UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Aktualności

Razem kodujemy- PP6

„Razem kodujemy” to przedsięwzięcie edukacyjne, w którym wzięły udział dzieci z Publicznego Przedszkola nr 6 i uczniowie Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim.

Nabór uzupełniający wniosków o dofinansowanie źródeł ciepła

Prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego ogłosił nabór uzupełniający do udziału w projekcie „Wymiana źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych na terenie Miasta Wodzisławia Śląskiego” dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa śląskiego na lata 2014-2020. Nabór będzie się odbywał w terminie od 8 czerwca do 11 lipca 2022 r.

Zmiany organizacji ruchu w dniach 1-2 lipca

W związku z organizacją uroczystych obchodów 100-lecia przyłączenia Górnego Śląska do Polski, które odbędą się 2 lipca na wodzisławskim Rynku, zmieniona zostanie organizacja ruchu. Nastąpi to od piątku, 1 lipca od godz. 17:00 do soboty, 2 lipca do godz. 24:00. Zamknięty będzie zarówno Rynek jak i ul. Ks. Płk. Wilhelma Kubsza (od wjazdu przy placu Gladbeck).

Jutro obchody włączenia Górnego Śląska do Polski

Wystawa sprzętu wojskowego, przemarsz grup rekonstrukcyjnych przez replikę Bramy Wolności, a także koncerty z udziałem gwiazd polskiej muzyki - to główne elementy uroczystych obchodów 100-lecia przyłączenia Górnego Śląska do Polski, które zaplanowano na 2 lipca na wodzisławskim Rynku. Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w tym w ramach Programu Niepodległa na lata 2017-2022. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Narodowym Centrum Kultury.