UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

760lat

Konkurs "Bajka o moim mieście" - sprawdź, kto wygrał

Znamy zwycięzców konkursu literackiego "Bajka o moim mieście", organizowanego z okazji jubileuszu 760-lecia Wodzisławia Śląskiego przez Wydział Edukacji. Podsumowanie zabawy nastąpiło w środę, 22 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.

Jubileuszowa zbiórka: PP nr 6 wsparło akcję

Ponad 1200 - tyle kg karmy udało się do tej pory zebrać w ramach jubileuszowej zbiórki #760kgNA760lat. Ostatnią grupą, która zaangażowała się w akcję, są przedszkolaki z PP nr 6. Maluchy zgromadziły blisko 70 kg karmy! Z nimi też #tworzyMYwodzisław!

Nowy Dzieje się Wodzisław - zobacz odcinek

Kolejny odcinek Dzieje się Wodzisław poświęciliśmy gwiazdom 48. Dni Wodzisławia Śląskiego, rozpoczęciu sezonu artystycznego w Wodzisławskim Centrum Kultury i rewitalizowanemu parkowi miejskiemu.

Zagraniczne gwiazdy na 48. Dniach Wodzisławia Śląskiego

Wielka Brytania i Włochy - artyści pochodzący właśnie z tych państw zaprezentują się na plenerowej scenie 48. Dni Wodzisławia Śląskiego. Do Video, Moniki Lewczuk i Szymona Chodynieckiego dołączają Francesco Napoli, Alexia i Sonique. Gwiazdy z zagranicy na stadionie miejskim przy Bogumińskiej wystąpią trzeciego dnia miejskiego święta, w niedzielę, 11 czerwca.

Przyjdź na koncert zainspirowany wiosną

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Vladislavia” pt. „Wiosna…”. Impreza odbędzie się w sobotę, 25 marca br. o godz. 17:00 w WCK.

#tworzyMYwodzisław: Rezigiusz

Zapraszamy do przeczytania kolejnego artykułu w ramach naszego jubileuszowego cyklu o wyjątkowych wodzisławianach. Tym razem w roli głównej: Remigiusz Wierzgoń, czyli znany nie tylko internetowej społeczności ReZigiusz. Z nim także #tworzyMYwodzisław!

Konkurs na logo historycznej gry miejskiej rozstrzygnięty

Jubileuszowy konkurs na opracowanie znaku graficznego - logo Historycznej Gry Miejskiej "Śladami Minorytów" został rozwiązany. W drugim etapie, prowadzonym za pośrednictwem facebookowej strony miasta, o zwycięstwo konkurowali ze sobą wychowankowie Publicznego Przedszkola nr 16, Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 10.