UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

760lat

Dzień Górnika w ZSP nr 5

Wdzięczność za ciężką i odpowiedzialną pracę okazywali świętującej Górniczej Braci najmłodsi mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego. Uroczyste obchody Dnia Górnika odbyły się m.in. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Radlinie II.

Nowy odcinek Dzieje się Wodzisław

W nowym odcinku Dzieje się Wodzisław zapraszamy do odwiedzenia chaty solnej w Rodzinnym Parku Rozrywki, podsumowujemy jubileuszowy, XX Miejski Festiwal Widowisk Jasełkowych i zakończoną sukcesem akcję "760 spełnionych marzeń na #760lat Wodzisławia Śląskiego".

Dzieje się Wodzisław: podsumowujemy jubileusz

W najnowszym wydaniu Dzieje się Wodzisław podsumowaliśmy cały rok obchodów jubileuszu 760-lecia naszego miasta. Czas pełen niesamowitych wydarzeń. Pracowite kilkanaście miesięcy wypełnione ciekawymi pomysłami, inicjatywami oraz spotkaniami integrującymi różne grupy społeczne i różne pokolenia. Kilkaset dni ważnych przeżyć, pełnych radości, wspólnej zabawy, ale też wielu momentów wzruszeń i dumy.

Jubileuszowa zbiórka: zebraliśmy ponad 1300 kg karmy!

Dzięki karmie przekazanej przez Was na rzecz jubileuszowej zbiórki dla bezdomnych zwierząt z terenu Wodzisławia Śląskiego udało nam się przekazać Stowarzyszeniu Na Rzecz Zwierząt - Koty, Psy i My w sumie ponad 1300 kg paczek i puszek! Tak uczciliśmy ubiegłoroczny jubileusz 760-lecia miasta. Tak #tworzyMYwodzisław!

#tworzyMYwodzisław: Barbara Macharzyńska

Świat niepełnosprawności poznała z zupełnie innej perspektywy. Wie, jak ważne jest umiejętne budowanie relacji z drugim człowiekiem. Tę sztukę ćwiczy nieustannie pukając do ludzkich serc. Mowa o Barbarze Macharzyńskiej, bohaterce cyklu #tworzyMYwodzisław, która przez siedem lat była prezesem stowarzyszenia rodziców osób niepełnosprawnych Razem Raźniej.

Wodzisławscy krwiodawcy włączyli się w jubileusz

Wspaniali wodzisławscy krwiodawcy włączyli się w obchody 760-lecia miasta. Celem osób związanych z Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża była zbiórka minimum 760 litrów cennego płynu. Efekt? Nasi krwiodawcy zebrali w tym roku już blisko 8 tys. litrów krwi, za co podczas grudniowego spotkania w Urzędzie Miasta podziękował im prezydent Mieczysław Kieca.

#tworzyMYwodzisław: Stanisław Drosio

Choć bohater naszego cyklu #tworzyMYwodzisław Stanisław Drosio w Wodzisławiu Śląskim nie działa już tak aktywnie, jak kiedyś, dla miasta zrobił wiele. To jeden z założycieli Jednostki Strzeleckiej 2023 im. 14 Pułku Powstańców Śląskich, której podopiecznych dumnie prezentujących się w mundurach możemy podziwiać podczas obchodów świąt 3 maja i 11 listopada.

#tworzyMYwodzisław z jubilatami: Róża i Piotr Lechowscy

To była miłość od pierwszego wrażenia. I, jak się okazało – silne uczucie, które połączyło Różę i Piotra Lechowskich i pozwoliło im spędzić wspólnie 60 lat życia. Z okazji diamentowych godów życzenia jubilatom złożyli Wojciech Mitko, sekretarz miasta i Mirosława Meisel, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.