UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

760lat

Podsumowaliśmy jubileusz naszego miasta

Wyjątkowy, wzruszający, radosny - taki był koncert #tworzyMYwodzisław, czyli uroczyste wydarzenie będące podsumowaniem kilkunastu miesięcy obchodów jubileuszu 760-lecia Wodzisławia Śląskiego. Koncert odbył się 11 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury.

#tworzyMYwodzisław: Rafał Karwot

Rafał Karwot wraz z zespołem Tabu jest współtwórcą Festiwalu Reggae Najcieplejsze Miejsce na Ziemi. Zaczynali 14 lat temu w Gorzycach. Dziś impreza jest rozpoznawalną marką na festiwalowej mapie Polski, a tym samym świetnie promuje Wodzisław Śląski.

Obchody Święta Niepodległości w Wodzisławiu Śląskim

11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Po 123 latach zniewolenia nasz kraj powrócił na polityczną mapę Europy. Jak co roku, w dniu odzyskania niepodległości odbędą się miejskie obchody upamiętniające ten czas.

#tworzyMYwodzisław: Andrzej Paczkowski

Wybrał Pragę, choć sercem wciąż jest w rodzinnym Wodzisławiu Śląskim. Może właśnie ta tęsknota sprawiła, że fabuła kilku jego powieści toczy się w naszym mieście. Andrzej Paczkowski, autor wielu książek i opowiadań, w wieku dziewięciu lat postanowił, że zostanie pisarzem. Jego postanowienie ziściło się 20 lat później.

#tworzyMYwodzisław: Iwona Witaszak

- W mojej rodzinie wszyscy byli fryzjerami: rodzice, siostra, brat, tylko nie ja. Mój ojciec chciał, bym spełniła jego marzenie, które przerwała mu wojna, czyli grała na skrzypcach. Skończyłam szkołę muzyczną i zaczęłam pracę w Ognisku Muzycznym, a w przedszkolach prowadziłam rytmikę – wspomina Iwona Witaszak, bohaterka cyklu #tworzyMYwodzisław.

Wodzisławianie pobili dwa jubileuszowe rekordy

Sobota w Wodzisławiu Śląskim okazała się rekordowa. Dwie różne grupy mieszkańców. Dwie ciekawe imprezy. Jeden wspólny cel. Uczczenie w wyjątkowy sposób jubileuszu 760-lecia miasta. Zawodnicy KSW Boxing Odra ustanowili rekord Polski w najdłuższym grupowym uderzaniu w worek bokserski, a wodzisławscy seniorzy z WUTW z kijkami do nordic walking przeszli w sumie ponad 760 km.

Mistrzyni Świata WBO 2017 przyjedzie do naszego miasta

14 października w Wodzisławiu Śląskim spróbujemy ustanowić bokserski rekord Polski w najdłuższym grupowym uderzaniu w worek bokserski. Cel? #760minutBOKSUna760lat. Do udziału w jubileuszowej próbie, w której uczestniczyć będą też goście specjalni, m.in. Mistrzyni Świata WBO 2017 Ewa "Kleo" Brodnicka, zapraszamy wszystkich mieszkańców.

760 km nordic walking seniorów na 760-lecie miasta

Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza osoby powyżej 50. roku życia do udziału w sportowej imprezie "760 km nordic walking seniorów na 760-lecie Wodzisławia Śląskiego". Jubileuszowe zmagania odbędą się w sobotę, 14 października Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza". Start o godz. 10:00.