki Medycznej Maja. Wydarzenie zgromadziło kilkudziesięciu wodzisławskich seniorów.

Seniorzy w centrum uwagi

W najbliższy piątek, 15 czerwca, w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w godz.: 9.30 – 12.30 odbędzie się konferencja realizowana w ramach projektu socjalnego pt. „Niewidzialni – profilaktyka przemocy ekonomicznej wobec osób starszych”.