Dla seniora

Wolontariat dla seniorów w Wodzisławskim Klubie Seniora

Zaangażowanie się seniorów i seniorek w wolontariat przynosi im wiele korzyści. Jest to nie tylko sposób na podtrzymanie aktywności społecznej, ale także zadbanie o swoje zdrowie psychiczne. W czwartek, 18 maja o godz. 11:00 w Wodzisławskim Klubie Seniora odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne dot. wolontariatu dla seniorów.

Gimnastyka w Wodzisławskim Klubie Seniora

W najbliższy czwartek, 6 kwietnia o godz. 11:00 w Wodzisławskim Klubie Seniora rozpoczną się zajęcia z gimnastyki dla seniorów, które poprowadzi Tomasz Majewski - fizjotrener i szkoleniowiec z Fitvision.

Nowy partner Wodzisławskiej Karty Seniora

Wodzisławscy Seniorzy mogą liczyć na kolejne zniżki, gdyż do naszego programu właśnie dołączyła firma ACS Audika sp. z o. o. z Wodzisławia Śląskiego, która specjalizuje się w profilaktyce i zdrowiu słuchu.

Korpus Wsparcia Seniorów: nabór do programu

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim przystąpił do realizacji II modułu programu Korpus Wsparcia Seniorów, mającego na celu poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych, przez zwiększanie dostępu do tzw. opieki na odległość. Miejska jednostka poszukuje chętnych kandydatów do objęcia wspomnianym wsparciem.

Za nami wyjątkowy wieczór w Pałacu Dietrichsteinów

Za nami wyjątkowy wieczór w Pałacu Dietrichsteinów. Wczorajsze spotkanie muzyczno-literackie "Barwy jesieni" zgromadziło seniorów, do których skierowane było to wydarzenie w ramach projektu "Kultura łączy pokolenia". Uczestnicy zagościli w murach wodzisławskiego zabytku, a organizatorem eventu był Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku.