UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Akcja charytatywna dla Lilianki

17 marca w salkach parafialnych przy kościele św. Marii Magdaleny w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się akcja charytatywna na rzecz Lilianki Sówki. Cały dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na operację biodra wodzisławianki.

Lilianka urodziła się w 35. tygodniu jako wcześniak. Będąc jeszcze w płodzie, przeszła operację zamknięcia przepukliny oponowo-rdzeniowej. Po urodzeniu stwierdzono u niej porażenie kończyn dolnych. Dziewczynka przeszła operację założenia zastawki, która po roku została wymieniona z powodu dysfunkcji. Wodzisławianka od zeszłego roku leczy się w niemieckiej Klinice Schon w Vogtareuth, gdzie podjęto decyzję o konieczności przeprowadzenia operacjii lewego bioderka. Koszt badań, operacji i opieki pielęgniarskiej został oszacowany na 82 tys zł.

17 marca, w niedzielę, w godzinach od 08:00 do 18:00 w salkach parafialnych, znajdujących się przy kościele św. Marii Magdaleny w Radlinie II, odbędzie się kiermasz charytatywny pn. "Zaczytanki dla Lilianki". W trakcie wydarzenia będzie można zakupić książki, którymi wcześniej podzielili się darczyńcy. Będzie także możliwość zakupienia domowego ciasta, które przygotują ochotnicy. O każdej pełniej godzinie odbędzie się wspólne czytanie bajek dla dzieci. Na najmłodszych czekają liczne niespodzianki. Cały dochód z akcji zostanie przekazany na operację bioderka Lilianki.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia (kliknij tutaj).