Bezpieczeństwo

Uwaga! IMGW zapowiada silne mrozy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w prognozie na najbliższe trzy dni ostrzega przed silnym mrozem m.in. w województwie śląskim. Ostrzeżenie o zagrożeniu pierwszego stopnia obowiązuje przez weekend. IMGW już teraz zapowiada także, że w ciągu następnych dni temperatura minimalna w nocy wyniesie poniżej -15°C.

Aplikacja O!strzegator informuje o zagrożeniach pogodowych

Gwałtowne zjawiska atmosferyczne zdarzają się na terenie Polski coraz częściej. Oczywiście nie możemy ich uniknąć, ale możemy być na nie lepiej przygotowani. Bardzo precyzyjne ostrzeżenia pogodowe dla zagrożonych obszarów opracowuje Stowarzyszenie Polskich Łowców Burz. Dostęp do systemu ostrzeżeń zapewnia aplikacja O!strzegator.

Miasto wsparło finansowo zakup wozu strażackiego

Strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim będą nieść pomoc mieszkańcom, wykorzystując do tego nowy samochód specjalny z drabiną mechaniczną. Miasto wsparło PSP, dokładając do zakupu 100 tys. zł.

Nowe prognozy dotyczące jakości powietrza

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach poinformował, że w dniach 19-20 lutego (poniedziałek, wtorek) ze względu na poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze rybnicko-pszczyńskim ma być bardzo zła.