Centrum Aktywności Społecznej

Zostań wolontariuszem w przytulisku dla zwierząt

Kochasz zwierzęta? Jednocześnie masz chwilę wolnego czasu i lubisz pomagać? Jednym z pomysłów na wypełnienie czasu wolnego może być wolontariat w wodzisławskim przytulisku na Rzecz Zwierząt - „Koty, Psy i My”. Na co dzień kilkanaście osób z wielkim zaangażowaniem wspiera działalność przytuliska m.in. sprzątając, karmiąc, jeżdżąc do weterynarza i wyprowadzają zwierzęta na spacery.

Seniorze! Telefon komórkowy nie taki straszny, jak go malują

Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu Śląskim zaprasza wodzisławskich Seniorów do wzięcia udziału w bezpłatnym spotkaniu pn. „Seniorze! Telefon komórkowy nie taki straszny jak go malują”, które odbędzie się 23 lutego w godz. od 11:00 do 13:00 w wodzisławskim Klubie Seniora (ul. św. Jana 17). Spotkanie skierowane jest do starszych osób, które rozpoczynają przygodę z telefonem komórkowym lub używają już telefonu, ale nie czują się z tym komfortowo. Spotkanie umili nam słodki poczęstunek przy kawie.

Świętuj z nami Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Wolontariat rodzi się z potrzeby serca. W Wodzisławiu Śląskim jest wielu ludzi dobrej woli, którzy poświęcają swój czas i energię pomagając innym. Centrum Aktywności Społecznej zaprasza na I Wodzisławską Giełdę Wolontariatu, która odbędzie się w poniedziałek, 5 grudnia w Pałacu Dietrichsteinów w godz. od 10:00 do 13:00. Wybór daty wydarzenia nie jest przypadkowy. Wspomniany dzień to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, którego celem jest docenienie wolontariuszy na całym świecie oraz pokazanie wagi ich pracy.

Pozyskiwanie środków na działalność NGO

Skąd czerpać pieniądze na działalność? Odpowiedź na to pytanie będzie można uzyskać podczas edukacyjnego spotkania dla organizacji pozarządowych. Spotkanie odbędzie się 24 listopada w Centrum Aktywności Społecznej, mieszczącym się przy ul. Styczyńskiego 2. Początek o godz. 16:00.