UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Aktualności

Muzyczny pojedynek w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na pierwszy koncert z cyklu "Rodzinnych spotkań z muzyką". W niedzielę, 8 listopada o godz.16:00 odbędzie się „Pojedynek na dźwięki" w wykonaniu Filharmonii Śląskiej. To iście muzyczne wydarzenie będzie nie lada gratką dla całych rodzin.

Remont ulicy Oraczy. Zmiany w organizacji ruchu

W środę, 28 października, nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Oraczy w Wodzisławiu Śląskim (dzielnica Kokoszyce). Zamknięty dla ruchu zostanie odcinek drogi od posesji nr 144 w kierunku miejscowości Syrynia.

Drogowcy pracują na Młodzieżowej

W końcówce października ruszyły roboty na ul. Młodzieżowej w Wodzisławiu Śląskim, czyli drodze wojewódzkiej 936. - Obecnie trwają prace przygotowawcze przed położeniem na wybranym odcinku warstwy ścieralnej asfaltu. Warstwa ścieralna kładziona będzie na warstwie wiążącej, najpewniej od 28 do 30 października. Po około dwóch tygodniach wykonane zostanie oznakowanie poziome - przekazał nam Dariusz Zabrowarny z Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Bezpłatne badania prenatalne

Jesteś w ciąży? Skorzystaj z bezpłatnych badań prenatalnych. Badania te skierowane są do kobiet zamieszkujących subregion zachodni województwa śląskiego z regionu powiatu wodzisławskiego, żorskiego, jastrzębskiego i raciborskiego.

Kolejne ulice zyskają nowe oświetlenie

Na ulicach Wodzisławia Śląskiego stale przybywa nowoczesnego i energooszczędnego oświetlenia. Miasto aktualnie szuka projektantów, którzy wykonają projekt oświetlenia przy ulicach Leśnej, Polnej, Adama Dzika, Rogowskiej. To kolejna inwestycja, której celem będzie poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.

Sportowe podsumowanie ostatnich dni

Wodzisławskie kluby sportowe regularnie przysyłają nam relacje ze swoich zmagań i zaproszenia do udziału w kolejnych turniejach, zawodach czy maratonach. Postanowiliśmy podsumować ostatnie wydarzenia o randze regionalnej i krajowej, w których - często z wielkimi sukcesami - brały udział osoby reprezentujące nasze miasto.

Korzystaj ze zwolnień z podatków

Mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego korzystają z pomocy m.in. w postaci zwolnień z podatku od nieruchomości. Zwolnienia te określają uchwały Rady Miejskiej. Na końcówkę roku planowane jest przyjęcie uchwał dotyczących kontynuacji pakietu zwolnień dla wodzisławian w kolejnych latach, być może w nieco zmodyfikowanej formie niż obecnie.