UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Bezpieczeństwo

Uważajcie na cichego zabójcę

Ze względu na trwający sezon grzewczy, a co za tym idzie także potrzebę ogrzewania domów i mieszkań, przedstawiamy kilka wskazówek i informacji dotyczących niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą używanie niesprawnych urządzeń grzewczych, mogących w najmniej oczekiwanym momencie spowodować zatrucie tlenkiem węgla.

Ubytki na wodzisławskich drogach uzupełniane przez ZDM

Wodzisławskie drogi gminne publiczne i wewnętrzne są monitorowane pod kątem uszkodzeń nawierzchni. By zapewnić bezpieczeństwo kierowcom i podróżującym osobom, Zarząd Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim na bieżąco usuwa zgłaszane przez mieszkańców ubytki.

Kruchy lód stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo

Po kilkunastu mroźnych i śnieżnych dniach w całym kraju nastąpił znaczny wzrost temperatury. Ocieplenie spowodowało gwałtowne topnienie pokrywy lodowej na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Lód stał się kruchy i niebezpieczny, na zamarzniętych rzekach i jeziorach pokrywa lodowa gwałtownie się zmniejsza. Na taki lód w żadnym wypadku nie wolno wchodzić.

Widzisz dziurę w drodze? Zgłoś to!

Po zimie na wodzisławskich drogach pojawia się coraz więcej dziur. Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego zwraca się z prośbą o pomoc w ich wskazaniu. Ich lokalizacja pomoże uzupełnić dotychczasową listę drogowych ubytków sporządzoną przez miasto.

Czad jest ogromnym zagrożeniem

Niewiele potrzeba, by uratować życie i zdrowie domowników. Rozszczelnienie okna, zakup czujki i obowiązkowa raz w roku konserwacja piecyka gazowego. W lutym o tych najważniejszych zasadach mówili podczas krótkiego spotkania w spółce ...Domaro współpracujący z nią mistrzowie kominiarscy. Mieszkańcom Wodzisławia Śląskiego o tym, jak groźny jest czad, przypominają przez cały rok.