UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Bezpieczeństwo

IMGW ostrzega przed upałami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzega przed upałami, które spodziewane są od piątku, tj. 7 sierpnia od godz. 12:00 do niedzieli, tj. 9 sierpnia do godz. 18:00 w powiecie wodzisławskim.

IMGW ostrzega przed burzami

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie wydało ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem. Ostrzeżenie obowiązuje w powiecie wodzisławskim od 28 lipca (od godz. 18:00) do 29 lipca (do godz. 6:00).

Intensywne opady deszczu z burzami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu z burzami, które spodziewane są w powiecie wodzisławskim od 17 lipca (od godz. 10:00) do 18 lipca (do godz. 8:00).

"Misie i dzieci toną po cichu" - bezpieczeństwo nad wodą

"Misie i dzieci toną po cichu" to akcja prewencyjna, której celem jest poświęcenie szczególnej uwagi dzieciom, które podczas wakacji aktywnie korzystają z wolnego czasu, zwiększenie czujności i świadomości osób przebywających na obszarach wodnych oraz opiekujących się osobami małoletnimi do zachowania przede wszystkim zdrowego rozsądku.

II stopień alarmowy CRP w całej Polsce

Premier RP Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie ws. wprowadzenia stopnia alarmowego CRP, tzw. Bravo-CRP, w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni. Decyzja ta ma związek z II turą wyborów prezydenckich. Przypominamy, że II tura odbędzie się 12 lipca br.