760lat

#tworzyMYwodzisław: Hanna Goszyc-Góreczna

Pisanie od zawsze było jej pasją. Ostatni tomik poetycki był ziszczeniem jej marzeń. Wydała go głównie dla siebie i w większości rozdała. I choć przez kilka ostatnich lat jej poetycka aktywność nie była już taka jak kiedyś, Hanna Goszyc-Góreczna deklaruje, że właśnie to jej w duszy gra. Zapraszamy do przeczytania artykułu o kolejnej bohaterce jubileuszowego cyklu #tworzyMYwodzisław.

#tworzyMYwodzisław: Paulina Plizga

Znana jest w Paryżu, Tokio czy Nowym Jorku. Osoby, które interesują się modą, z pewnością wiedzą, kim jest Paulina Plizga. To kolejna bohaterka naszego cyklu #760lat#tworzyMYwodzisław.

Insygnia miejskie uwolnione - o co chodzi?

Na wniosek prezydenta miasta Mieczysława Kiecy i za zgodą Rady Miejskiej przyjęta została nowa uchwała ws. zasad używania herbu, flagi i hejnału miasta. Tym samym przestała obowiązywać uchwała z grudnia 2009 r. Symboliczne jest, że zakładająca tzw. "uwolnienie" insygniów miejskich zmiana została dokonana w roku, w którym obchodzimy jubileusz 760-lecia istnienia Wodzisławia Śląskiego.

#tworzyMYwodzisław: Martyna Kliszewska

Swoje życie mocno związała ze sztuką. Jej działania nakierowane są też na pomoc dla innych. Widok wzruszonych widzów daje poczucie spełnienia. Choć od lat mieszka w Warszawie, z przyjemnością wraca w rodzinne strony. Mowa o Martynie Kliszewskiej - aktorce, malarce, która jest kolejną bohaterką cyklu #760lat #tworzyMYwodzisław . Czym się inspiruje, co daje jej satysfakcję, jak wspomina Wodzisław Śląski? O tym Martyna Kliszewska opowiada poniżej.

#tworzyMYwodzisław: Wiesława Kiermaszek-Lamla

Osoba wrażliwa, o otwartym sercu – te słowa definiują jej postawę. Od lat aktywnie angażuje się w sprawy społeczne, w których szczególne miejsce zajmują działania na rzecz najmłodszych. Ma na swoim koncie wiele odznaczeń, ale za najważniejsze uważa uśmiech drugiej osoby. O kim mowa? O tegorocznej laureatce prestiżowej nagrody „Złotego Wawrzyna” – Wiesławie Kiermaszek-Lamli.

#tworzyMYwodzisław: Kamil Witaszak

– Wodzisław Śląski to miasto, w którym się wychowałem. I każde miejsce przypomina o tym, że SWD to rodowód, którego nie należy się wstydzić – mówi Kamil Witaszak, aktor, człowiek wielu pasji. Jak rozwijała się jego kariera, gdzie szukał inspiracji? Przeczytajcie sami. To kolejna postać, którą prezentujemy w ramach cyklu #tworzyMYwodzisław.

#tworzyMYwodzisław: Ewelina Sokół-Galwas

Zamiłowanie do tradycji, propagowanie rodzimej kultury i pielęgnowanie jej to wartości szczególnie bliskie Ewelinie Sokół-Galwas, która może pochwalić się tytułem Ślązaczki Roku. To bohaterka kolejnej odsłony jubileuszowego cyklu o wyjątkowych wodzisławianach - #tworzyMYwodzisław.