Bezpieczeństwo

Kampania społeczna „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!"

Kampania społeczna "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!" organizowana przez Międzywojewódzki Cech Kominiarzy jest kontynuacją poprzednich kampanii społecznych „Czyszczone kominy to mniejszy smog” oraz "Zaproś kominiarza". Celem kampanii społecznej jest eliminacja niebezpieczeństw związanych ze smogiem, zaczadzeniami i pożarami.

Weź udział w debacie społecznej dot. bezpieczeństwa

Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim, mł. insp. Wiesław Dryja zaprasza wodzisławian na debatę społeczną pn. ”Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”. Tematem przewodnim debaty będzie bezpieczeństwo lokalne. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 27 września br. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej dworca kolejowego w Wodzisławiu Śląskim.

IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy w Krakowie ostrzega przed burzami z gradem, które wystąpią dziś, tj. 8 września br. w powiecie wodzisławskim.

Wprowadzono stopnie alarmowe CRP i BRAVO

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie, wprowadzające obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE-CRP) oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO na terytorium całego kraju od 1 września 2022 roku od godz. 00:00 do 30 listopada 2022 roku do godziny 23:59. Ostrzeżenie zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni.

IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy w Krakowie ostrzega przed burzami z gradem, które wystąpią dziś, tj. 25 sierpnia br. w powiecie wodzisławskim.

IMGW ostrzega przed upałem

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem. Ostrzeżenie obowiązuje w powiecie wodzisławskim od 4 sierpnia od godz. 13:00 do 5 sierpnia br. do godz. 20:00.