Dla seniora

Studenci WUTW nie narzekają na nudę

Co seniorzy mogą robić w Wodzisławiu Śląskim? Pomysłów jest wiele. W styczniu wśród wydarzeń dedykowanych osobom starszym znajdziemy koncerty, warsztaty czy spotkania klubów hobbystycznych.

Seniorze, nie daj się

W ramach programu ASOS Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Stowarzyszenie Animacji i Rozwoju Lokalnego realizuje projekt pt. Seniorze, nie daj się.

Przyłącz się do Wodzisławskiej Karty Seniora

Prowadzisz działalność gospodarczą? Chciałbyś przystąpić do naszego programu i razem z nami wspierać wodzisławskich seniorów? Wodzisławska Karta Seniora to program, który daje osobom po 60. roku życia wiele zniżek, nie tylko na terenie Wodzisławia Śląskiego. Aczkolwiek, skierowany jest on wyłącznie do wodzisławskich seniorów.

Akcja szczepień dla seniorów zakończona

W listopadzie zakończyła się kolejna edycja programu dofinansowanych przez miasto szczepień przeciwko grypie, skierowanego do wodzisławian w wieku 60+. Od sierpnia z możliwości szczepienia w sześciu podmiotach leczniczych skorzystało blisko 1500 wodzisławskich seniorów.

II Festiwal Tańca „Senior Dance” w WCK

W sobotę 17 listopada od 11:00 do 14:30 w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się II Festiwal Tańca „Senior Dance”, dedykowany zespołom tanecznym w kategorii wiekowej 50+ działającym przy stowarzyszeniach uniwersytetów III wieku, fundacjach i domach kultury. Do przeglądu zgłosiło się 20 zespołów, co przekłada się liczbę ponad 200 uczestników.

Dofinansowane szczepienia dla seniorów

W sierpniu wystartowała kolejna edycja dofinansowanych przez miasto szczepień ochronnych przeciwko grypie, skierowana do wodzisławian w wieku 60+. By się zaszczepić, wodzisławscy seniorzy mogą zgłaszać się do jednego z sześciu podmiotów leczniczych w różnych częściach miasta.

Nowy projekt WUTW

Dawne piosenki i zabawy, zarówno te znane w całym kraju, jak i charakterystyczne dla Górnego Śląska mogą cieszyć i dziś. Aby tak się stało trzeba je spisać i utrwalić, by przekazać nie tylko najmłodszym, ale i przyszłym pokoleniom. To zadanie postawił przed sobą Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku w ramach konkursu dotacyjnego „Seniorzy w akcji” realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Autorką projektu jest Stanisława Wieczorek.