Bezpieczeństwo

Policja ogłosiła konkurs dla uczniów klas IV-VI

Wojewoda Śląski wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach, Śląskim Kuratorem Oświaty i Śląskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym ogłaszają konkurs plastyczny pod nazwą „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić”. Konkurs, zorganizowany w związku z akcją „Bezpieczne ferie 2018” w województwie śląskim, skierowany jest do uczniów klas od IV do VI szkół podstawowych oraz gimnazjalistów.

Marian Dziędziel i Tabu w spocie „Nie truj sąsiada”

Jeszcze w listopadzie 2017 r. miała miejsce premiera trzeciego spotu promującego akcję „Nie truj sąsiada”. Akcję, która realizowana jest w ramach projektu „Gmina z dobrą energią” - największej na Śląsku kampanii antysmogowej zrzeszającej 28 gmin i powiatów z terenu Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Zachęcamy do oglądania i udostępniania innym video.

Aplikacja O!strzegator informuje o zagrożeniach pogodowych

Gwałtowne zjawiska atmosferyczne zdarzają się na terenie Polski coraz częściej. Oczywiście nie możemy ich uniknąć, ale możemy być na nie lepiej przygotowani. Bardzo precyzyjne ostrzeżenia pogodowe dla zagrożonych obszarów opracowuje Stowarzyszenie Polskich Łowców Burz. Dostęp do systemu ostrzeżeń zapewnia aplikacja O!strzegator.

Przypominamy o obowiązku usuwania śniegu i lodu z dachów

Biuro Zarządzania Kryzysowego przypomina o obowiązku usuwania śniegu i lodu z obiektów budowlanych. Właściciele, zarządcy i administratorzy obiektów budowlanych zobowiązani są do monitorowania pokrywy śnieżnej lub lodowej, zalegającej na dachach, stropodachach, tarasach użytkowych, balkonach i tym podobnych elementach budynków.