UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Aktualności

Fisz Emade Tworzywo w WCK

Fisz Emade Tworzywo po ostatnich sukcesach powraca z najnowszym albumem "Ballady i Protesty". Fanów dobrego brzmienia, trafionych eksperymentów muzycznych i pełnych zaangażowania tekstów nie może zabraknąć w Wodzisławskim Centrum Kultury. Grupa muzyków na wodzisławskiej scenie pojawi się 25 lutego 2022 roku.

Dziś kolejna sesja Rady Miejskiej

26 stycznia w Urzędzie Miasta (sala nr 202) oraz w trybie zdalnym odbędzie się kolejna sesja Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego. Początek o godz. 9:00. Zapraszamy wszystkich do oglądania sesji za pośrednictwem serwisu "eSesja.tv".

Zabawy karnawałowe w ZSP2

Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Toteż szalonej zabawy nie zabrakło w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2. W pięknie udekorowanej sali szkolnej pojawiły się dzieci w kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie.

Nabór na członka komisji w zakresie integracji cudzoziemców

Prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego zaprasza do zgłaszania kandydatur na członka komisji konkursowej, która zostanie powołana w celu opiniowania ofert złożonych w otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz integracji cudzoziemców.

Konkursy ofert na 2022 r.

Prezydent miasta Mieczysław Kieca zaprasza do składania ofert w ogłoszonych konkursach. Które podmioty są uprawnione do składania ofert? Jakiego dokładnie rodzaju zadań dotyczą konkursy? Jak przygotować ofertę? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w treści ogłoszeń.

Remont ulic Leszka i Mieszka

Ulice Leszka i Mieszka są w remoncie. Jak przekazują nam pracownicy Zarządu Dróg Miejskich, obecnie kontynuowana jest wymiana krawężników z regulacją drogi, a także wykonane zostały pomiary geodezyjne skrzyżowania obu ulic. Koszt inwestycji to ok. 1,96 mln zł (według pierwotnych umów), ale na jej realizację miasto pozyskało aż 55 proc. dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Konkurs ofert w zakresie pomocy społecznej

Zapraszamy do udziału w otwartym konkursie ofert na wsparcie zadania publicznego miasta Wodzisławia Śląskiego w zakresie pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób w 2022 r.