Bezpieczeństwo

Porozmawiają o bezpieczeństwie

17 listopada o godz. 10.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się debata społeczna pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Prelegentami będą m.in. funkcjonariusze z wojewódzkiej komendy policji, strażnicy miejscy oraz przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego.

Aplikacja O!strzegator informuje o zagrożeniach pogodowych

Gwałtowne zjawiska atmosferyczne zdarzają się na terenie Polski coraz częściej. Oczywiście nie możemy ich uniknąć, ale możemy być na nie lepiej przygotowani. Bardzo precyzyjne ostrzeżenia pogodowe dla zagrożonych obszarów opracowuje Stowarzyszenie Polskich Łowców Burz. Dostęp do systemu ostrzeżeń zapewnia aplikacja O!strzegator.

Nowe prognozy dot. poziomu PM10 w powietrzu

Ze względu na przekroczenie dopuszczalnego poziomu stężenia pyłu zawieszonego PM10 w północnym i centralnym obszarze województwa śląskiego 20, 21 i 22 października jakość powietrza będzie umiarkowana.

IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzega przed burzami z gradem, które spodziewane są dziś i jutro w województwie śląskim. Burzom mają towarzyszyć opady deszczu i porywisty wiatr.