UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Aktualności

Pogodnych Świąt Wielkanocnych!

Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim Mieszkańcom Wodzisławia Śląskiego życzenia składają przewodniczący Rady Miejskiej Dezyderiusz Szwagrzak oraz prezydent miasta Mieczysław Kieca.

Idziemy za życiem, czyli za miłością

Możemy sprawić, że ten czas przeżywać będziemy głęboko. Szczególny czas Wielkiego Tygodnia, w jakim już jesteśmy i Świąt Wielkanocnych, które się zbliżają, musimy przeżyć w pełni, choć naprawdę inaczej… Przemyśleniami o tym, jak tego dokonać, o budowaniu relacji opartej na miłości, o rzeczywistości, która pozwala nam dostrzec to, co naprawdę istotne, w rozmowie z nami podzielił się ks. prałat Bogusław Płonka, który od ponad dwudziestu lat pełni posługę w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim.

Święta Wielkanocne w czasie epidemii

Bez stołu pełnego najbliższych, bez wyjazdów i rodzinnych spotkań, bez koszyczka ze święconką - takie będą tegoroczne Święta Wielkanocne. Inne niż przyszło nam obchodzić. Inne - ale to nie oznacza, że gorsze. Watykańska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydała dekret, zawierający wytyczne dla kościołów katolickich i ich wiernych ws. sprawowania Triduum Paschalnego w czasie epidemii koronowirusa. Jakie? Sprawdźcie w artykule.

"Wodzisław Śląski zza okna" - konkurs fotograficzny

"Wodzisław Śląski zza okna" to konkurs skierowany do wszystkich miłośników fotografii oraz tych, którzy z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa postanowili pozostać w swoich domach i mieszkaniach, i tym samym włączyć się w akcję #zostańwdomu. O zasadach udziału w konkursie i nagrodach przeczytacie w artykule.

Ważne: najnowsze zalecenia rządu RP

Rząd RP wprowadza kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 16 kwietnia (czwartek) każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. Zmianie ulegną także terminy matur i egzaminu ósmoklasisty. Oprócz tego przedłużono obowiązywanie wszystkich dotychczasowych zasad bezpieczeństwa.