Dla seniora

Za nami wyjątkowy wieczór w Pałacu Dietrichsteinów

Za nami wyjątkowy wieczór w Pałacu Dietrichsteinów. Wczorajsze spotkanie muzyczno-literackie "Barwy jesieni" zgromadziło seniorów, do których skierowane było to wydarzenie w ramach projektu "Kultura łączy pokolenia". Uczestnicy zagościli w murach wodzisławskiego zabytku, a organizatorem eventu był Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Nabór uzupełniający do Wodzisławskiej Rady Seniorów

Drodzy Wodzisławscy Seniorzy, chcecie mieć realny wpływ na to co dzieje się w Waszym mieście? Wiele razy w rozmowie z sąsiadką/sąsiadem wspominaliście, że w mieście czegoś brakuje lub mogłoby być zrobione w inny sposób? Teraz jest niepowtarzalna okazja na to, aby zacząć działać.

Seniorze, spędź aktywnie czas!

Seniorze, masz czas i chcesz dobrze go zaplanować? Możemy Ci w tym pomóc! W każdą środę w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" o godz. 10:00 masz szansę na wzięcie udziału w bezpłatnym wydarzeniu skierowanym do osób starszych. Spędź z nami aktywnie czas na świeżym powietrzu.

Weź udział w konkursie "Senior w ruchu”

Stowarzyszenie MANKO - Głos Seniora, organizator Gmina Przyjazna Seniorom - Ogólnopolska Karta Seniora zaprasza organizacje, firmy i seniorów indywidualnych do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie pn. “SENIOR W RUCHU”.

WUTW zainaugurował nowy rok akademicki

Wczoraj, tj. 3 października br. Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował nowy rok akademicki 2022/2023. W trakcie tego wyjątkowego wydarzenia zgromadzona publiczność w Wodzisławskim Centrum Kultury miała okazję zobaczyć między innymi spektakl pt. „Świętoszek” w wykonaniu Teatru WUTW „Młodzi Duchem”. Słuchacze świętowali również 15-lecie działalności tej placówki.

Inauguracja roku akademickiego i 15-lecie WUTW

Zarząd Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprasza swoich słuchaczy na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2022/2023, która odbędzie się 3 października 2022 roku o godz. 14:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Seniorze, jesteś aktywny? Weź udział w konkursie

Przed nami już kolejna edycja organizowanego przez Wojewodę Śląskiego konkursu na najaktywniejszego seniora w województwie śląskim. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wyróżnionych ze względu na płeć, w wyniku których laureaci otrzymają tytuły „Aktywnej seniorki” oraz „Aktywnego seniora”.