UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Aktualizacja: 10-11 zamknięcie odcinka ul. Jastrzębskiej

Kierownik robót Mariusz Mrowiec potwierdził, że nie tylko 10 czerwca, ale i 11 czerwca, wystąpią utrudnienia na ulicy Jastrzębskiej. Ma to związek z planowanym wykonaniem warstwy ścieralnej.

10 czerwca

  • od godziny 6:00 planowane jest wykonanie warstwy ścieralnej na odcinku od skrzyżowania DW 933 z ulicą Łużycką do skrzyżowania DW 933 z ulicą Czarneckiego, włącznie z tarczą skrzyżowania z ulicą Czarneckiego w Wodzisławiu Śląskim.

11 czerwca

  • od godziny 6:00 planowane jest wykonanie warstwy ścieralnej na odcinku od skrzyżowania DW 933 z ulicą Czarneckiego do skrzyżowania z ulicą św. Wawrzyńca.

Zgodnie z wcześniejszą informacją, 10 czerwca z ruchu zostanie wyłączony odcinek od ulicy Łużyckiej do ulicy Czarneckiego (dojazd do ulicy Łużyckiej od DK78 - bez utrudnień). Z kolei dzień później, tj. 11 czerwca, z ruchu zostanie wyłączony odcinek od ulicy Czarneckiego do ulicy św. Wawrzyńca (skrzyżowania z ulicą Czarneckiego i św. Wawrzyńca będą dostępne dla ruchu publicznego).

Alternatywny objazd dla zamkniętych odcinków na trasie Wodzisław Śląski-Jastrzębie-Zdrój możliwy będzie przez ulice Witosa-Bogumińską-Mszańską-Turską- św. Wawrzyńca-DW 933 w Mszanie.

Dojazd do posesji na zamkniętych odcinkach możliwy będzie po około 2 godzinach od zakończenia układania warstwy ścieralnej na danym fragmencie robót. Kierowanie ruchem w trakcie wykonywania prac realizowane będzie w trybie ręcznym poprzez oznakowanych pracowników.

O inwestycji

Remont DW 933 w Wodzisławiu Śląskim to jedna z bardziej oczekiwanych inwestycji drogowych. Drogą tą, jako drogą wojewódzką, zajmuje się Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Po pięciu latach starań m.in. miasta we wrześniu 2019 r. remont ulicy Jastrzębskiej stał się faktem. - To droga o szczególnie ważnym znaczeniu dla Wodzisławia Śląskiego. To jedna z najważniejszych tras wylotowych z miasta. Komunikuje ona miasto z wjazdem na autostradę A1 oraz z sąsiednimi gminami. Jest główną drogą prowadzącą z naszego miasta do Jastrzębia-Zdroju. Jej stan był jednak nie do przyjęcia. Cieszę się, że dzięki naszym wieloletnim apelom w województwie właśnie się to zmienia. Wszyscy czekamy na zakończenie tej inwestycji - mówił na początku remontu prezydent Mieczysław Kieca.

O tym, co dzieje się na ul. Jastrzębskiej, na bieżąco informujemy między innymi na stronie www.wodzislaw-slaski.pl [otwiera się w nowym oknie].i fanpage'u miasta w portalu Facebook [otwiera się w nowym oknie]. Szczegółowe informacje dotyczące postępu prac i występujących utrudnieniach na DW 933 można znaleźć na stronie internetowej www.przebudowa-dw933.pl [otwiera się w nowym oknie].