Bezpieczeństwo

Balaton zaprasza do kąpieli

Lato trwa, a skoro lato to oczywiście kąpiele w wodzisławskim Balatonie. I to kąpiele w pełni bezpieczne. Mowa tutaj zarówno o nadzorze ratowników, jak i ... Sanepidu.

Co warto wiedzieć przed wakacjami?

O czym warto pamiętać, wybierając się na urlop, przypominają instytucje biorące udział we wspólnej akcji "Przed wakacjami – co warto wiedzieć?". W działania po raz kolejny zaangażowana jest Policja. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności w czasie podróży, o zabezpieczenie mieszkania podczas naszej nieobecności, zwracają uwagę na współczesną formę niewolnictwa jaką jest handel ludźmi i przestrzegają przed kradzieżą tożsamości. Przypominają też o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą

Akcja "Młody Bohater"

Akcja „Młody Bohater” to nowa inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. Nagroda „Młody Bohater” będzie wręczana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób.

Burze, a może i grad

Niech Was nie zmyli słońce za oknem. Synoptycy prognozują, że dzisiaj do godziny 20.00 mogą występować burze. A nawet może pojawić się grad.