Aktualności

Zgłoś Twój projekt do WBO 2020

Pół miliona będzie do podziału w ramach Wodzisławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. Do 8 listopada br. mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego mogą zgłaszać swoje projekty. Kto może zgłaszać pomysły i w jaki sposób? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej.

CodeWeek 2019, czyli spotkanie z robotem w SP 5

Uczniowie klasy Ib Szkoły Podstawowej nr 5 rozpoczęli swoją przygodę z kodowaniem. Wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania, czyli inicjatywie promującej programowanie i umiejętności cyfrowe.

Pasowanie na ucznia w ZSP 6

Każde dziecko, rozpoczynając naukę w pierwszej klasie naszej szkoły, z wielką niecierpliwością czeka na moment, gdy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Te uroczyste chwile poprzedzają przygotowania - uczniowie poznają swoją szkołę, kolegów, swoje prawa oraz obowiązki. Wspólnie z wychowawcą przygotowują również całą uroczystość. Tego dnia zdają swój pierwszy szkolny egzamin.

Nowy odcinek "Dzieje się Wodzisław"

W najnowszym miejskim programie informacyjnym "Dzieje się Wodzisław" usłyszycie m.in. relacje z wydarzenia "Biathlon dla każdego", zaproszenie do udziału w "Muzykonie", o programie „Czyste powietrze dla miasta Wodzisławia Śląskiego na lata 2019-2022".

Muzykon z Hanną Dys

W niedzielę, 20 października odbędzie się kolejny koncert w ramach 12. edycji Wodzisławskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej "Muzykon". Przed wodzisławską publicznością zaprezentuje się Hanna Dys.

NGO'S: zgłoś kandydaturę do komisji WBO 2020

Zapraszamy przedstawicieli wodzisławskich organizacji pozarządowych do składania kandydatur do udziału w komisji opiniującej. Komisja zajmować się będzie oceną merytoryczną projektów zgłaszanych do Wodzisławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok.