Dla seniora

Nabór do grupy Seniorów "Nie dejmy sie"

W Wodzisławskim Centrum Kultury od 40 lat działa Artystyczna Rodzinka Seniorów „Nie Dejmy Sie”. Nabór odbędzie się w środy, 13 i 20 września o godz. 15:00. Zespół spotyka się w każdą środę o godz. 14:00 na próbie w sali klubowej WCK.

System teleopieki - kolejny projekt dla seniorów

„BEZPIECZNIE WE WŁASNYM DOMU – nowoczesne technologie w usługach opiekuńczych dla seniorów i osób nie w pełni samodzielnych z podregionu rybnickiego” to kolejny ważny projekt dedykowany m.in. naszym wodzisławskim seniorom. Projekt jest finansowany przez Unię Europejską i realizowany od 1 czerwca do 31 maja 2019 r. we współpracy z Urzędami Miast i Ośrodkami Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku, Raciborzu, a także Wodzisławiu Śląskim.

Miasto dofinansuje szczepienia dla seniorów

Radni Rady Miejskiej przyjęli program szczepień ochronnych przeciwko grypie, skierowany do mieszkańców Wodzisławia Śląskiego w wieku 60+. To już kolejny projekt, który realizowany jest w mieście z myślą o seniorach. Szczepienia osób powyżej 60. roku życia mają przyczynić się do obniżenia liczy zachorowań na grypę i jej późniejszych powikłań.

Nowy partner Wodzisławskiej Karty Seniora

Wodzisławscy seniorzy mogą liczyć na kolejne zniżki, gdyż do miejskiego programu właśnie dołączyło Sanatorium Uzdrowiskowe Związku Nauczycielstwa Polskiego Z.G. z Ciechocinka. Kuracjusze, którzy odwiedzą ośrodek, będą mogli skorzystać z szerokiej gamy zabiegów leczniczych.

Nowy partner Wodzisławskiej Karty Seniora

Wodzisławscy Seniorzy mogą liczyć na kolejne zniżki, gdyż do naszego programu właśnie dołączyła Poradnia 'Dobry Dietetyk' z Wodzisławia Śląskiego. Poradnia świadczy usługi z zakresu dietetyki klinicznej.