UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Biznes

Przedsiębiorco, weź udział w konsultacjach

Wodzisławski Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza przedsiębiorców dotkniętych skutkami pandemii do udziału w konsultacjach online. Spotkanie odbędzie się 13 kwietnia o godzinie 12:30.

Dołącz do cyklu "Poznajcie firmę..."

Jeśli prowadzisz działalność, firmę w Wodzisławiu Śląskim. Jeśli chcesz o niej opowiedzieć lokalnej społeczności, napisz do nas. Czekamy na Twoje zgłoszenie pod adresem e-mailowym: k.makulska@wodzislaw-slaski.pl.

W Bursztynku dzieci nie narzekają na nudę

Pod koniec października 2019 r. w Wodzisławiu Śląskim swoją działalność rozpoczął Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Bursztynek. Misją placówki jest edukowanie poprzez zabawę. Z oferty punktu korzystać mogą przede wszystkim dzieci z różnymi dysfunkcjami rozwojowymi, posiadającymi orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, jak i dzieci zdrowe. Dorota Płaczek – terapeuta, pedagożka, surdopedagog, tyflopedagog, terapeuta integracji sensorycznej, specjalista ds. autyzmu, a przede wszystkim matka i właścicielka placówki opowiedziała nam o swojej niezwykłej pracy na rzecz najmłodszych. Poznajcie miejsce, które powstało z pasji i miłości do dzieci.

Inkubator zaprasza na wydarzenia w kwietniu

Wodzisławski Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza zainteresowanych mieszkańców do udziału w kwietniowych wydarzeniach. W planach są szkolenie i konsultacje m.in. z obszaru księgowości i marketingu.

Przedsiębiorcy zwolnieni z koncesji

Podczas lutowej sesji radni Rady Miejskiej przyjęli uchwałę w sprawie zwolnienia z opłaty i zwrotu części opłaty pobranej od przedsiębiorców za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży za rok 2021. Tym samym prowadzący punkty sprzedaży na terenie Wodzisławia zwolnieni zostali z drugiej i trzeciej raty opłaty, należnej w tym roku.

PSB Mrówka już niebawem w naszym mieście

Budynek po markecie E.Leclerc już niebawem zyska nowe oblicze. W kompleksie tym powstaje samoobsługowy sklep PSB "Mrówka" z artykułami budowlanymi, remontowymi i wykończeniowymi. Arkadiusz Wojciechowski - prezes firmy PSB Handlobud, współwłaściciel powstającego marketu oraz Roman Przewieźlik - kierownik sprzedaży opowiedzieli, m.in. na jakim etapie są prace remontowe, kiedy możemy spodziewać się otwarcia i co będzie miał do zaoferowania nowo powstały market.

Wiemy, kto poprowadzi Inkubator Przedsiębiorczości

- Mamy nowoczesną wizję miejskiego inkubatora, który będzie docierał do przedsiębiorców i przyszłych przedsiębiorców nie tylko tradycyjnymi kanałami, ale również poprzez szeroko zakrojone działania online – mówią członkowie Stowarzyszenia Przedsiębiorcy z Wyboru, czyli organizacji, która poprowadzi Wodzisławski Inkubator Przedsiębiorczości.

Dołącz do cyklu "Poznajcie firmę..."

Jeśli prowadzisz działalność, firmę w Wodzisławiu Śląskim. Jeśli chcesz o niej opowiedzieć lokalnej społeczności, napisz do nas. Czekamy na Twoje zgłoszenie pod adresem e-mailowym: k.makulska@wodzislaw-slaski.pl.