Dla seniora

Trwa nabór do Rady Seniorów

W celu zapewnienia seniorom wpływu na sprawy dotyczące lokalnej społeczności w naszym mieście powołana zostanie Wodzisławska Rada Seniorów. Właśnie trwa nabór na członków Rady.

Przyłącz się do Wodzisławskiej Karty Seniora

Prowadzisz działalność gospodarczą? Chciałbyś przystąpić do naszego programu i razem z nami wspierać wodzisławskich seniorów? Wodzisławska Karta Seniora to program, który daje osobom po 60. roku życia wiele zniżek, nie tylko na terenie Wodzisławia Śląskiego. Aczkolwiek, skierowany jest on wyłącznie do wodzisławskich seniorów.

Seniorze, skorzystaj z kolejnych zniżek

Województwo Śląskie oferuje dodatkowe uprawienia, usługi oraz zniżki dla wszystkich osób 60+. W wybranych instytucjach wystarczy, że okażecie swoje dowody osobiste potwierdzające ukończenie 60 lub więcej lat.

Seniorzy w centrum zainteresowania

Opieka, szansa na integrację w szerszej grupie – takie możliwości między innymi daje seniorom wodzisławski projekt. Adresowany głównie do osób po 65 roku życia przedsięwzięcie okazało się być strzałem w dziesiątkę. Realizowany przez Śląskie Centrum Medyczne projekt „Dzienny Dom Opieki Medycznej Maja” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i koncentruje się wokół kompleksowej opieki dla seniorów.

Znasz wolontariusza 60+? Zgłoś go do konkursu

Fundacja Park Śląski zaprasza wszystkie organizacje, w których działają wolontariusze-seniorzy, by pochwaliły się ich działaniami. Spośród zgłoszonych jury wybierze Wolontariusza-Seniora 2017 roku. Wręczenie nagrody (m.in. tablet) na początku grudnia w czasie gali w Chorzowie.

Poruszą tematy bliskie seniorom

23 listopada o godz. 10.00 odbędzie się VIII konferencja „Przeszłość dla Przyszłości” połączona z debatą Senior w przestrzeni publicznej. Celem spotkania jest zwrócenie uwagi na kształtowanie polityki senioralnej uwzględniającej lokalne uwarunkowanie i potrzeby oraz integracja polityki senioralnej na terenie powiatu wodzisławskiego. Oprócz wystąpień naukowych w debacie wezmą udział m.in. przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz osoby odpowiedzialne za podejmowanie kluczowych decyzji w regionie.