UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Biznes

Poznaliśmy Powiatowych Liderów Przedsiębiorczości 2021

W piątek, 20 maja br. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Powiatowego Lidera Przedsiębiorczości 2021, nad którą patronat objęło Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, a tegorocznym współorganizatorem gali było miasto Wodzisław Śląski.

Fabryka Eko-Okien w Wodzisławiu Śląskim. Startują prace

W czerwcu ubiegłego roku informowaliśmy, że spółka Eko-Okna, lider polskiego segmentu okien, zainwestuje w Wodzisławiu Śląskim, a dokładniej w strefie inwestycyjnej na Olszynach. Teren związany z realizacją inwestycji to przeszło 40 ha, sama fabryka ma zająć ponad 17 ha. Właśnie startują prace związane z postawieniem nowej hali produkcyjnej, w której na początek zatrudnienie ma znaleźć około 1000 osób (projekt już zakłada opcje rozwoju). Katowicka firma VISOLIS przystąpiła do wykonania prób stabilizacji gruntu pod budowę fabryki.

Nowy duży inwestor w Wodzisławiu Śląskim?

Znaczący inwestor zajmujący się projektowaniem i produkcją maszyn do obróbki drewna i tworzyw sztucznych przekazał na ręce prezydenta miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysława Kiecy list intencyjny dotyczący zlokalizowania nowej siedziby polskiej spółki-córki właśnie w Wodzisławiu Śląskim. Jak zapowiada inwestor, planowana przez niego całkowita suma inwestycji w mieście to blisko 70 mln zł.

Trwa nabór do projektu Systemu wczesnego ostrzegania

Jesteś przedsiębiorcą w trudnej sytuacji? Do wtorku, 15 lutego trwa rekrutacja do projektu „System wczesnego ostrzegania MMŚP w okresowych trudnościach” realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Z pasji do projektowania: Inside Center Studio Łazienek

Wodzisławska, lokalna firma od lat projektuje oraz aranżuje z pasją wnętrza. Jednak to łazienka jest ich ulubionym pomieszczeniem. Każdego dnia wykorzystują zdobyte doświadczenie, aby tworzyć wyjątkowe projekty, nawet dla wymagających klientów. Poznajcie Inside Center Studio Łazienek, przedsiębiorstwo, które wykona dla Was profesjonalne wizualizacje 3D każdego miejsca w domu.

Prowadzisz działalność? Napiszemy o niej

Jeśli prowadzisz działalność, firmę w Wodzisławiu Śląskim. Jeśli chcesz o niej opowiedzieć lokalnej społeczności, napisz do nas. Czekamy na Twoje zgłoszenie pod adresem e-mailowym: n.panic@wodzislaw-slaski.pl.