Aktualności

Artystyczne ferie w WCK dobiegły końca

Pora na krótkie podsumowanie tego, co działo się w ramach akcji „Zima w mieście - Leśne opowieści". Warsztaty plastyczne, baliki, projekcje filmowe i inne atrakcje miały miejsce w WCK w okresie od 16 do 29 stycznia.

Zgłoś swojego kandydata do Złotego Wawrzyna

10 sierpnia przypada dzień świętego Wawrzyńca - diakona, męczennika i patrona Wodzisławia Śląskiego. Obchodom święta towarzyszy wręczenie nagrody Złotego Wawrzyna. Kto zostanie laureatem tegorocznej statuetki? Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja br.

Złóż wniosek o preferencyjny zakup paliwa stałego

Miasto również w 2023 roku przystąpiło do samodzielnego zakupu preferencyjnego paliwa stałego. Trudna sytuacja, w jakiej znaleźli się mieszkańcy polskich miast, doprowadziła do wdrożenia wspomnianych ustaleń. W wodzisławskim Urzędzie Miasta można ponownie składać wnioski do 15 kwietnia 2023 r.

Świąteczny koncert w SP10

W czwartek, 12 stycznia, w Szkole Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka w Wodzisławiu Śląskim odbył się świąteczny koncert przygotowany przez uczniów i nauczycieli szkoły. Dzieci wprowadziły licznie zebraną publiczność w wyjątkowy nastrój, grając i śpiewając kolędy oraz pastorałki przy akompaniamencie muzyki.

5 nagród w konkursie powiatowym SLEEVEFACE dla SP28

Pod koniec grudnia w Bibliotece Miejskiej rozstrzygnięto VII edycję Powiatowego Konkursu Czytelniczo-Plastycznego Ubierz się w książkę. Konkurs zorganizowany został przez II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera i Liceum Plastyczne oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Rekrutacja do szkół podstawowych

W środę, 8 marca o godz. 8:00 startuje nabór do wodzisławskich szkół podstawowych. Potrwa on do 22 marca, do godz. 15:00. Nabór będzie realizowany przy pomocy systemu elektronicznego oraz dotyczyć będzie przyjęć do szkół podstawowych, klas sportowych oraz oddziałów dwujęzycznych.

Bezpłatne badania mammograficzne w mieście

Jak informuje powiat wodzisławski w środę, 8 lutego Panie w wieku 50 do 69 lat mogą skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego, finansowanego przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.