UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

760lat

Prezydent ogłasza konkurs na najpiękniejszą pisankę

Tegoroczna Wielkanoc przypada 16 kwietnia. Z okazji zbliżających się świąt prezydent miasta Mieczysław Kieca, podobnie jak w roku ubiegłym, zaprasza mieszkańców do udziału w konkursie na najpiękniejszą pisankę.

PP nr 14 dołączyło do akcji #760kgNA760lat

Wodzisławskie przedszkola chętnie angażują się w jubileuszową zbiórkę #760kgNA760lat. Ostatnio do akcji dołączyły - wspomagane przez wychowawców i rodziców - maluchy z Przedszkola Publicznego nr 14 w Zawadzie. Przedszkolakom udało się zgromadzić 42 kg karmy. Z nimi też #tworzyMYwodzisław!

Nowy odcinek Dzieje się Wodzisław

Kolejny odcinek Dzieje się Wodzisław poświęciliśmy Błękitnej Wstędze Balatonu, pewnemu ciekawemu eksponatowi w wodzisławskim Muzeum oraz otwarciu nowego sezonu i wypożyczalni sprzętu w Rodzinnym Parku Rozrywki.

#tworzyMYwodzislaw: o. Damian Cichy

25 lat spędził na misjach, choć z nostalgią w głosie wspomina swoje rodzinne miasto, jakim jest Wodzisław Śląski. Ojciec Damian Cichy to absolwent Szkoły Podstawowej nr 3. – Chodziłem do szkoły piechotą z okolic tak zwanego Sakandrzoka. Kiedy przyszedł czas wyboru dalszej ścieżki edukacji, zastanawiałem się, na co się zdecydować.

1 kwietnia Wodzisławski Dzień Fitness

W marcu na billboardach usytuowanych w różnych częściach miasta znalazło się zaproszenie na Wodzisławski Dzień Fitness - imprezę sportową nie tylko dla kobiet, która już 1 kwietnia odbędzie się w Zespole Szkół nr 3.

#tworzyMYwodzisław: nagroda dla 760. klientki WCK

W roku, w którym Wodzisław Śląski i wodzisławianie obchodzą 760-lecie istnienia miasta, w sposób szczególny traktujemy symboliczną liczbę jubileuszową - 760. M.in. dlatego postanowiliśmy nagrodzić kolejną osobę. Tym razem specjalna nagroda powędrowała do Jolanty Szymańskiej - 760. w tym roku klientki, korzystającej z oferty kulturalnej Wodzisławskiego Centrum Kultury. Z nią także tworzyMYwodzisław!

#tworzyMYwodzisław: Bożena Pluta

Pasjonatka historii pod każdą postacią. Pielęgnuje szczególnie pamięć o lokalnym środowisku. Swoją miłością do kultywowania tradycji z powodzeniem dzieli się z innymi. W tym tygodniu w cyklu #tworzyMYwodzisław prezentujemy Bożenę Plutę - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1.

PP nr 1: stokrotki na powitanie wiosny

2017 to rok wyjątkowy dla Wodzisławia Śląskiego. Nasze miasto obchodzi w tym roku jubileusz 760-lecia lokacji. Nikogo więc nie zdziwi fakt, że Publiczne Przedszkole nr 1 przyłączyło się do świętowania tego ważnego wydarzenia.