UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Aktualności

W lutym odbiór worków z bioodpadami

Może wydarzyć się, że nie wysłaliśmy jeszcze do Urzędu Miasta prośby o dostarczenie na naszą posesję brązowego pojemnika na bioodpady lub taką prośbę wysłaliśmy, jeszcze czekamy na dowóz kubła, a odpady biodegradowalne póki co składujemy tak, jak jeszcze w roku ubiegłym, w systemie workowym. Co w takiej sytuacji? Informujemy, że miasto zaplanowało dodatkowy odbiór "zalegających" worków z bioodpadami. Nastąpi on w dniach określonych harmonogramem odbioru tego rodzaju odpadów w lutym.

Zbieramy nakrętki. Możemy pomóc właśnie Tobie

Metalowe serca na nakrętki cieszą się ogromną popularnością wśród wodzisławian. Mieszkańcy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w pomaganie i na bieżąco wypełniają pojemniki po brzegi. Jeśli znacie osoby z Wodzisławia Śląskiego, które potrzebują pomocy, którym możemy przekazać kolejne tury nakrętek, zgłoście to e-mailowo.

Nowy system śmieciowy - co robić z bioodpadami?

Od początku roku w Wodzisławiu Śląskim wdrażamy nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi. To prawdziwa rewolucja śmieciowa, która wymaga wiele zaangażowania i współpracy, ale która jest bardzo potrzebna i która zwraca uwagę między innymi na tak ważne kwestie segregacji odpadów. Jesteśmy w okresie przejściowym, w związku z tym może pojawić się wiele potrzeb i kwestii, nad których rozwiązaniami pracujemy. Zachęcamy do śledzenia komunikatów na miejskiej stronie internetowej.

Wciąż pamiętamy. 76. rocznica Marszu Śmierci

W dziejach naszego miasta niewiele jest takich wydarzeń, które zapisałyby się na kartach historii w tak trwały sposób. Wydarzeń tragicznych, o sile rażenia dotykającej wielu tysięcy ludzi. Takim był marsz śmierci z Auschwitz do Wodzisławia Śląskiego. W tym roku obchodzimy jego 76. rocznicę.

Kartka dla seniora w ZSP2

Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 w Wodzisławiu Śląskim z okazji Dnia Babci i Dziadka zaangażowali się w akcję wolontariacką na rzecz podopiecznych Domu bez Barier "Maja".

Pałac odzyska dawny blask

Po kompleksowej modernizacji znajdą się w nim m.in. sala koncertowa z zapleczem dla artystów, sala multimedialna, kompleks sal wystawienniczych. Piętra tej budowli zostaną dostosowane do osób niepełnosprawnych. Mowa o XVIII-wiecznym Pałacu Dietrichsteinów, w którym prowadzone są intensywne prace budowlane, mające przywrócić mu dawny wygląd.