Aktualności

Bądźmy wyrozumiali dla rolników

Prowadzenie produkcji rolnej w niektórych obszarach coraz częściej wywołuje napięcia ze względu na pewne naturalne uciążliwości, które od zawsze jej towarzyszą i będą towarzyszyć nadal. Śląska Izba Rolnicza podkreśla, że konieczna jest jednak akceptacja takich spraw jak ruch maszyn rolniczych na naszych drogach w okresach robót polowych czy uciążliwości zapachowe towarzyszące niektórym gałęziom produkcji rolnej.

Sukces podopiecznych OPP nr 1

W weekend w Rybniku odbył się X Międzynarodowy Turniej Robotów „Robotic Tournament” organizowany przez Zespół Szkół Technicznych w Rybniku, w którym uczestniczyło 134 drużyn z 6 krajów Europy. W sumie 293 uczestników turnieju wraz z 390 robotami podzielonych zostało na 14 kategorii. Wodzisław Śląski reprezentowała drużyna OPP Team.

Wieczór "planszówek" w Bibliotece

Szachy, warcaby, chińczyk, domino... Razem z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną oraz Towarzystwem Przyjaciół Dzieci zapraszamy wszystkich miłośników gier planszowych do wspólnej zabawy w ramach "Głową i kostką".

40 tys. zł na rozwój rodzinnych ogrodów działkowych

27 marca wejdzie w życie przyjęta przez wodzisławskich radnych uchwała, dotycząca udzielania dotacji celowych stowarzyszeniom ogrodowym prowadzącym rodzinne ogrody działkowe na terenie naszego miasta. Cel? Wsparcie działań związanych z rozwojem ogrodów. Do rozdysponowania w tym roku jest 40 tys. zł.

Porady w Punkcie Konsultacyjnym MOPS

Wzorem lat ubiegłych w Punkcie Konsultacyjnym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Księżnej Konstancji 2/1 prowadzone jest poradnictwo w zakresie pomocy psychologicznej, psychiatrycznej oraz prawnej.

To będzie wielkie, taneczne wydarzenie

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na 17. Galę Taneczną MIX. Ta jedna z największych imprez tanecznych na południu Polski odbędzie się w niedzielę, 22 kwietnia br.

Zimowe utrzymanie dróg - do kogo dzwonić?

Przed nami sezon zimowy. Możemy spodziewać się dni z ujemną temperaturą oraz opadami, które mogą utrudniać bezpieczne przemieszczanie się samochodami. Przypominamy listę telefonów, pod którymi można zgłaszać problemy związane z zimowym utrzymaniem dróg oraz wykaz dróg miejskich przeznaczonych do zimowego utrzymania przez SKM.

Magiczna Liczba Pi w ZS1

Z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby Pi w Zespole Szkół nr 1 przeprowadzono konkurs „Magiczna Liczba Pi”, który trwał od 12 do 16 marca. Celem konkursu było poznanie historii liczby Pi i ciekawostek z nią związanych, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, a także pobudzanie do kreatywnego myślenia, rozwijanie inwencji twórczej i uzdolnień młodych ludzi oraz kształcenie umiejętności pracy w zespole.