UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

760lat

#760minutBOKSUna760lat - razem ustanówmy rekord Polski

14 października w Wodzisławiu Śląskim spróbujemy ustanowić bokserski rekord Polski w najdłuższym grupowym uderzaniu w worek bokserski. Cel? #760minutBOKSUna760lat. Do udziału w jubileuszowej próbie, w której uczestniczyć będą też goście specjalni, m.in. Mistrzyni Świata WBO 2017 Ewa "Kleo" Brodnicka, zapraszamy wszystkich mieszkańców.

#tworzyMYwodzisław: Oliwia Mutwil

Rymować zaczęła już w podstawówce. Szybko jej talent zauważyły koleżanki, które prosiły ją o wiersze dedykowane najbliższym. Zapotrzebowanie na jej twórczość zaczęły też zgłaszać nieznane jej osoby. Oliwia Mutwil postanowiła wykorzystać zainteresowanie w tej dziedzinie. Tak powstała strona „Rymem pisane”. Kolejny artykuł z jubileuszowego cyklu #tworzyMYwodzisław jest właśnie o niej.

#tworzyMYwodzisław: Hanna Goszyc-Góreczna

Pisanie od zawsze było jej pasją. Ostatni tomik poetycki był ziszczeniem jej marzeń. Wydała go głównie dla siebie i w większości rozdała. I choć przez kilka ostatnich lat jej poetycka aktywność nie była już taka jak kiedyś, Hanna Goszyc-Góreczna deklaruje, że właśnie to jej w duszy gra. Zapraszamy do przeczytania artykułu o kolejnej bohaterce jubileuszowego cyklu #tworzyMYwodzisław.

#tworzyMYwodzisław: Paulina Plizga

Znana jest w Paryżu, Tokio czy Nowym Jorku. Osoby, które interesują się modą, z pewnością wiedzą, kim jest Paulina Plizga. To kolejna bohaterka naszego cyklu #760lat#tworzyMYwodzisław.

Insygnia miejskie uwolnione - o co chodzi?

Na wniosek prezydenta miasta Mieczysława Kiecy i za zgodą Rady Miejskiej przyjęta została nowa uchwała ws. zasad używania herbu, flagi i hejnału miasta. Tym samym przestała obowiązywać uchwała z grudnia 2009 r. Symboliczne jest, że zakładająca tzw. "uwolnienie" insygniów miejskich zmiana została dokonana w roku, w którym obchodzimy jubileusz 760-lecia istnienia Wodzisławia Śląskiego.

#tworzyMYwodzisław: Martyna Kliszewska

Swoje życie mocno związała ze sztuką. Jej działania nakierowane są też na pomoc dla innych. Widok wzruszonych widzów daje poczucie spełnienia. Choć od lat mieszka w Warszawie, z przyjemnością wraca w rodzinne strony. Mowa o Martynie Kliszewskiej - aktorce, malarce, która jest kolejną bohaterką cyklu #760lat #tworzyMYwodzisław . Czym się inspiruje, co daje jej satysfakcję, jak wspomina Wodzisław Śląski? O tym Martyna Kliszewska opowiada poniżej.

#tworzyMYwodzisław: Wiesława Kiermaszek-Lamla

Osoba wrażliwa, o otwartym sercu – te słowa definiują jej postawę. Od lat aktywnie angażuje się w sprawy społeczne, w których szczególne miejsce zajmują działania na rzecz najmłodszych. Ma na swoim koncie wiele odznaczeń, ale za najważniejsze uważa uśmiech drugiej osoby. O kim mowa? O tegorocznej laureatce prestiżowej nagrody „Złotego Wawrzyna” – Wiesławie Kiermaszek-Lamli.