Bezpieczeństwo

Podsumowanie pracy Straży Miejskiej w 2022 roku

Straż Miejska w Wodzisławiu Śląskim podsumowała swoją pracę w 2022 roku. Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące działań podejmowanych przez jednostkę w ubiegłym roku. Z jakimi wyzwaniami mierzyli się strażnicy miejscy w ciągu minionych 12 miesięcy?

IMGW ostrzega przed przymrozkami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzega przed przymrozkami, które będą występowały od 8 (od godz. 7:30) do 9 maja (do godz. 7:30) w powiecie wodzisławskim.

Ptasia grypa: informacje dla posiadaczy ptaków

Jak informuje powiat wodzisławski z powodu ujawnienia na terenie powiatu raciborskiego ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków Wojewoda Śląski wieczorem, 25 kwietnia wydał "Rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów raciborskiego, rybnickiego, wodzisławskiego oraz miasta Rybnik".

IMGW ostrzega przed przymrozkami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzega przed przymrozkami, które będą występowały od 26 (od godz. 7:30) do 27 kwietnia (do godz. 7:30) w powiecie wodzisławskim.

Jutro rozpocznie się odstrzał redukcyjny dzików

Jak informuje prezes Koła Łowieckiego "Róg", w dwóch dzielnicach naszego miasta - Stare Miasto oraz Wilchwy będzie prowadzony odstrzał redukcyjny dzików. Powiat Wodzisławski podpisał umowę w sprawie eliminacji 40 sztuk wspomnianych zwierząt. To rezultat decyzji wydanej na wniosek miasta Wodzisławia Śląskiego. Odstrzał rozpocznie się w środę, 26 kwietnia 2023 roku i będzie przeprowadzany w godz. od 20:00 do 1:00.

IMGW ostrzega przed przymrozkami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzega przed przymrozkami, które będą występowały od 3 (od godz. 23:00) do 6 kwietnia (do godz. 9:00) w powiecie wodzisławskim.