Aktualności

Zimowe utrzymanie dróg - do kogo dzwonić?

Od kilku dni obserwujemy znaczne pogorszenie pogody. Opady śniegu oraz coraz niższa temperatura mogą powodować zagrożenie na drodze. Poniżej znajdziecie między innymi listę telefonów, pod którymi można zgłaszać problemy związane z zimowym utrzymaniem dróg.

Wiemy, kto zrealizuje zadania w zakresie ochrony zdrowia

Wodzisławskie Stowarzyszenie Amazonek i Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku zajmą się realizacją zadań w zakresie ochrony i promocji zdrowia, w tym działalności leczniczej w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej.

Strefa na Olszynach rośnie w siłę

Wodzisław Śląski to miasto, w którym warto inwestować. Wiedzą o tym m.in. firmy, które na miejsce swojego rozwoju wybrały tereny na wodzisławskich Olszynach. Mowa o zakładach Eko-Okna, InPost i KNS.

Premiera „Królowej Śniegu" na deskach WCK

Długo wyczekiwana premiera przepięknego, bajkowego spektaklu dla dzieci i młodzieży już w marcu odbędzie się w Wodzisławskim Centrum Kultury. Na to niezapomniane widowisko w wykonaniu znakomitego Teatru Szydło zapraszamy już w niedzielę, 17 marca o godz. 16:00.

To oni będą upowszechniać sport i rekreację w naszym mieście

Na początku roku prezydent miasta Mieczysław Kieca ogłosił konkurs ofert w sprawie otwartego konkursu ofert na wspieranie zadań publicznych miasta w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2024 r. Wiemy, kto zajmie się realizacją zadań w tym zakresie.

O czym rozmawiano podczas spotkania w Zawadzie?

21 lutego odbyło się siódme z dziewięciu zaplanowanych spotkań prezydenta Mieczysława Kiecy z wodzisławianami. Mieszkańcy pytali m.in. o remonty dróg, lokalne zabytki. Celem spotkania było m.in. uzyskanie przez prezydenta wiedzy nt. potrzeb i problemów mieszkańców dzielnicy Zawada, poznanie wniosków i inicjatyw.

Naucz bronić się sama! Weź udział w warsztatach samoobrony

Chcesz nauczyć się podstaw samoobrony? Czuć się pewnie w sytuacji, gdy musiałabyś stanąć w swojej obronie? A może dowiedzieć się, jak wprost stawiać granice? Komenda Powiatowa Policji wraz z miastem Wodzisławiem Śląskim zapraszają wszystkie kobiety na warsztaty samoobrony, które odbędą się na dzień przed Dniem Kobiet, 7 marca br. o godz. 18:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Wodzisławiu Śląskim.