UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Aktualności

Sprzątanie Świata w Zawadzie

We współpracy z fundacją Nowa Ziemia w Warszawie cała społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Wodzisławiu Śląskim w trzecim tygodniu września wzięła udział w akcji Sprzątanie Świata pod hasłem „Wszystkie śmieci są NASZE”.

Laboratoria Przyszłości w SP4

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych , którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu, Szkoła Podstawowa nr 4 otrzymała wsparcie finansowe na zakup niezbędnego wyposażenia do pracowni robótek ręcznych z elementami krawiectwa.

Nowe godziny otwarcia Pałacu Dietrichsteinów

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odwiedzających, wodzisławski Pałac Dietrichsteinów zmienia godziny otwarcia w niedzielne popołudnia. Od najbliższej niedzieli, 2 października ta niekwestionowana perełka polskiego klasycyzmu będzie czynna w godz. 12:00-18:00. Wstęp na wystawy, w tym także do „SOWY”, czyli Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, pozostaje bezpłatny.

Weź udział w mini targach pasji i rękodzieła

Stowarzyszenie Kobiet z pasjami i bez zaprasza na mini targi pasji i rękodzieła, które odbędą się 1 października br. na wodzisławskim dworcu kolejowym. Obecność podczas tego wydarzenia jest doskonałą okazją, aby kupić niebanalne rękodzieło, które posłuży jako ozdoba do domu lub mieszkania lub stanie się oryginalnym prezentem dla bliskich.

28 września kolejna sesja Rady Miejskiej

28 września br. w Urzędzie Miasta (sala nr 202) oraz w trybie zdalnym odbędzie się kolejna sesja Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego. Początek o godz. 11:00. Zapraszamy wszystkich do oglądania sesji za pośrednictwem serwisu "eSesja.tv".

Weekendowe kalendarium wydarzeń w mieście

Przed weekendowym wypoczynkiem w naszym mieście warto zapoznać się z aktualną ofertą kulturalną i sportową. Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na najbliższe dni, przygotowaliśmy zestawienie imprez i wydarzeń organizowanych w Wodzisławiu Śląskim.

W sobotę ostatni wrześniowy Ekobazar

W sobotę, 24 września od godz. 9:00 będzie można nabyć ekologiczne produkty od lokalnych wystawców. Pieczywo, kiszonki, wędliny, sery, pasty, miód to tylko niektóre z nich.