UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

760lat

Wspólna wigilia z mieszkańcami - weź udział

Już po raz jedenasty w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się wspólna wigilia władz miasta z mieszkańcami. To kolejne wydarzenie w ramach tegorocznego Wodzisławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Wszystkich wodzisławian zapraszamy na rynek w tę niedzielę, 17 grudnia, o godz. 19:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

#tworzyMYwodzisław: Joanna Lubańska

Z uporem poprawia każdego, kto mówi, że dyryguje w zespole. Sama siebie określa żartobliwie pokazywaczem, bo twierdzi, że dyrygentem można nazwać tylko osobę wykształconą w tym kierunku. Ten, kto Kokoszyczanki już widział, wie, że Joanna Lubańska, bohaterka cyklu #tworzyMYwodzisław, jest pokazywaczem perfekcjonistą.

#tworzyMYwodzisław: Martyna Suchanek

Marzy o własnej fundacji. Na tę chwilę robi wiele, by po pierwsze wesprzeć osoby, które tego potrzebują, po drugie - zmobilizować nas do pomagania. Martyna Suchanek to kolejna postać, którą prezentujemy w ramach cyklu #tworzyMYwodzisław.

#tworzyMYwodzisław: Dominik Malirz

Kiedy Dominik Malirz, bohater cyklu #tworzyMYwodzisław był kilkuletnim chłopcem, obserwował z punktu widokowego w Austrii wspinających się alpinistów. Ten widok utkwił mu w pamięci. Do dziś, kiedy wdrapuje się na górskie szczyty, ma nadzieję, że jego również ktoś obserwuje, a tym samym jego osoba może być inspiracją do podjęcia przygody z alpinizmem. Największej przygody jego życia.

760 spełnionych marzeń na 760-lecie miasta - weź udział

Z okazji jubileuszu 760-lecia Wodzisławia Śląskiego wodzisławianka Klaudia Szubert postanowiła zorganizować akcję „760 spełnionych marzeń na 760-lecie miasta”. W związku z tym Klaudia napisała do kilkunastu domów dziecka. W odpowiedzi otrzymała od ich podopiecznych listę życzeń do Świętego Mikołaja. Zachęcamy wszystkich do wsparcia tej inicjatywy.

#tworzyMYwodzisław: Patryk Błasik

Patryk Błasik - wodzisławianin, policjant, prezes Klubu Sportów Walki Boxing Odra, społecznik. To właśnie on został kolejnym bohaterem naszego jubileuszowego cyklu #tworzyMYwodzisław.

Za nami obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 1918 r. Polska odzyskała niepodległość. Po 123 latach zniewolenia nasz kraj powrócił na polityczną mapę Europy. Jak co roku, w naszym mieście odbyły się obchody upamiętniające ten czas.