760lat

760 spełnionych marzeń na 760-lecie miasta - weź udział

Z okazji jubileuszu 760-lecia Wodzisławia Śląskiego wodzisławianka Klaudia Szubert postanowiła zorganizować akcję „760 spełnionych marzeń na 760-lecie miasta”. W związku z tym Klaudia napisała do kilkunastu domów dziecka. W odpowiedzi otrzymała od ich podopiecznych listę życzeń do Świętego Mikołaja. Zachęcamy wszystkich do wsparcia tej inicjatywy.

#tworzyMYwodzisław: Patryk Błasik

Patryk Błasik - wodzisławianin, policjant, prezes Klubu Sportów Walki Boxing Odra, społecznik. To właśnie on został kolejnym bohaterem naszego jubileuszowego cyklu #tworzyMYwodzisław.

Za nami obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 1918 r. Polska odzyskała niepodległość. Po 123 latach zniewolenia nasz kraj powrócił na polityczną mapę Europy. Jak co roku, w naszym mieście odbyły się obchody upamiętniające ten czas.

Podsumowaliśmy jubileusz naszego miasta

Wyjątkowy, wzruszający, radosny - taki był koncert #tworzyMYwodzisław, czyli uroczyste wydarzenie będące podsumowaniem kilkunastu miesięcy obchodów jubileuszu 760-lecia Wodzisławia Śląskiego. Koncert odbył się 11 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury.

#tworzyMYwodzisław: Rafał Karwot

Rafał Karwot wraz z zespołem Tabu jest współtwórcą Festiwalu Reggae Najcieplejsze Miejsce na Ziemi. Zaczynali 14 lat temu w Gorzycach. Dziś impreza jest rozpoznawalną marką na festiwalowej mapie Polski, a tym samym świetnie promuje Wodzisław Śląski.

Obchody Święta Niepodległości w Wodzisławiu Śląskim

11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Po 123 latach zniewolenia nasz kraj powrócił na polityczną mapę Europy. Jak co roku, w dniu odzyskania niepodległości odbędą się miejskie obchody upamiętniające ten czas.

#tworzyMYwodzisław: Andrzej Paczkowski

Wybrał Pragę, choć sercem wciąż jest w rodzinnym Wodzisławiu Śląskim. Może właśnie ta tęsknota sprawiła, że fabuła kilku jego powieści toczy się w naszym mieście. Andrzej Paczkowski, autor wielu książek i opowiadań, w wieku dziewięciu lat postanowił, że zostanie pisarzem. Jego postanowienie ziściło się 20 lat później.

#tworzyMYwodzisław: Iwona Witaszak

- W mojej rodzinie wszyscy byli fryzjerami: rodzice, siostra, brat, tylko nie ja. Mój ojciec chciał, bym spełniła jego marzenie, które przerwała mu wojna, czyli grała na skrzypcach. Skończyłam szkołę muzyczną i zaczęłam pracę w Ognisku Muzycznym, a w przedszkolach prowadziłam rytmikę – wspomina Iwona Witaszak, bohaterka cyklu #tworzyMYwodzisław.