UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Aktualności

Festiwal Kolorów na Trzech Wzgórzach

Już w najbliższą niedzielę Rodzinny Park Rozrywki "Trzy Wzgórza" wypełnią kolory, radość i muzyka. Zgłodniali będą mogli skorzystać ze strefy food trucków. Wszystko to w ramach wydarzenia pn. "Holi Święto Kolorów", które rozpocznie się o godzinie 14:00.

Przed nami kolejny Ekobazar

Co sobotę w Wodzisławiu Śląskim, w miesiącach wiosenno-letnio-jesiennych, można wziąć udział w "Wodzisławskim Ekobazarze". Lokalne i ekologiczne produkty można nabyć od godziny 9:00. Godzina zakończenia jest zależna od wystawców.

Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Posiadasz Kartę Dużej Rodziny? Od 9 czerwca br., niezależnie od tego, czy do tej pory miałeś ją w wersji tradycyjnej czy elektronicznej – możesz z niej korzystać dzięki aplikacji mObywatel. Szczegóły znajdziesz w artykule.

Spędź sobotni wieczór z AS Top Team

Akademia Sportowa Top Team organizuje sportowy happening pod hasłem „Akademia dla wszystkich”. Wydarzenie odbędzie się 12 czerwca 2021 roku o godzinie 20:00 na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza".

Rząd luzuje obostrzenia epidemiczne na wakacje

Już od 13 czerwca Rząd wprowadza łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. Zmiany umożliwią sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach oraz w innych instytucjach kultury i rozrywki. Od 26 czerwca zwiększone zostają także limity – więcej widzów w kinach i teatrach oraz otwarcie dyskotek. Więcej osób będzie mogło przebywać w hotelach, restauracjach i na siłowniach. Zasady będą obowiązywać do końca wakacji, z możliwością modyfikacji.

Wymiana źródeł ciepła. Przedłużenie naboru do 18 czerwca

Z każdej strony słychać apele o wymianę kopciuchów na nowoczesne źródła ogrzewania. W tym pomaga m.in. miasto, oferując dofinansowania. Wodzisławski magistrat zachęca do udziału w kolejny programie, który daje możliwość dofinansowania ze środków zewnętrznych - „Wymiana źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych na terenie miasta Wodzisławia Śląskiego”. Nabór wniosków został przedłużony do 18 czerwca.