UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

760lat

#tworzyMYwodzisław: Kamil Witaszak

– Wodzisław Śląski to miasto, w którym się wychowałem. I każde miejsce przypomina o tym, że SWD to rodowód, którego nie należy się wstydzić – mówi Kamil Witaszak, aktor, człowiek wielu pasji. Jak rozwijała się jego kariera, gdzie szukał inspiracji? Przeczytajcie sami. To kolejna postać, którą prezentujemy w ramach cyklu #tworzyMYwodzisław.

#tworzyMYwodzisław: Ewelina Sokół-Galwas

Zamiłowanie do tradycji, propagowanie rodzimej kultury i pielęgnowanie jej to wartości szczególnie bliskie Ewelinie Sokół-Galwas, która może pochwalić się tytułem Ślązaczki Roku. To bohaterka kolejnej odsłony jubileuszowego cyklu o wyjątkowych wodzisławianach - #tworzyMYwodzisław.

760 festiwalowych smyczy na 760-lecie miasta

760 - tyle jubileuszowych smyczy rozdamy przy okazji 14. edycji Najcieplejsze Miejsce na Ziemi - Reggae Festiwal. Festiwalowe upominki trafią do bawiących się na stadionie miejskim wodzisławian i gości - uczestników największej w Polsce bezpłatnej imprezy reggae.

#tworzyMYwodzisław: Robert Roszak

Podróże kształcą, ale też kosztują. Pragnąc połączyć przyjemne z pożytecznym, Robert Roszak postanowił pracować w miejscach, które zawsze chciał zwiedzić. Zaczął od USA. Obecnie jest w Nowej Zelandii lub jak kto woli – na końcu świata. Twierdzi, że chodzi do góry nogami, bo czasowa różnica między naszymi krajami to 12 godzin. Więc gdy kończy pełen wrażeń dzień, w Polsce dopiero wstaje słońce. Zapraszamy do przeczytania artykułu o kolejnym bohaterze jubileuszowego cyklu #tworzyMYwodzisław.

Dzieje się Wodzisław - zobacz nowy odcinek

Polsko-Czeski Puchar BMX Racing na "Trzech Wzgórzach", jubileuszowy numizmat i zaproszenie na 14. edycję Najcieplejsze Miejsce na Ziemi - Reggae Festiwal... Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka Dzieje się Wodzisław.

#tworzyMYwodzisław: Ewa Mrukwa-Kominek

10 sierpnia przypada dzień świętego Wawrzyńca - diakona, męczennika i patrona Wodzisławia Śląskiego. Obchodom święta w naszym mieście rokrocznie towarzyszy wręczenie prestiżowej wodzisławskiej nagrody - Złotego Wawrzyna. W zeszłym roku wyróżniona została prof. dr hab. n. med. Ewa Mrukwa-Kominek. To właśnie ona jest bohaterką naszego jubileuszowego cyklu #tworzyMYwodzisław w tym tygodniu.

#tworzyMYwodzisław: ojciec Arkadiusz Sosna

Tu się urodził, wychował, uczył. W Wodzisławiu Śląskim, a dokładniej w dzielnicy Radlin II, mieszkał aż do wyjazdu na studia. Czas ten na zawsze pozostawi w sercu Ojca Arkadiusza Sosny, bohatera cyklu #760lat #tworzyMYwodzisław, miłe wspomnienia.

#tworzyMYwodzisław: Halina Socha

Pisanie to jej pasja. Już w szkole prowadziła dzienniki, pisała pamiętniki i miała zawsze najdłuższe wypracowania. To był świetny warsztat. Zdała sobie z tego sprawę dwa lata temu, kiedy wydała pierwszą książkę, która, jak mawia żartobliwie, jej się przyśniła. - Marzenie, które programujemy sobie codziennie, w jakimś momencie życia się krystalizuje. Mi się wyśniło – mówi Halina Socha, czyli bohaterka kolejnej odsłony jubileuszowego cyklu #tworzyMYwodzisław.