Dla seniora

Poruszą tematy bliskie seniorom

23 listopada o godz. 10.00 odbędzie się VIII konferencja „Przeszłość dla Przyszłości” połączona z debatą Senior w przestrzeni publicznej. Celem spotkania jest zwrócenie uwagi na kształtowanie polityki senioralnej uwzględniającej lokalne uwarunkowanie i potrzeby oraz integracja polityki senioralnej na terenie powiatu wodzisławskiego. Oprócz wystąpień naukowych w debacie wezmą udział m.in. przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz osoby odpowiedzialne za podejmowanie kluczowych decyzji w regionie.

Szczepienia dla seniorów jeszcze w czterech placówkach

W maju Radni Rady Miejskiej przyjęli program szczepień ochronnych przeciwko grypie, skierowany do mieszkańców Wodzisławia Śląskiego w wieku 60+. Obecnie, w związku z dużym zainteresowaniem wśród seniorów, z dofinansowanych szczepień można korzystać jeszcze w czterech z sześciu biorących udział w programie podmiotów leczniczych w różnych częściach miasta.

760 km nordic walking seniorów na 760-lecie miasta

Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza osoby powyżej 50. roku życia do udziału w sportowej imprezie "760 km nordic walking seniorów na 760-lecie Wodzisławia Śląskiego". Jubileuszowe zmagania odbędą się w sobotę, 14 października Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza". Start o godz. 10:00.

Z darmowych szczepień skorzystało już ponad 1000 seniorów

Pod koniec maja Radni Rady Miejskiej przyjęli program szczepień ochronnych przeciwko grypie, skierowany do mieszkańców Wodzisławia Śląskiego w wieku 60+. Od sierpnia, czyli od początku jego trwania, do końca września w sześciu podmiotach leczniczych w różnych częściach miasta z dofinansowanych szczepień skorzystało już 1094 seniorów. Realizacja programu w tym roku potrwa do 30 listopada.

Nabór do grupy Seniorów "Nie dejmy sie"

W Wodzisławskim Centrum Kultury od 40 lat działa Artystyczna Rodzinka Seniorów „Nie Dejmy Sie”. Nabór odbędzie się w środy, 13 i 20 września o godz. 15:00. Zespół spotyka się w każdą środę o godz. 14:00 na próbie w sali klubowej WCK.