Centrum Aktywności Społecznej

Zostań wolontariuszem w przytulisku dla zwierząt

Kochasz zwierzęta? Jednocześnie masz chwilę wolnego czasu i lubisz pomagać? Jednym z pomysłów na wypełnienie czasu wolnego może być wolontariat w wodzisławskim przytulisku na Rzecz Zwierząt - „Koty, Psy i My”. Na co dzień kilkanaście osób z wielkim zaangażowaniem wspiera działalność przytuliska m.in. sprzątając, karmiąc, jeżdżąc do weterynarza i wyprowadzają zwierzęta na spacery.

Seniorze! Telefon komórkowy nie taki straszny, jak go malują

Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu Śląskim zaprasza wodzisławskich Seniorów do wzięcia udziału w bezpłatnym spotkaniu pn. „Seniorze! Telefon komórkowy nie taki straszny jak go malują”, które odbędzie się 23 lutego w godz. od 11:00 do 13:00 w wodzisławskim Klubie Seniora (ul. św. Jana 17). Spotkanie skierowane jest do starszych osób, które rozpoczynają przygodę z telefonem komórkowym lub używają już telefonu, ale nie czują się z tym komfortowo. Spotkanie umili nam słodki poczęstunek przy kawie.

Świętuj z nami Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Wolontariat rodzi się z potrzeby serca. W Wodzisławiu Śląskim jest wielu ludzi dobrej woli, którzy poświęcają swój czas i energię pomagając innym. Centrum Aktywności Społecznej zaprasza na I Wodzisławską Giełdę Wolontariatu, która odbędzie się w poniedziałek, 5 grudnia w Pałacu Dietrichsteinów w godz. od 10:00 do 13:00. Wybór daty wydarzenia nie jest przypadkowy. Wspomniany dzień to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, którego celem jest docenienie wolontariuszy na całym świecie oraz pokazanie wagi ich pracy.