Aktualności

11 listopada w ZSP7

10 listopada w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 7 odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 11 listopada obchodziliśmy bowiem 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach niewoli nasz kraj w 1918 roku wyzwolił się spod panowania zaborców: Rosji, Prus i Austrii.

Siłownia lub piekarnia? Wybieramy zawód w SP2

15 listopada 2017 r. uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej nr 2 w ramach preorientacji zawodowej i Tygodnia Przedsiębiorczości udali się do Klubu Gosław Sport Center oraz Piekarni Państwa Kozielskich - rodziców jednej z uczennic tej klasy - Emilki.

#tworzyMYwodzisław: Patryk Błasik

Patryk Błasik - wodzisławianin, policjant, prezes Klubu Sportów Walki Boxing Odra, społecznik. To właśnie on został kolejnym bohaterem naszego jubileuszowego cyklu #tworzyMYwodzisław.

Inkubator zaprasza na szkolenie

Czeka Cię publiczne wystąpienie i nie wiesz, jak się za to zabrać? A może dobrze wiesz i masz już w tym doświadczenie, ale chcesz popracować nad swoimi umiejętnościami? Przyjdź na bezpłatny warsztat do Wodzisławskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, wzmocnij swoje silne strony i popracuj nad słabościami. Szkolenie odbędzie się 23 listopada 2017 r. Zaczynamy o 15:30.

. „Nie truj sąsiada” w PP16

15 listopada dzieci z grup "Kotki" i "Biedronki" Publicznego Przedszkola nr 16 wraz z rodzicami wzięły udział w warsztatach plastycznych pt. „Oddycham czystym powietrzem”, które zostały zorganizowane w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Gmina z dobrą energią” pt. „Nie truj sąsiada”.

Kreatywność i język angielski kluczem do przyszłości w SP2

W ramach realizacji projektu "Kreatywność i język angielski kluczem do przyszłości", finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego "Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój", czworo nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wodzisławiu Śląskim bierze udział w kursie "Teaching Creativity in Schools inspired by Edward de Bono". Gościmy w stolicy Słowenii - Ljubljanie.

Porozmawiają o bezpieczeństwie

17 listopada o godz. 10.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się debata społeczna pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Prelegentami będą m.in. funkcjonariusze z wojewódzkiej komendy policji, strażnicy miejscy oraz przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego.