UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Dla seniora

Będą szyć i rozdawać ekotasze

22 października w sali konferencyjnej dworca kolejowego odbył się finał konkursu na kampanię partycypacyjną, kształtującą pozytywne postrzeganie starości w społeczeństwie. Zwycięski okazał się projekt pn. "Ekotasza od seniora", którego autorami są Edyta Mężyk, Maria Juraszek i Barbara Pendziałek.

Odwołane "Muzyczne Spotkania Seniorów"

Główny organizator koncertu, Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku, podjął decyzję o odwołaniu najbliższego "Muzycznego Spotkania Seniorów" w Wodzisławskim Centrum Kultury. Wydarzenie to planowane było na 26 października br.

Czasowo zawieszona działalność Klubu "Senior+"

19 października wojewoda śląski polecił włodarzom miast i powiatów czasowe zawieszenie (od dzisiaj do odwołania) działalności dziennych domów i klubów seniora, środowiskowych domów samopomocy oraz warsztatów terapii zajęciowej. Dotyczy to m.in. wodzisławskiego Klubu "Senior+", zlokalizowanego przy ul. Św. Jana 17. To działanie jest związane z rosnącą ilością zachorowań na COVID-19.

Nie daj się nabrać „na wnuczka” i „na policjanta”

Współczesny świat i styl życia niesie za sobą wiele zagrożeń dla każdego człowieka. Nieprzerwany rozwój technologi, ciągła pogoń za pieniądzem i dobrobytem to jedne z czynników dzięki którym stajemy się mniej uważni, wrażliwi i odpowiedzialni. Aspekty te bardzo chętnie wykorzystują oszuści, którzy często korzystając z naszej nieuwagi, braku rozsądnego myślenia, wpędzają nas w pułapkę, narażając m.in. na szkody materialne i moralne.

Spotkanie z dzielnicowymi w Klubie "Senior +"

Seniorzy to obecnie najbardziej narażona grupa społeczna na działania wszelkiego rodzaju oszustów. Przestępcy wykorzystują łatwowierność i obniżony poziom czujności starszych i samotnych osób. O podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz o tym, jak nie dać się o szukać rozmawiali dzielnicowi z przedstawicielami Klubu "Senior +" z Wodzisławia Śląskiego.

Słuchacze WUTW zainaugurują nowy rok akademicki

13 października studenci Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainaugurują nowy rok akademicki 2020/2021. Wydarzenie odbędzie się w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" w godzinach od 10:00 do 15:00 i zostanie połączone z I Senioralnymi Dniami „Wodziraliami”.