Aktualności

Miejskie drogi do przebudowy. Badanie ofert

Dziś nastąpiło otwarcie ofert przetargowych na rozbudowę, przebudowę i remont gminnych dróg publicznych na terenie Wodzisławia Śląskiego, w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Już niebawem poprawi się stan techniczny m.in. ulic Ładnej, Wałowej, Radlińskich Chałupkach, Piastowskiej, Wiejskiej, Rozwojowej. Specjaliści z Wydziału Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego są w trakcie sprawdzania ofert, które wpłynęły w ogłoszonym przetargu.

Przetarg na przebudowę skrzyżowania Pszowskiej z Górniczą

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ogłosił przetarg na przebudowę skrzyżowania drogi wojewódzkiej tj. ul. Pszowskiej z drogą powiatową tj. ul. Górniczą w Wodzisławiu Śląskim. Remont jednego z kluczowych i najbardziej ruchliwych skrzyżowań w tej części miasta jest ważną inwestycją, która udrożni ruch i poprawi bezpieczeństwo kierowców. Oferty można składać do piątku, 28 czerwca br. do godz. 9:00.

Postęp prac na ul. Owocowej

Trwa intensywny remont na ul. Owocowej w Wodzisławiu Śląskim. Obecnie realizowane są prace związane z wykonaniem podbudowy i stabilizacji podłoża gruntowego. Inwestycja ma na celu uporządkowanie szerokości jezdni, budowę zjazdów indywidualnych, wymianę warstw konstrukcyjnych oraz dostosowanie do warunków technicznych.

Pamiętaj o płatności za odpady komunalne

Biuro Gospodarowania Odpadami Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego przypomina, że w poniedziałek, 15 lipca br. upływa termin płatności za gospodarowanie odpadami komunalnymi za drugi kwartał tego roku, czyli miesiące kwiecień, maj i czerwiec.

Podążaj szlakiem Silesianka i wygrywaj nagrody!

Dla prawdziwych fanów szlaku wież i platform widokowych Silesianka przewidziane zostały atrakcyjne nagrody. Jak je zdobyć? Podążając wspomnianym szlakiem zbieraj pieczątki do specjalnej książeczki lub poprzez aplikację i zdobądź m.in. grę planszową czy memory, ale także małe repliki wież w formie 3D, które będziesz mogł/mogła zabrać do domu. W ten sposób włączysz się w program lojalnościowy szlaku.

Miasto walczy ze skutkami nawałnicy

Powalone i połamane drzewa, uszkodzone dachy, zalane piwnice, brak prądu, naruszone znaki drogowe... Wczorajsza nawałnica wyrządziła w naszym mieście wiele szkód. Z jej skutkami od pierwszych chwil walczą strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych, Straż Miejska i Biuro Zarządzania Kryzysowego, Służby Komunalne Miasta i Zarząd Dróg Miejskich.

Gala Wyjątkowych w ZSP3

We wtorek, 11 czerwca 2024 r., w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 zorganizowano coroczną Galę Wyjątkowych, która była świętem całej społeczności. W uroczystej oprawie w sali konferencyjnej wodzisławskiego dworca PKP doceniono utalentowanych uczniów oraz rodziców zasłużonych dla szkoły.