UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

760lat

#tworzyMYwodzisław: Stanisława Wojtyna

Jej obrazy przedstawiają świat pełen niedomówień, z pogranicza fantazji i realizmu. Łączy dwie pasje z artystyczną wrażliwością. Ma na swoim koncie wiele wystaw i każda była dla niej ważna. Za działalność otrzymała wiele wyróżnień i odznaczeń. Mowa o malarce Stanisławie Wojtynie, której postać przypominamy w ramach jubileuszowego cyklu #tworzyMywodzisław.

Przegląd Maska 2017 za nami

Znamy wyniki tegorocznych zmagań w ramach Wiosennych Konfrontacji Artystycznych Maska 2017. Przez dwa dni na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury zaprezentowali się uczniowie miejskich szkół podstawowych i gimnazjów.

Wyniki I miejskiego konkursu programowania w języku Scratch

25 kwietnia w Gimnazjum nr 2 odbył się I miejski konkurs programowania w języku Scratch z zastosowaniem układu Arduino Uno. Konkurs był podsumowaniem pierwszego roku wdrażania innowacji pedagogicznej, która jest realizowana we wszystkich szkołach podstawowych w ramach Strategii Rozwoju Oświaty w Wodzisławiu Śląskim. Nauka programowania odbywa się pod patronatem Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz we współpracy z firmami POL-EKO-APARATURA i PREVAC.

Tak strażacy z Kokoszyc świętowali 105-lecie OSP

Ten dzień należał w szczególności do strażaków-ochotników z wodzisławskich Kokoszyc. W sobotę, 6 maja razem z OSP Kokoszyce świętowaliśmy 105-lecie istnienia jednostki, Miejski Dzień Strażaka i Dzień Bezpieczeństwa. Wydarzenia zostały zorganizowane pod szyldem 760-lecia miasta.

Uczniowie ZSP nr 4 posadzili 70 jubileuszowych drzew

Przy budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 pojawiły się nowe nasadzenia. Stało się to za sprawą uczniów placówki, którzy w ostatni piątek kwietnia, pomimo niekorzystnej aury, uczestniczyli w sadzeniu 70 z 760 jubileuszowych drzew. Tym samym włączyli się oni w obchody 760-lecia Wodzisławia Śląskiego.

#tworzyMYwodzisław: Kazimierz Piechaczek

Kazimierz Piechaczek to pasjonat historii regionu i organizator corocznych pikników historyczno-militarnych. W tym roku impreza odbyła się już po raz siódmy, co jest dowodem na to, że swoją pasją skutecznie zaraża innych. Zapraszamy do przeczytania artykułu o bohaterze kolejnej odsłony naszego cyklu o wyjątkowych mieszkańcach - #tworzyMYwodzisław.

Strażacy z Kokoszyc zapraszają na Dzień Bezpieczeństwa

Dzień Bezpieczeństwa, a także Miejski Dzień Strażaka i jubileusz 105-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kokoszycach - to wszystko na sobotę, 6 maja zaplanowali wodzisławscy strażacy-ochotnicy. Wydarzeniom, które zostaną zorganizowane pod szyldem 760-lecia miasta, będzie patronował prezydent Mieczysław Kieca.

#DziejeSięWodzisław, czyli filmowe podsumowanie ostatnich dni

W nowym odcinku Dzieje się Wodzisław mówimy m.in. o Gali Tanecznej MIX 2017, która zgromadziła w naszym mieście ok. 1200 tancerzy z całej Polski, kolejnej akcji jubileuszowej, czyli #760drzewNA760lat oraz zorganizowanej z okazji 760-lecia Wodzisławia Śląskiego wystawie prac konkursowych i dyplomowych uczniów Liceum Plastycznego.