UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Aktualności

Przedsiębiorco, weź udział w konsultacjach

Wodzisławski Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza przedsiębiorców dotkniętych skutkami pandemii do udziału w konsultacjach online. Spotkanie odbędzie się 13 kwietnia o godzinie 12:30.

Weekend bez Jarmarku Staroci i Ekobazaru

W nadchodzący weekend, w związku z sytuacją epidemiczną, niestety nie odbędą się Wodzisławski Ekobazar (sobota, 10 kwietnia) oraz Wodzisławski Jarmark Staroci (niedziela, 11 kwietnia).

Wesprzyj wodzisławską gastronomię

Rząd RP postanowił, że 24 października 2020 roku restauracje, puby, kawiarnie ponownie zostają zamknięte. To działanie jest związane z rosnącą ilością zachorowań na COVID-19. Wodzisławski magistrat wspiera lokalną gastronomię. Przedstawiamy listę miejsc, w których wciąż można zamówić jedzenie z dowozem do domu lub odbiorem własnym. Zachęcamy do wspierania wodzisławskich przedsiębiorców.

Zmiana terminu Gali Tanecznej

W związku z przedłużeniem rozszerzonych obostrzeń związanych z panującą pandemią Covid-19 m.in. na domy kultury Wodzisławskie Centrum Kultury podjęło decyzję o przeniesieniu terminu 19. Gali Tanecznej MIX z 18 kwietnia na 16 maja 2021 r.

A czy Ty pamiętasz o wymianie pieca?

Termin wymiany najstarszych pieców wyprodukowanych przed wejściem w życie tzw. uchwały antysmogowej, przyjętej przez Sejmik Województwa Śląskiego w 2017 roku, coraz bliżej. Oznacza to, że do końca grudnia część z nas będzie musiała dostosować się do wymogów, bezwzględnie wymieniając swój piec.

Nowe place zabaw w kilku dzielnicach

Już niebawem najmłodsi mieszkańcy Radlina II, Wilchw i Kokoszyc będą mogli korzystać z nowych placów zabaw. To efekt głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego. Miasto Wodzisław Śląski jest właśnie na etapie wyboru wykonawcy. Do przetargu zgłoszono 13 ofert.