Aktualności

Pracuj w Wydziale Finansów

Interesuje Cię praca w samorządzie? Chciałbyś pracować w wodzisławskim Urzędzie Miasta? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, na któreś z tych pytań, to mamy dobrą wiadomość. Trwają nabory na stanowiska podinspektora i inspektora w Wydziale Finansów. Zainteresowani tymi ofertami pracy powinni złożyć swoje dokumenty aplikacyjne do 5 października w Biurze Obsługi Klienta. Z jakimi obowiązkami będzie musiał zmierzyć się pracownik na tych stanowiskach, jakie wymagania trzeba spełnić, aby pracować w Wydziale Finansów?

Weekendowe kalendarium wydarzeń w mieście

Przed weekendowym wypoczynkiem w naszym mieście warto zapoznać się z aktualną ofertą kulturalną i sportową. Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na najbliższe dni, przygotowaliśmy zestawienie imprez i wydarzeń organizowanych w Wodzisławiu Śląskim.

Wodzisław Śląski na sportowo już jutro!

Ponownie czeka nas tydzień pełen sportowych wrażeń. W ramach IX Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ,,CENTRUM'' zaprasza do aktywnego spędzenia czasu podczas wyjątkowych wydarzeń sportowych i rekreacyjnych. Celem imprezy jest popularyzowanie sportu wśród dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Będzie to doskonała okazja do wspólnej zabawy. Wodzisław Ślaski na sportowo odbędzie się w dniach od 23 do 30 września br.

Droga przy KWK 1 Maja zostanie przebudowana

Ulica przy KWK 1 Maja w Wodzisławiu Śląskim w kierunku Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, firm i przychodni weterynaryjnej zostanie przebudowana. Trwa przetarg na realizację tej inwestycji. Oferty na wykonanie tego zadania można składać do piątku, 6 października br.

Spektakl „Złodziej Czasu" w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury bierze udział w programie TEATR POLSKA, w ramach którego zaprasza na spektakl „Złodziej Czasu" w wykonaniu aktorów ze Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze im. Bogdana Nauki. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 17 października o godz. 10:00 i skierowane jest zarówno dla grup szkolnych, jak i publiczności indywidualnej.

Skorzystaj dziś z darmowej komunikacji miejskiej

Dziś tj. 22 września obchodzimy Dzień Bez Samochodu. Właściciele samochodów na podstawie dowodu rejestracyjnego danego samochodu oraz dowodu tożsamości ze zdjęciem, są uprawnieni do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską.

Kongres Oświaty Katowice 2023

20 września pani dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Urszula Marus oraz nauczyciel zespołu pani Magdalena Smuda miały przyjemność uczestniczyć w Kongresie Oświaty organizowanym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach przez Uniwersytet Otwarty w Uniwersytecie Śląskim. Hasłem przewodnim wydarzenia było „Edukacja przyszłości – przyszłość edukacji”.