Centrum Aktywności Społecznej

Kampanie procentowe. Przygotuj materiały promocyjne zgodnie z prawem

Organizacje pożytku publicznego zbierają środki z jednego procenta, wydają te środki i zabiegają o nie. Niektórzy kampanie promocyjne prowadzą przez niemal cały rok. Jednak większość OPP koncentruje się na sezonie rozliczeniowym – czyli na początku roku. A żeby dobrze się do niego przygotować, trzeba zacząć działać już teraz. Przypominamy więc, jak prowadzić jednoprocentową promocję zgodnie z prawem.

Zgłoś swój pomysł

Do 16 września zainteresowani mogą złożyć ofertę w ogłoszonym konkursie na realizację zadania publicznego miasta Wodzisławia Śląskiego w zakresie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego w 2020 r.

Umowę o dzieło będziemy zgłaszać do ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych gromadzi ogromną ilość danych. Te dane dostarczane mu są m.in. przez obywateli, podmioty gospodarcze, a także liczne NGO-sy – oczywiście nie dobrowolnie – to po prostu nasze obowiązki, za niedopełnienie których grożą negatywne konsekwencje. Od 1 stycznia 2021 do licznych obowiązków względem ZUS dodany zostanie kolejny. Zostaniemy zmuszeni do zgłaszania do zakładu umów o dzieło.