Aktualności

Weekendowe kalendarium wydarzeń w mieście

Przed weekendowym wypoczynkiem w naszym mieście warto zapoznać się z aktualną ofertą kulturalną. Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na najbliższe dni, przygotowaliśmy zestawienie imprez i wydarzeń organizowanych w Wodzisławiu Śląskim.

Ważna informacja nt. jutrzejszego Pikniku Rodzinnego

W związku z organizacją Pikniku Rodzinnego z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego w sobotę, 27 maja br. nieczynna będzie wypożyczalnia sprzętu na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Ponadto na czas trwania wydarzenia ze względów bezpieczeństwa, prosimy o niekorzystanie ze ścieżek rowerowych we wspomnianej lokalizacji.

Koncert Chóru Jadwiga w Bazylice w Pszowie

20 maja br. w pszowskiej Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny wystąpił Mieszany Chór Jadwiga zrzeszonych w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w Wodzisławskim Centrum Kultury. Grupa zaprezentowała zgromadzonym wiernym repertuar pieśni maryjnych.

Co słychać na największym miejskim placu budowy?

Kompleksowa modernizacja Ośrodka Rekreacyjnego „Balaton” trwa. Jest to największa prowadzona obecnie inwestycja oraz największy miejskiej plac budowy. Wykonano już m.in. wiatroizolację w magazynie sprzętu pływackiego oraz fundamenty pod pomost. Przypominamy, że ta inwestycja jest możliwa dzięki 12,8 mln zł, jakie miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Polski Ład. To 100 proc. kwoty, o którą wnioskowaliśmy.

5. Gala Akrobreak w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na Jubileuszową Galę Akrobreak z okazji 5-lecia zespołu. Wydarzenie odbędzie się w środę, 21 czerwca o godz. 18:30. Podczas imprezy zaprezentują się członkowie sekcji akrobatyki tanecznej pn. Akrobreak działającej w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego w WCK.

Warsztaty kulinarne dla seniorów

Seniorze, jesteś smakoszem? Lubisz gotować? A może piec? Chcesz wspólnie z innymi seniorami przygotować smaczny poczęstunek? Nie masz jeszcze planów na nadchodzący czwartek, a chętnie spędziłbyś ten czas w ciekawy sposób? Przyjdź dziś tj. 25 czerwca o godz. 11:00 na wodzisławski Dworzec Kolejowy (ul. Rybnicka 2A). Wraz z innymi seniorami przygotujesz chleb oraz zdrowe wiosenne sałatki.

Maska spotkania z kulturą. Edukacja. Integracja

Od 24 do 31 maja br. zaplanowano szereg imprez związanych a kulturą w szerokim tego słowa znaczeniu. „MASKA: Spotkania z kulturą - edukacja, integracja”. Podczas kilku dni trwania imprezy w wodzisławskich instytucjach kultury na uczestników czeka spora dawka niezapomnianych przeżyć kulturalnych. Poniżej przedstawiamy plakat informujący o wszystkich wydarzeniach MASKI.